Bard's Tale

Ostatnio udało mi sie namierzyć i sciągnąć trailerek z gry na gamershellu. I powiem tak: wygląda świetnie. Mozna mieć nadzieje, ze twórcy przyłożyli sie do fabuły a wszystko okraszyli porządnym humorem. Trailer jest po prostu komiczny ale to już oceńcie sami. KLIK Ja niedługo sie wypoeim co sądze o samej grze .
Odpowiedz
No, trailerek wyjechany. Chodzi mi nie tylko o grafikę, walkę i świat, ale także i humor. Jest kilka bardzo śmiesznych scen. Ciekawe, czy sama gra też będzie miała takie humorystyczne elementy. Na pierwszy rzut oka kojarzy mi się z Dungeon Siege'em i Diablo, ale ma zupełnie odmienny wygląd, a te efekty combosów i walki Mam nadzieję, ze jest to bardzo fajna gra. Niedługo sobie może zagram.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
A mi trailer nie chce odpalić, bo nie mam jakiegoś kodeka Ideho czy jakoś tak. WMP proponuje mi skontaktować się z odpowiednią stroną i tam pobrać kodek. No, to wchodzę na stronę i wszystko ok., tylko pliczek kosztuje 14$ :O. To ja podziękuję .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
To ja polecam ACE mega codec pack lub nowego divx'a. Obydwa darmowe.
Odpowiedz
Mam obydwa

Zacząłem teraz ściągać... Zobaczymy sobie filmik wieczorem
Chociaż, z tego co wiem, to BT bedzie dość nietypowym cRPGiem
Odpowiedz
A ja jestem już szczęśliwym posiadaczem BT.
I powiem tak: weźcie sobie Dungeon Siege'a, Revenanta i Diablo i wymieszajcie to będziecie mieli mniej więcej to. W grze jest świetny humor, docinki barda, jego kłótnie z narratorem czy chociażby odzywki podczas wypełniania questów są powalające. Warto grać tylko po to by móc sobie ich posłuchać.

Jesli szukasz drugiego BG albo NWN aby móc roziwjać na tysiac sposobów swoją postać to ZAMKNIJ PRZEGLĄDARKE.
Jeśłi szuaksz kolejnego Diablo gdzie będziesz mógł zbierać setki przedmiotów to ZAMKNIJ PRZEGLĄDARKE.
Jeśli szukasz grafiki pokroju nadchodzącego Morrowinda to ZAMKNIJ PRZEGLADARKE.
Jeśłi szukasz gry która ci wciągnie niczym mroczne bagnisko, jeśli masz dość oklepanych schematów, jeśli nie chcesz już ratowac świata a zależy ci na zawartości własnej sakiewki, jeśli chcesz się pośmiać i rozerwać TO BARD"S TALE JEST dla CIEBIE.

Grafika. Gra ma bardzo ładną grafikę (solidną i wykorzystująca najnowsze technologie) ale beż zadnych przegięć. U mnie na moim sprzęcie w 1024x768 śmiga, że aż miło. Widok jest z góry pod lekkim kątem(mimo, że to full 3D). W grze można zaobserwować genialne efekty fal na wodzie (miodzio) i pare ładnych błysków/świateł.

Oprawa audio stoi na wysokim poziomie. Najlepsze są dialogi i sam głos lektora który mówi perfekcyjną angielszczyzną z genialnym akcentem. W grze pojawia się kilka piosenek które (poza tym, ze sa bardzo miłymi przerywnikami) są również bardzo ładnie skomponowane.

Grywalność. Jak dla mnie bardzo wysoka. Nie da się ukryć, ta gra to hack&slash. Siekamy masy potworków, zdobywamy złoto i kupujemy nowe zabawki. Co ciekawe bard posluguje się tylko 4 broniami (miecz + tarcza, miecz + sztylet, dwuręczna zabawka i morgensztern) oraz łukami. 98% przedmiotów które znieramy od razu zamienia się w złoto więc ni emusimy ich tachac do miasta by jej shandlować. Tylko niektóre przedmioty sa przydatne dla barda (są to zazwyczaj bronie z kategorii wymienionych powyżej). Walka jest lekko zręcznościowa, decydujemy o blokowaniu i wpyprowadzaniu sekwencji ciosów. Mimo to nasz bard ma pełną statystyke (cechy, doświadczenie itd.).

Fabuła. Hmmm. To trzeba zobaczyć. Autorzy (i bard) kpią ze stereotypów i nabijają się z klasycznych do bólu rozwiązań w rpgach. (np. wchodzisz do grobowca a tam wielki trup wojownika siedzi na tronie, bard rzuca teskt w stylu "i tak wiem ze sie ruszysz w najmniej oczekiwanym momencie", po chwili "i tak wiem ze ożyjesz" podchodzi i dźga go w kolano raz i drugi, "jestem cierpliwy, nie dam sie nabrac" po czym po chwili wojownik ożywa a on na to "wiedziałem, wiedziałem, wiedziałem, że ozyjesz. nei dałem sie nabrać.") to tylko mała próbka stylu barda. Takich rzeczy jest po prostu masa.

Podsumowanie. W sumie to nie ma tu nic odjkrywczego. Ładna siekanina w ładnej oprawie audio i video. Ale przyznam, ze jest to jedna z nie wielu gier która autentycznie wciąga i potrafi położyć człowieka na kolana śmiechem i humorem. Po prostu trzeba zobaczyć i samemu tego doświadczyć. Bard's Tale to klasyczny przykład (jak dla mnie) action RPG'a z genialnym humorem i fabułą (będe to podkreślał do skutku). Wiele rzeczy zostało uproszczonych ale wyszło to grze na dobre.

