[MUZYKA] Jakiej muzy sluchacie??

Po prostu nie lubię tego rodzaju muzyki i tyle. Jakoś mnie do siebie nigdy nie przekonała.

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Ostatnimi czasy przerzuciłem się na mocniejszą muzykę. Szczerze nie wiem jaki impuls do tego mnie powiódł. Zacząłem słuchać np Megadeth, Nightwish, Alestorm lub Ozzy'ego Osbourne'a, a AC/DC czy Led Zeppelin zeszło na drugi plan. Lubię sobie też czasami Eminem'a posłuchać.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lionel dnia niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:17 napisał

Oj Ozzy to jest coś!

Szczególnie Crazy Train i Let Me Hear You Scream.
Odpowiedz
Ano, zacnie by było, choć nie powiem, jego solowa twórczość bardzo pozytywnie potrafi zaskoczyć.

Trochę obaw wzbudził we mnie pierwszy singiel z nowego albumu, jeśli chodzi o część liryczną, bo tu jednak się nie popisał, popadając w niemalże skrajną monotematyczność, ale jestem przekonany, że jakoś to nadrobi A jeszcze cztery dni!
Odpowiedz
Album trzyma dobry poziom, ale brakuje mi jakiś wybijających się kawałków, niby miło się słucha, ale brakuje jednego czy dwóch utworów, które wybijałyby się ponad przeciętność jak wcześniej chociażby "Empty Walls", czy "Sky is Over". Ogólnie twórczość solową Tankiana oceniam pozytywnie, radzi sobie bez SoaD.

Odpowiedz
Moimi ulubionymi zespołami są nasz rodzimy Behemoth, oraz szwedzka kapela Hammerfall. Pierwszego chyba nie trzeba przedstawiać. Królowie polskiego heavy metalu, najlepiej rozpoznawalny zespół na zachodzie, którego płyty "The Apostasy" i "Evangelion" znalazły się na listach billboardu. Drugi z wymienionych, Hammerfall, to jedna z legend power metalu, muzyki dużo lżejszej i łatwiejszej w odbiorze, jednakże równie fascynującej i nietuzinkowej (szczególnie teksty mają diabelsko dobre). Niestety z żalem muszę stwierdzić, że ich ostatnia płyta była nieporozumieniem, gołym uchem słychać, że zrobiono ją w pośpiechu i to tylko po to, by wywiązać się z umowy ze studiem...

Oprócz dwóch ulubionych zespołów oczywiście słucham innych heavy metalowych, takich jak: Black Sabbath, Iron Maiden, AC/DC (choć do bardziej hard rock, niż heavy metal), Nightwish, Epica i Stratovarius.

Żeby nie było. Nie jestem jakąś metalową pałą, nie tolerującą innych rodzajów muzyki. Od czasu do czasu lubię sobie posłuchać również hip hopu (Słoń ) i muzyki elektronicznej ;].
Εμφάνιση εαυτό σας να κατακτηθεί χάριτος θα πρέπει να θυμόμαστε
Odpowiedz
Po przeczytaniu tego całego tematu chciałbym się tylko odnieść do raperów i hip hopowców.Krótko mówiąc,pomyliliście dział - temat,bo tu wszyscy się wypowiadają na temat muzyki jaka ona by nie była, a nie o syntetycznym zestawie dźwięków - dowód poniżej.
Proszę mi wskazać choć jednego wykonawcę z Waszego gatunku,który jest rozpoznawalny wśród normalnych muzyków,np gitarzystów,perkusistów,klawiszowców,trębaczy itd,a nawet wokalistów - nie ma żadnego,
bo to nie jest właśnie muzyka.A teraz właśnie sam deser i dowód:

Cytat

Hip hop Rap bo wygodnie się programuje. Oczywiście preferuję raczej Hip Hop rozrywkowy czyli Trzeci wymiar, Kasta Sqad ,
Ascetoholix. Jak słyszę Peje który to niby taki niekomercyjmny (a nagrywa teledyski to utworów które nipowinny ujżeć światła dzinnego) to rzygać mi się chce


