Dungeon Lords

Pewnie już większość z Was wie, że szykuje się naprawdę dobra gra, a mianowicie "Dungeon Lords". Tych z Państwa, którzy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nie wiedzą, lub informacja o niej jakoś im wcześniej umknęła odsyłam na oficjalną stronę z, której można pobrać trailer, do którego obejrzenia zachęcam, i kilka innych ciekawych drobiazgów. http://www.dungeonlords.com/
Odpowiedz
hehe ja jestem z tych ludzi którzy jeszcze nic nie słyszeli o tejże zajebiście zapowiadającej sie grze...Scatio mam do Ciebie wielką prośbe a mianowicie Czy możesz mi coś przybliżyć na temat jejże super zapowiadającej sie grze..bo niestety jestem osobą znająca w stopniu średnim Angielski ale nie na tylko ażeby wyciągną jakieś wnioski z przeczytanych informacji...byłbym zobowiązany...z góry dzięki...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Oczywiście drogi kolego z miłą chęcią uzupełnię :569: Twoje braki informacyjne związane z tą pozycją.
Dungeon Lords to action-rpg tworzony przez firmę Heuristic Park. Do jej atutów można zaliczyć rozbudowaną fabułę oraz stronę graficzną, jednak zapewniam Cię, że plusów jest o wiele więcej o czym mam nadzieję przekonasz się czytając jej zapowiedź do, której odnośnik* zamieszczam poniżej.

*
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x=gra...3,2698,1#igbody
Odpowiedz
No no. Rzeczywiście szukuje się całkiem niezła giera. Screeny się prezentują wyśmienicie. I całkiem dużo ich jest. Moim zdaniem najfajniej z tych screenów wyglądają szkielety. Stronka gry też się ładnie prezentuje. A kto będzie Polskim dystrybutorem :?: (O ile jakiś będzie) I czy będzie polonizacja :?:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo na temat polskiego dystrybutora, ale kto wie może Cd-projekt się skusi.
Odpowiedz
Rzeczywiście stronka jest przecudowna. A co do samej gry... No wygląda nieźle, ale żeby coś więcej powiedzieć trzebaby ściągnąć demo i zagrać, ale na razie nie mam czasu. Trzeba będzie go znaleść :wink: !!!

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Demo miało się ukazać jakiś czas temu, ale jak to z reguły bywa przełożono termin jego wypuszczenia. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwie czekać.
Odpowiedz
Zna ktos adres stronki do solucji albo moze juz ktos mial okazje zagrac w pelna wersje??? Cholera zlapalem zawieche i przydalaby mi sie pomoc.
:?:
Odpowiedz
I ja również czekam na tę grę! Nie mozna przejeść obojętnie wobec takiego tytułu. Jeśli pójdzie tak jak myślę będzie to jedna z najlepszych gier roku. Przynejmniej w kategori RPG. Polonizacja mi nie przeszkadza. Ja jestem wybaczający błędy:] W jażdym razie też znam osoby który o niej nie słyszały:/ No cóż pozostaje czekać a potem tyyylko grać:] Nikt chyba nie ma jeszcze pełnej wersji ani tym bardziej solucji
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Ja juz posiadam pelna wersje (ang.) i to od okolo tygodnia. Gra mi sie podoba i to bardzo ale mam problm i najgorsze jest to ze nawet na zachodnich stronkach nie ma do niej solucji, a biegac po lasach jak idiota bez celu juz mi sie znudzilo, bo wciaz walcze z tym samym: pajaki, wilki, zmije, jacys rycerze, zabojcy, gobliny, wiedzmy, szczury, zombi, mumie, duchy itd., a przeciez nie tylko o to chodzi w rpg-ach. Ostnio widzialem smoka-ktory tez jest zadaniem, a w zasadzie zdobycie jego jaj lecz chyba pobocznym ale bestia mi gdzies zwiala. Najgorsze jest to, ze biegam bez mapy-tylko z kompasem i nie wiem czy trzeba wykonac jakies zadanie zeby ja dostac, czy to blad instalki, ze mapa sie nie wyswietla. Jak juz ktos bedzie mial pelna wersje to niech sie odezwie, bo gra jest naprawde ciekawa, choc ma kilka mankamentow, jak np. brak quicksave i quickload - zamienionymi na odrodzenie co jest dosc fajne lecz przez co po odrodzeniu tracimy wszystkie zdobyte punkty doswiadczenia na danym lewelu.
Odpowiedz

Cytat

Najgorsze jest to, ze biegam bez mapy-tylko z kompasem i nie wiem czy trzeba wykonac jakies zadanie zeby ja dostac, czy to blad instalki, ze mapa sie nie wyswietla.

A sprawdzałeś w czy przypadkiem mapki nie włącza się jakimś skrótem klawiszowym ?

