Baldur's Gate: Enhanced Edition

Hmm.. Nie wiem jak wy, ale ja zauważyłem tylko dwie różnice. 1 zmieniona animacja kuli ognia. 2 remake menu. Ehh.
Odpowiedz
Menu owszem, animacja kuli ognia zmieniona, ale gdzieś już taka niemal na pewno była (IwD1, IwD2? a może jakiś mod ją zmieniał? nie pamiętam, ale gdzieś ją już widziałem), także nie jest zupełnie nowa, stworzona od zera...

No, oczywiście większość z tego trailera się dzieje na nowo stworzonych lokacjach, ot taka drobna różnica

Ale ogólnie moim zdaniem gra niewarta świeczki...

@down - ano właśnie, wiedziałem, że skądś ją kojarzę tak czy siak podmiana oryginalnych animacji czarów na inne (chyba jakieś z IwD też tam są użyte, ale może się mylę), to nie to samo, co nowa animacja (chociaż właściwie po kiego mieliby robić nową).
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Porf. Ta animacja jest z BG2, kiedy ustawisz na maxa grafikę, więc...
Odpowiedz
Uważam że nie ma co hejtować tej produkcji, pamiętajmy że głównym targetem będą posiadacze urządzeń mobilnych. Możliwe, że ta odświeżona wersja przyciągnie trochę graczy którzy jeszcze w BG nie grali, co również jest na plus, takie odświeżanie starych tytułów ma sporo plusów i nawet jeżeli nie planuję zakupu tej gry w najbliższym czasie to podchodzę do niej raczej pozytywnie.

Odpowiedz
Gra nie była stworzona od zera. To jest "Enhanced Edition", czyli usprawniona wersja.

Zwiększona rozdzielczość, poprawiona miejscami grafika, poprawione błędy oryginału, możliwość zoomu oraz przeniesienie całej gry na silnik BG2. Do tego nowa przygoda, 3 nowe postaci oraz zapewnienie, że będą wydane jeszcze DLC w postaci dużych przygód czy lokacji (np. takich jak Wieża Durlaga).
Ja tam uważam, że warto wydać tę parę złotych i zagrać ponownie w ulepszoną wersję takiego klasyka.





Odpowiedz

Cytat

wydać tę parę złotych

Ekhem, kilkadziesiąt złotych. Może jestem (przesadnie?) oszczędny (a może skąpy?), ale dla mnie jest różnica między parę złotych za grę, a ok. 65 złotych za grę - jeśli dla Ciebie nie, to szczęściarz z Ciebie (Inna sprawa, że gram głównie w stare gry i preferuję wyszukiwanie okazyjnych cen używanych gier, a nowości nie kupuję prawie nigdy, więc wydać ze 100 zł albo więcej na grę to dla mnie zupełnie nie do pomyślenia)

Choć nie uważam BG:EE za świetny pomysł, to być może teoretycznie, ewentualnie chociaż za jakieś 10 złotych też bym kupił. Ale nie więcej.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Tak 65zł to jak na polskie realia za wysoka cena, jednak na zachodzie są to grosze, więc nic na to nie poradzimy, pozostaje czekać na rozsądną cenę.

Odpowiedz
Mały screen na zachętę
Screen z filmiku, kiedy po raz pierwszy wchodzimy do Gospody Pod Pomocną Dłonią.






Odpowiedz
Odświeżenie filmików to miły dodatek, o ile rzut izometryczny jest dla moich oczu znośny (lata przyzwyczajeń), o tyle te filmiki, bardzo mnie zawsze raziły, no powiedzmy sobie otwarcie, na kolana nie powalały, choć to taki mały detal.

Odpowiedz
Te filmiki też nie są wybitne, ale przynajmniej nie będą razić w oczy.
Wrzuciłbym wam jeszcze nową muzykę, ale złamałoby to regulamin

Ja tam uwielbiam rzut izometryczny. Do gier RPG jest w sam raz (szczególnie do taktycznych rozgrywek, gdzie kierujemy więcej niż jedną postacią).
Jedyne co odtrąca od starych gier to bardzo niska rozdzielczość, od której bolą oczy od samego patrzenia. Ale to na szczęście naprawili...





Odpowiedz
Właśnie się ściąga. Byłem ciekaw, czy znajdzie się tutaj więcej chętnych.

Z Sazanką stwierdziliśmy, że jeśli te 60 zł ma pomóc odrobinę w dążeniach do wydania BG3... to czemu nie.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Cytat

Z Sazanką stwierdziliśmy, że jeśli te 60 zł ma pomóc odrobinę w dążeniach do wydania BG3... to czemu nie.

Hell no...

Zasysnę sobie prawdopodobnie, bo wkurza mnie ta mała rodziałka i walka z modami.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Brawa za odwagę!

Było tu dużo teoretyzowania o BG:EE, więc teraz z niecierpliwością czekamy na relacje z pierwszej ręki - jak się prezentuje, jakie wrażenie robi itd. itp.

[Dodano po 3 minutach]

Cytat

wkurza mnie ta mała rodziałka i walka z modami


Wiem, że to kontr-reklama i w ogóle, ale polecam zerknąć tutaj - World of Baldur's Gate, darmowa megainstalka łącząca BG1, BG2 i IwD1 wraz wieloma modami.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Porfirionie - miałem jeszcze godzinę temu ten ultra wielki projekt (razem mi zajmowało blisko 30 GB, ale instalowałem wszystko... ręcznie.... w wolnych chwilach... przez 3 dni xD niezapomniane wspomnienia). Oczywiście popełniłem po drodze tysiąc błędów, to wgrałem, tamtego nie i wyszła mi wersja polsko-angielska, wyłączająca się co jakiś czas i generalnie skrzaczona ostro, ale i tak miałem fun. ;P

Ok, jak trochę pogram, to dam znać.

Ven - to `hell no` to odnośnie czego? BG3?
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Cytat

instalowałem wszystko... ręcznie.... w wolnych chwilach... przez 3 dni xD niezapomniane wspomnienia


O czym mówisz? O megainstalce? To chyba raczej o Big Picture czy czymś takim... WoBG to dość nowy wytwór - zajmuje ok 8,5 giga i jest w postaci jednego instalatora, więc z tego, co słyszałem (bo sam jeszcze nie grałem, przyznaję) to instaluje się całkiem szybko i sprawnie.

(pewnym minusem jest brak możliwości wyboru komponentów - przyjmujemy wszystko, co wrzucił autor megainstalki, ale sprawna instalacja i łatwa możliwość zgłaszania na bieżąco ewentualnych błędów autorowi raczej to rekompensuje).
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Tak, mówiłem o Big Picture. O tym, co teraz piszesz, nawet nie wiedziałem.

Jedno jest pewne - żaden modder za darmo nie weźmie się za poprawę silnika czy grafiki, nawet w małym stopniu, przynajmniej wg mnie. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jak z silnikiem i grafiką stoi WoBG dokładnie nie wiem, ale jako że opiera się na Big World Project i BGT, to pewnie zmian tam nie ma (inna kwestia czy zawsze silnik i grafika są najistotniejsze).

Ale tak czy siak, dlatego właśnie czekamy na relację, jak za poprawę silnika, grafiki i czego tam jeszcze wzięli się odpłatnie twórcy BG:EE
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Witaj Matt. Podłącze się do tematu - gdzie EE można kupić ?
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Baldur's Gate: Enhanced Edition - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...