[D&D] Binder i Truename - czary

Jak w temacie. Na czym polegają ich czary a w szczególności tego drugiego. Bo jakoś nie moge zrozumieć na czym polega znanie prawdziwych imion np demonów. i jeszcze jedno pytanie do Bindera. Czy może on np paktować z Obox-Obem czy Demogorgonem?


PS W D&D jestem nowy(bardzo) dzięki za wyjaśnienie.
Odpowiedz
Znaczy fabularnie czy mechanicznie?

Binder (mój znajomy nazwał go kiedyś Lepiszczem, bo coś tam, coś tam... nie rozumiem Poligrodzian ), wiążąc swoją duszę z pewną istotą, która daje im konkretne premie, zdolności i wpływa na wygląd. Wymaga to wcześniejszego przyzwania istoty za sprawą nakreślenia odpowiedniego znaku i zwrócenia się do niej. Czy uda nawiązać się kontakt, zależy od stopnia trudności. Wraz z rozwojem można nawiązać kontakt z więcej niż 1 istota. Tak, Lepiszcz może nawiązać pakt z każdym z Panów Otchłani, ale jest to odpowiednio trudniejsze.

Jeśli grałeś w NWN, to pewnością kojarzysz Znającą Imiona. Znając prawdziwe imię istoty (nie to nadane im przez kulturę i społeczeństwo, lecz metafizyczne, ponadmaterialne, pochodzące ze wszechświata), ma się nad nią władzę. Wykorzystano to właśnie w kampanii HotU. Moc takiej postaci polega na tym, że zna prawdziwe imiona niezliczonej liczby postaci, co daje jej władzę nad nimi, zapewniając im premie lub kary do zdolności i umiejętności. Znajdują się one w trzech leksykonach, których obszerność zwiększa się wraz z rozwojem postaci, zapewniając większą kontrolę nad przeciwnikami/drużyną.
Odpowiedz
Wielkie dzieki za info. Już mniej więcej wiem o co chodzi. Czyli Truename to bardziej taki Kleryk(wzmacnia drużyne, osłabia worgów) niż mag? Czy posiada on jakieś czary ofensywne?
Odpowiedz
Aaa, jeśli o to chodzi, to tak. Znający Imiona jest klasą dość mieszaną. Jedno wypowiedziane imię ma dwojaki efekt, w zależności od celu lub samej sytuacji, np. Większa Prędkość Zefiru - daje całej drużynie przyspieszenie albo spowalnia przeciwnika, Uderzenie Mocy - cel otrzymuje premię +10 do następnego rzutu na obrażenia lub karę -5. Wypowiedziane imię może mieć także pojedynczy efekt, np. Przemiana Kamienia w Błoto, Analiza Przedmiotu - rodzaj identyfikacji.

Natomiast Lepiszcze zajmuje się mocami tajemnymi i jego system magii działa tak samo jak czarodzieja, nie czarownika czy barda. Posiada on własną listę czarów, np. Przyzwani Ziemniaków (wielce zabawny czar xD), Oszołomienie Potwora, Związanie Sfer, Teleport, Dominacja Potwór itd.
Odpowiedz
Dzięki za wyjasnienie. Już prawie wszystko wiem co chciałem tylko jeszcze jedna kwestia... jest jakiś spis tych czarów?
Odpowiedz
← Ogólnie

Binder i Truename - czary - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...