[NWN1] Problem z pilkami dll

Witam, mam poważny problem z grą. Otóż od pewnego czasu gra nie chciała mi się uruchomić i wyskakiwał błąd dotyczący plików podanych w temacie. Próbowałem odinstalować stare i zainstalować nowe, jednak nie wiem czemu mało to dało bo gra włącza się do momentu napisów głównych i gdy ma być załadowane menu główne gry pojawia się czarny ekran z kursorem gry, muzyka leci jednak nic się nie dzieje. Co mam w tej sytuacji zrobić? Zdaje się na Wasza pomoc.
Odpowiedz
Plik ntdll.dll skopiowałem już wczoraj, jestem administratorem komputera i wrzuciłem plik atioglxx.dll do głównego katalogu z grą, jednak to nic nie dało
Odpowiedz
Może coś kombinowałeś (Ram, karty graficzne itp.) i to ci kompa popsuło (kiedyś tak miałem)?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Fakt, ostatnio zmieniałem kartę graficzna z ATI Radeon 2100 Graphics na AMD Radeon HD 6670. Jak uruchamiam komputer to wyskakuje mi, że nie ma sterownika i sprzęt może "nie działać właściwie". Ale czy zainstalowanie sterowników w 100% rozwiąże problem?

[Dodano po 13 dniach]

Ok postanowiłem się porządnie wziąć za mój komputer.. przeinstalowałem system, nowe sterowniki (do karty dałem te oryginalne, z płyty wszystko pięknie, fajnie bez błędów i tych innych, instaluję od nowa NWNa iii... znów to samo! Wywala mi błąd dotyczący pliku ntdll.dll z nwmain.exe
PS: System który był przeze mnie instalowany jest oryginalny i zarejestrowany
Odpowiedz
A jaki to system? Sprawdzałeś czy ma wsteczną kompatybilność z NvN?

Och, ileż ja się namęczyłem, żeby zainstalować BG1 na laptopie kumpla z Vistą...



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
System to Windows XP Professional, jednak ja myślę że tu chodzi o kartę graficzna ponieważ niedawno ją wymieniałem, a w wymaganiach zalecanych jest karta ATI Radeon i na niej nie było problemów a teraz na AMD Radeonie 6670 HD jest ten problem. Chociaż plik ntdll.dll nie jest jej sterownikiem, jednak atioglxx.dll jest
Odpowiedz
Czy karta jest od ATI (cześć Ati ) czy od AMD czy od Sapphire czy od ClubCardu, wciąż chipset to Radeon - tak samo jak po drugiej stronie chipset to nVidia, a różni się producent, co w przypadku sterowników nie powinno mieć raczej większego znaczenia. Pliki .dll nie są sterownikami, są to pliki-biblioteki, zawierające komponenty różnych programów. http://pl.wikipedia.org/wiki/DLL

http://repairdllerro...rwinter-nights/

Takie coś znalazłem na szybko wrzucając frazę w google - jak widać po przeczytaniu nagłówka, ten plik z grafiką nie ma nic wspólnego.

Tu masz temat o problemach z drugą biblioteką: http://social.biowar...-4627408-1.html

http://www.computerh...p?topic=17794.0 - tu zbiorcze problemy jakiegoś miłego pana, który ogarnął sprawę czyścicielem sterowników.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
To nic nie daje, jednak zauważyłem pewną rzecz. Chodzi o to, że mam komputer podzielony na 2 konta tzn. moje i mojej siostry. U niej o dziwo gra chodzi bez najmniejszych przeszkód, jednak ma ona v 1.00 a ja 1.68/69 (zależy czy aktualizuję, jednak ani ta, ani ta wersja u mnie nie działa)
Odpowiedz
Może zainstalować wcześniejszą wersję?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
O dziwo, po włożeniu płyty z grą chodzi bez problemu, ciekawe co jest powodem bo wcześniej niepotrzebna była płyta...
Odpowiedz
Zauważyłem że 2 wymieniane przeze mnie pliki sa w katalogu miles (E:/Gry?Neverwinter Nights/Miles). Nie mogą byc uszkodzone bo reinstalacje z oryginalnej, nieuszkodzonej płyty robiłem z 5 razy

[Dodano po 18 dniach]

Teraz gra chodzi i bez płyty, do momentu ukazania (albo raczej nieukazania) się menu głównego gry, a problem to plik atioglxx.dll. Nie wiem co jest przyczyną podejrzewam cały czas kartę graficzną, bo to po jej zmianie wszystko padło. Poszukam najnowszych sterowników, może to zadziała? Jak macie jakieś sugestie do mojego problemu który jest dosyć nietypowy, piszcie.

[Dodano po 26 dniach]

Rezultatem okazało sie że ładowanie dochodzi dotąd:
  • bez tytułu.JPG
  • błąd.JPG
Odpowiedz
Próbowałeś kompletnie przeczyścić kompa?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Tak, próbowałem, ale nic to nie dało



O dziwo, teraz działa, tylko po wyjściu z gry wyskakuje komunikat.
Odpowiedz
Widzisz, napisałem posta i wszystko działa !
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Teraz znów to samo jesnak znalazłem coś o moim problemie: http://social.biowar...-4627408-1.html prosiłbym o radę bo angielski u mnie czwórowy i programy ledwo znam

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do Radeona problem zniknął jak ręką odjął :DD
Odpowiedz
Chcesz, żebym np. ja Ci to (http://social.bioware...4627408-1.html) przetłumaczył?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Problem z pilkami dll - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...