Baldur's Gate: Enhanced Edition

Jak nie masz Paypala, to nie musisz wcale mieć kredytowej, wystarczy zwykła karta debetowa.

[Dodano po 51 minutach]

Póki co serwer co chwilę twórcom pada, bo tyle ludu się zwaliło, jak by to była premiera Borderlands 5 albo Mass Effect 7. xD
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Pewnie tyle ludzi, bo na świecie fanów Baldur's Gate nie brakuje

Wie ktoś czy zamierzają to wydać w Polsce oraz kiedy?
Odpowiedz
O tłumaczeniu i dubbingu

http://forum.baldursg...szlym-tygodniu
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Również czekam na wasze relacje, jakaś recenzja jest wręcz wskazana

Odpowiedz
Jest już wieczór i nie do końca ogarniam. Wychodzi na to, że ledwo po premierze BG za niedługo będzie spolszczenie i dubbing? To jest tak w ogóle oficjalne spolszczenie?
Odpowiedz
Teksty ludziska dostali wcześniej i nad tłumaczeniem pracowali już od jakiegoś czasu. Co do dubbingu (przyznam, nie doczytałem dokładnie tego, ani innych ewentualnych wątków na forum.baldursgate.com), to jeśli ostatecznie będzie coś więcej poza wrzuceniem starych dźwięków, to pewnie będzie nagrane (a może już jest nagrywane) przez fanów-wolontariuszy (podobnie zresztą było z tłumaczeniem).

No i skoro piszą o tym wszystkim na oficjalnym forum, to chyba jest to najbardziej oficjalne tłumaczenie, jakie może być
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Czemu Cenędza nie bierze z nich przykładu tylko tłumaczenie Dawnguarda zaczęli dopiero po premierze na świecie? Cieszy mnie ta wiadomość na pewno będę z tym grał tym bardziej, że grafika z tych screenów o wiele bardziej mi się podoba od standardowej. Wreszcie będę przechodził 1 nie tylko dla fabuły, ale tez dla samego grania. Mam nadzieje, że zwiększą też maks poziom z którym się zaczyna, bo gra magiem na początku to koszmar. Już to chyba pisałem, ale moim zdaniem zrobią te edycje rozszerzone do dwójki, aby zmienić trochę zakończenie - panowie i panie wyczuwam Baldur's Gate 3
Odpowiedz
Bhaal, Baldur 3 już był potwierdzony niejako jakiś czas temu.

Wciąż czekam aż klient przestanie mieć czkawkę i dociągnę ostatnie 25 mb. ;P
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
O to widać, że jestem nieźle niedoinformowany To dobra wiadomość mam porawiony humor do końca dnia
Odpowiedz
Trochę studząc radość - dopiero około 2 w nocy udało mi się na chwilę odpalić BGEE, tylko po to, żeby przekonać się, że mam okropnego, okrutnego laga w grze, który w 100% uniemożliwia rozgrywkę. Okazało się, że ten sam problem ma bardzo dużo osób i właściwie niewiadomo, kiedy zostanie on rozwiązany. x)

Z kolei u Sazanki laga nie było, ale pojawił się inny problem (prawdpodobnie związany z Vistą), który sprawia, że w grze znika kursor przy grzebaniu w ekwipunku i też nie da się grać.

Poza tym czytałem forum i jest w tej chwili jeszcze miliard innych bugów i błędów, czyli można powiedzieć, że wypuścili na rynek betę bety (bo beta przecież przed premierą była).

Trochę jestem zawiedziony, ale przynajmniej developerzy są bardzo aktywni na forum i nie pomijają trudnych tematów. Także z optymizmem patrzę w przyszłość.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
A w polskiej wersji?

[Dodano po minucie]

Gdzie można zamuwic ?

[Dodano po 6 minutach]

„Zamówić „ 
Odpowiedz
Odkładali datę premiery z parę razy, nie mogli sobie pozwolić na większą obsuwę, to wydali to co mięli, kolejny powód dla którego nie warto spieszyć się z zakupem. Błędy z pewnością zostaną naprawione i dopiero wtedy będzie można ocenić tą produkcję, teraz patrząc na nią przez pryzmat błędów jest to bezsensowne.

A tak nawiasem, dla zainteresowanych:
http://www.youtube.co...?v=Ui7SIyvu7e0

Odpowiedz
Tylko mówię jak jest. Nie żałuję zakupu.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Mówiłem ogólnie, często zdarzało mi się słyszeć olbrzymią krytykę jakiegoś tytułu, po czym okazywała się ona bezpodstawna, przykład Gothica 3, wszyscy wytykali mu błędy, nawet wtedy kiedy zdecydowana większość została już dawno usunięta.

Odpowiedz
I jak, jakieś wieści o BG: EE?

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Nie gram z powodu nienaprawialnego chwilowo buga związanego z Intel Chipsetami Sazanka gra, może coś więcej powie.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Osobiście nie grałem (i raczej nieprędko zagram, lub też nigdy), ale się sporo naczytałem i krótko mówiąc - żal. Dodatkowy content nie jest powalający, grafika niewiele różna od BG2 (czyli co można było mieć od dawna w BG1 przez BGT/Tutu), no i właśnie do tego cała masa błędów i błędzików - a wszystko za 65 złotych, yay!
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Ja już mam tą grę - i zaczynam powoli żałować wydanych pieniędzy. Co prawda na razie jestem dopiero w gospodzie Pod Pomocną Dłonią, ale tak naprawdę nie ma jak na razie niemal żadnych zmian w rozgrywce. Do tej pory oprócz grafiki, która wygląda jak w dwójce (to mi się podoba, gdyż pierwotna grafika jedynki strasznie mnie drażniła) i przybliżania (maksymalnie bezużyteczna rzecz jaką mogli dać - nie dość, że wtedy gra się robi pikselowa (zrobili by jeszcze więcej przybliżania to mógłby powiedzieć Minecraftowa) to do tego ciężko wtedy sterować drużyną) i lepszego dziennika (lepiej porządkuje on zadania) to znalazłem jedną nową postać (która i tak teraz nie ma nic do powiedzenia). W sumie teraz czytam to co napisałem i aż tak mało to nie jest. Jedna rzecz bardzo mnie ucieszyła, a dokładniej dwie jeśli chodzi o czary (jestem fanatykiem magów w grach izometrycznych) - dodali podklasy jak w dwójce (w tym kochanego dzikiego maga) i ulepszyli walke Goriona z Sarevokiem - teraz nasz ojciec nie ginie po użyciu na Sarku kilka magicznych pocisków, tylko po rzucaniu osłon, czarów zatrzymujących i całego swojego arsenału.

Uff, ale się rozpisałem. Jakby były jakieś pytania to pytać.

I dodali na szczęście podświetlanie pojemników jak w dwójce.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Baldur's Gate: Enhanced Edition - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...