Odkąd wiem i jaki jest stary nasz świat,to muzykę się komponuje,a nie programuje,skoro fani,wyznawcy tak się wypowiadają o swoim gatunku,
więc chyba powinniście dyskutować właśnie gdzie indziej np w temacie o programowaniu,pozdrawiam.
Odpowiedz
Dark Ambient, Ambient, Black Metal, Death Metal, Power Metal, Doom Metal a do tego muzyka z filmów i gier, czasami jakiś rap ale bardzo ograniczony to gatunek muzyki.
Ostatnio słucham kapeli której pewnie nikt z was nie zna, nazywa się Woods of Ypres i i nie można ich w sumie zaszufladkować w jednym gatunku metalu. Ich muzyka jest po prostu jedyna w swoim rodzaju. Śmierć frontmana zasmuciła mnie strasznie, ostatnia płyta została wydana po jego śmierci, jednak większość kompozycji i wokale to jego brocha, polecam.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Rigafilm dnia niedziela, 26 sierpnia 2012, 15:32 napisał

Odkąd wiem i jaki jest stary nasz świat,to muzykę się komponuje,a nie programuje,skoro fani,wyznawcy tak się wypowiadają o swoim gatunku, więc chyba powinniście dyskutować właśnie gdzie indziej np w temacie o programowaniu,pozdrawiam.


Mój nauczyciel muzyki kiedyś podał nam jej najprostszą definicję, a brzmiała ona następująco: "Muzyka, to uporządkowany hałas". Zgodnie z tym twierdzeniem wszystko, absolutnie wszystko, co jest uporządkowane i zsynchronizowane może być nazywane muzyką, dlatego Twoja teza tym bardziej wydaje mi się bezsensowna. Idąc tropem Twojego rozumowania, należałoby stwierdzić, że e-booki, to nie książki, ponieważ nie mają papieru. Nie wydaje Ci się, że to bezsens? To, że akurat Tobie dany gatunek MUZYCZNY nie odpowiada, nie znaczy, że należy go od razu mieszać z błotem.
Poza tym cytat, który podałeś, jest nic niewarty, żeby nie powiedzieć, że żałosny. Nie wiem z jakiego forum go wziąłeś, ale gwarantuję Ci, że nie ma w nim krzty prawdy. Rapper bez zmysłu muzycznego, czy dobrego słuchu, nie stworzy dobrego bitu, no nie ma bata, żeby było inaczej . (Ażeby było śmieszniej, ja sam preferuję metal)
Εμφάνιση εαυτό σας να κατακτηθεί χάριτος θα πρέπει να θυμόμαστε
Odpowiedz
Po pierwsze - czy dostanę złotą łopatę?

Po drugie - o, to, to. Jeden z tych naprawdę niewielu utworów, które niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyły i spodobały mi się od pierwszego przesłuchania. Co prawda zawsze wierzyłem w Stone Sour, ale takiego utworu się nie spodziewałem. Moc. Borze leśny, piąta dziesięć, a ja się tak tym jaram.



Edit: Po trzecie - właśnie zobaczyłem, że hip-hop to nie muzyka Śmiechłę.
Odpowiedz
Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, więc sam słucham łagodniejszych klimatów,chociaż słucham też rock. Czasem lubię też posłuchać sobie muzyki poważnej Chopina, czy Straussa. Lubię także country, reggae.Każdą dobrą. A ostatnio nie mogą wyjść z podziwu nad dzieckiem,który bierze udział w 5 edycji Must be the musik. Tylko muzyka. Mam na myśli Huberta Bąk,który zaśpiewał na castingu piosenkę Loreen "Euphoria" :http://www.youtube.co...?v=NKvqVVRp91I
Odpowiedz
Jestem chyba jednym z pionierów na tym forum. Słucham rapu i hip-hopu. Wiem, że kiepskie połączenie dla fana fantasy. Od dziecka zacząłem i nie zamierzam tego zostawić. Najczęściej słucham:
-Fabuła (płyty: C.D.N, Dzieło Sztuki, Made in 2)
-Bezczel (A.D.H.D)
-Donatan (Równonoc)- Szczególnie polecam.
-Medium (Teoria Równoległych Wszechświatów, Grall)- Rap wyróżniający się na tle innych płyt.
-Pih (Dowód Rzeczowy nr. 2)
Odpowiedz
Nie koniecznie, ja też czasami słucham dobrego rapu, czy hip-hopu. Każda muzyka jest dobra nawet recytowana, jeśli robi się to odpowiednio. Nie każda muzyka każdemu pasuje,bo np ma głupi tekst, czy idiotyczną muzę, podobnie jest z rapem czy hip-hopem - mądre teksty przyjemnie się słucha.

http://www.youtube.co...91C77946560CFD
Odpowiedz
Ja ogólnie Rap, Reggae, Metal.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Jakiej muzy sluchacie?? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...