[IWD2] Problem z TCP/IP

Po krótce, nie jesteśmy w stanie połączyć się i zagrać razem (ekipa składa się z 3 osób), zwyczajnie wyskakuje błąd mówiący że się nie udało i tyle.

Wersje gry są te same: v2.01 (101615)
Systemy operacyjne: 2x Windows 7, Windows XP.

Łączymy się przy pomocy hamachi:
Pingowanie działa, nikt nikogo nie blokuje.
IP zarowno kreowane przez hamachi jak i wywoływane za pomocą komendy w konsoli nie pozwala się połączyć.

Zapora windows:
Gra jest w wyjątkach, wyłączenie samej zapory całkowicie również nie pomogło.



Dodam że raz widziałem grę mojego znajomego a on moją ale nadal, pomimo znania hasła i samego wyświetlania sie rozgrywki nie szło nam się połączyć.
Teraz pytanie czy ktokolwiek miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić? Byłbym zobowiązany za wszelaką pomoc.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
A jakie macie połączenie w Hamachi? My czasem mieliśmy przy graniu problem z "tunelem pośrednim", wtedy były generalnie problemy z podłączeniem się do jakiejkolwiek wspólnej gry.
Odpowiedz
To co napisała Lav + spróbujcie zagrać przez Evolve - on ma znacznie lepszego klienta VPN.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Niestety, nie pomogło, ale i po czasie rozwiązanie się znalazło. Co prawda zupełnie przypadkowo ale komuś może się przydać więc wspomnę:

Program GameRanger.

O dziwo co nie puściło hamachi ani evolve, to GR bez problemu. Czemu piszę o tym tak późno? Bo z Icewindem dawno się poddałem, a o tym programie przypomniałem sobie kiedy wróciłem do HOMM'a 3.
Jeśli ktoś kiedyś by miał z tym problem, to niech da szansę temu programikowi.

To tyle.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Wszystko zależy tak naprawdę od kaprysu kompa i konfiguracji sieci - Tobie GR działa, ale jak chłopaki grali w Turniej Herosów to mieli z nim tyle samo problemów co Ty z hamachem. Ranger zdaje się przez to odpadł od grania.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
← Icewind Dale

Problem z TCP/IP - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...