[NWN2] Zangielszczenie

Czy ktoś ma pojęcie jak zmienić język gry na angielski, pomimo polskiej wersji oryginału? Po latach postanowiłem zagrać ponownie i zdążyłem zapomnieć jak tragicznie beznadziejny jest rodzimy dubbing, co wydatnie uniemożliwia mi grę.
Odpowiedz
Jeżeli masz XP, to możesz spróbować pogrzebać w rejestrze.
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Obsidian/NWN2/Neverwinter/Language
Zmień z 5 na 0.
Jeżeli masz Win7, to raczej nie znajdziesz w rejestrze tego folderu, nie wiadomo dlaczego. Ale możesz spróbować z podmianą dialog.tlk i dialogF.tlk na angielskie. Ponadto usuń OEILocalization.dll i OEIShared.dll. Dzięki temu zniknie polski język pisany, lecz dubbing pozostanie. Musiałbyś więc podmienić wszystkie zip z folderu Data zaczynające się na VO na te z wersji angielskiej, bo w polskiej wersji gry zostały one całkowicie zastąpione polskimi głosami.
Odpowiedz
Ok, a mógłbyś mi jeszcze łopatologicznie wyjaśnić jak mam "pogrzebać w rejestrze", czyli gdzie w co wejść, żeby znaleźć i przypadkiem nie wywalić Windowsa przez okno? (mam XP, gwoli wyjaśnienia).
Odpowiedz
Niestety, gdy po zmianie z 5 na 0 włączam grę, plik zmienia się automatycznie z 0 na 5
Odpowiedz
Właśnie druga opcja nie jest dla mnie, bo napisy mnie przeszkadzają. Dubbing tak. No nic, przeżyłem raz, to przeżyję i drugi.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Zangielszczenie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...