Polecam wszystkim którzy znajdą na dysku 8gb wolnego! (co prawda jest też możlwiość instalacji 1.5gb ale nei wiem jak to wyglada)
Odpowiedz
Tak mnie zaciekawiłeś Ekh że właśnie wysyłam zamówienie i czekam (nie moge się doczekać ;D) na przesyłke.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Czy mam rozumieć, że wpadłem i mam się bać jeśli gra nie spełni twoich oczekiwań? A swoją drogą to będziesz mial po angielsku czy po polsku?
Odpowiedz
Muehehe :]
A ja dzisiaj jeszcze jadę żeby sobie to kupić XD

Angielska, polska... Co za różnica?
Odpowiedz
Po angielsku, a co?
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz

Cytat

Angielska, polska... Co za różnica?

Biorąc pod uwage jakość dialogów (lektor angielski jest p e r f e k c y j n y), śpiewanki i ogólny charakter gry (wiele ciętych ripost, dużo cynizmu i aluzji czyli rzeczy które zawsze sprawiaja trudność przy tłumaczeniu) to duża róznica.

Cytat

Po angielsku, a co?


Z angielską ręcze, polską sie zobaczy dopiero za jakiś czas
Odpowiedz
Też fakt, nie pomyślałem o jezyku (widzisz zacny krasnoludzie, jak żeś mnie zauroczył ;D), ale angielski dosyć dobrze znam to pewnie jakoś ujdzie
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Angielski jest potzrebny by łapać o co chodzi w dowcipach Całej reszty i tak się mozna domyslec.
Odpowiedz
Hmm... Z tego co wiem, to BT dostaa Cenega [obym się nie mylił], a to by znaczyło, że - jak ostatnio to robią - zostawią do wyboru orginalną wersję językową Zresztą, Polacy też potrafią zrobić dobrze... Wszakże GM gorzej wypadł w oryginale [ang] niż po polsku! A to już przegięcie totalne... żeby Polacy zrobili lepszą wersję
Odpowiedz
Pożyjemy zobaczymy. Z tgo co sobie barda obejrzałem to będzie to wymagało niezłych umijętności by to wszystko wiernie przełożyć. Piosenki, specyficzny humor, puszczanie oka do gracza - zobaczymy co z tego wyjdzie. Z tego co pamiętam to na głównej GE są nawet newsy nt. tego kto podkłada głosy .
Odpowiedz
Do polskiej wersji podkładają głosy P.Fronczewski jako narrator (w tej roli występował także w BG ), oraz B.Szyc jako bard (znany z filmu Symetria)

A oto próbki:

I Próbki

http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=883 (19 mb)

II Próbki

http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=885 (10 mb)

O kwestie polonizacji to pytajcie mnie

A co do samej gierki wysokie wymagania sprzętowe i gra wydana tylko na DVD oznacza, że raczej sobie nie pogram, a szkoda ;p
Odpowiedz
Hmm, z tego co słyszałem na trailerze, oryginalny narrator ma specyficzny angielski akcent, który cieżko zrozumieć ... a Fronczewski ma zupełnie inny głos i wogóle, ale przecież nie ma polaka z angielskim akcentem ;p

PS. Taaak, Baldur's... moim zdaniem najlepiej spolonizowana gra. Fronczewski, Zborowski, Opania, Kobuszewski, Kownacka, Kowalewski <- Cała śmietanka polskiej komedi

--------------------------------------------------------------------------

Tokar, pisałeś że oglądałeś dwa trailery, możesz mi podać linka do tego drugiego?
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Jeśli uważasz Jakóbie że narrator ma akcent trudny do zrozumienia to ci współczuje. Ten gość mówi tak perfekcyjną angielszyczzną, ze gdyby wszyscy tak mówili to angielskiego by się uczyło 3x więcej ludzi (bo niektórzy anglicy to mówią tak, że lepiej nie mówić ). Ten gość ma genialną barwę głosu, mówi bardzo wyraźnie cudownie kładać akcenty w każdym zdaniu. Dla mnie jest to bezsprzecznie najlepsza angielszczyzna jaką do tej pory słyszałem. A jak sobie troche pograsz w Barda to w końcu natjniesz się (w grze) na pewnego szkota. I wtedy zrozumiesz co to znaczy, że kogoś ciężko zrozumieć (gość mówi czymś co pewnie jest odpowiednikiem gwary śląskiej u nas).

Cytat

ale przecież nie ma polaka z angielskim akcentem

Jest i to nie jeden. Np. Max Kolonko który swój akcent amerykański potrafi włączać na zawołanie

Cytat

Tokar, pisałeś że oglądałeś dwa trailery, możesz mi podać linka do tego drugiego?

Ten drugi trailer jest marny i zawiera w sobie elementy z tego drugiego. Jeśłi bardzo ci zależy by go obejrzeć to poszukaj na gamershellu tam powinny być oba.
Odpowiedz
Również jestem szczęśliwym posiadaczem BT(oczywiście polka wersja:p).
Grafika: Świetna
Muzyka:(Ja jakośoś jej nie zauważyłem) jest tylko chwilami.
Humor: Fantastyczny i tylko dlatego opłaca się w te grę grać.
Fabuła: TRAGEDIA! Gdyby nie to, że mamy tam tyle świetnych tekstów to bym tę gre chyba wywalił przez okno ale tak nie mogę sie oderwać(Twój ojciec był Trowem, no chodź cioto!). Fabuła lioniowa.

Plus to to, że zawsze mamy dwie opcje w rozmowie(Ja zawszę biorę tą nieprzyjazną ).
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
eee tam. Fabuła jest bardzo fajna. Toż to przecież jest nabijanie się z konwencji i stereotypów. Co ci tu nie pasuje?
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Bard's Tale - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...