Cytat

Jak juz ktos bedzie mial pelna wersje to niech sie odezwie, bo gra jest naprawde ciekawa, choc ma kilka mankamentow, jak np. brak quicksave i quickload - zamienionymi na odrodzenie co jest dosc fajne lecz przez co po odrodzeniu tracimy wszystkie zdobyte punkty doswiadczenia na danym lewelu.

Quick Save rzeczywiście może być problemem, ale akurat tracenie puntów doświadczenia przy smierci nie jest nowością. Gdzieś juz takie rozwiązanie było zastosowane. Nie wiem czy nie przypadkiem w Diablo II na koszmarze :roll:.

Co do samego zastoju to może byc właśnie tak, że jakieś zadanie blokuje Ci "popchnięcie" fabuły, bo tak często bywa, ale zanczy to już, że nie bedzie to cRPG na miarę choćby Morrowinda, gdzie takiego czegos na pewno się nie znajdzie.

A może po prostu nie masz jeszcze wersji ostatecznej ...

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Mowia ze kto sie pi... urodzil ten kanarkiem nie umrze- jednak jest w tym duzo prawdy - poszukalem glebiej i faktycznie mam wersje testowa- dlatego tyle bug-ow odnosnie mapy itd , zainstalowalem patcha ale on i tak wszystkiego nie rozwiazuje, wiec poczekam sobie na nastepnego patcha, albo na koncowy wypust - jak na razie gra idzie w odstawke.
Chyba znowu nadszedl juz czas na kolejne przejscie niesmiertelnego gothica.

Pozdro for all.
Odpowiedz
Obejrzałem sobie demko przez chwile. Ciemno jak w... marnej kopalni . Ale jest pare fajnych pomysłów np. z zcarami. Jestem już szczęśliwym posiadaczem pełnej wersji (ave P2P ) więc nie długo wypowiem się więcej na ten temat.
Odpowiedz
Jednak ciekawosc wziela gore. Gra jest dosc interesujaca i nawet z dosc duza grywalnoscia lecz jak na razie dystrybutorzy ktorzy wypuscili ja w USA chyba sami nie mogli sie doczekac jej realise-u, bo wypuscili ja niezbyt dopracowana ( pod presja opinii graczy robia dobra mine do zlej gry i na predce przygotowuja patche, by zalatac dziury swojego wypusciku) z masa bugow - przez co gra bardzej wyglada jak wersja testowa niz oficjalny wypust np.
- przed mysleniem o grze zainstaluj patch-a bo mozesz nawet nie wyjsc z Fargrove ( praktycznie z miejsca startu), nie mowiac juz o probie stworzenia innego wizerunku postaci np. ineego koloru wlosow itd.,
- zalamania dzwieku lub jego calkowity brak (muza jest tylko na load screen-ie, w trasie tylko odglosy skradania sie walki i krokow- gdzie jak nigdy przydalaby sie ambiencik wprowadzajacy odpowiedni klimacik jak np w Gothiku NK),
- brak automapy lub nawet zyklej mapy ( w nastepnym patchu ma byc-podobno) dobrze ze chociaz jest kompas,
-save w nieodpowiednim miejscu i mozesz sie pozegnac z dalszym przejsciem gry ( w Arindel w hallu of lords przechodzac probe tzn. udowadniajac, ze mowiles prawde, podczas walki z wizardem w ostatniej komnacie z 3 pentagramami na podlodze NIE SAEV-UJ, bo nawet po rozwaluniu wszystkiego co sie rusza utkniesz tam na dobre i dalsza eskapade diabli wezma),
- czasami nawet przez Npc nie pociagniesz dalej fabuly, bo np NPC stanie ci w drzwiach i lipa,
- bez pierwszego patcha nie mozna przewijac rozmow, trzeba czekac az pajac skonczy gadac, bo przerywajac mu mozesz tez juz nie zakonczyc gry ( nie da ci czegos lub nie dostaniesz zadania)
- pozostawanie wykonanych zadan w logbook-u

Jezeli chodzi o grafe to jest calkiem calkiem - podobno miala sie niezbyt lubic z radeonami i faktycznie przed iastalka patcha na ulamek sekundy co jakis czas wchodzil czarny ekran- po instalce przyczyna zostala usunieta, bo objaw zniknal.

Milosnicy Morrowinda chyba beda troszeczke rozczarowani, bo szkielet gry rozwija sie wkolo jednej fabuly - by pchnac gre dalej lub odslonic nowy obszar trzeba wykonac okreslone zadanie lub kilka zadan. Faktem jest, ze mamy duza mozliwosc wyboru zadan pobocznych pomagajacych rozwinac naszego zawodnika (nowa klasa lub umiejetnosc) lub dostarczajacych nam jakis artefakt lecz w gruncie rzeczy nie mozemy explorowac calego obszaru i zaglowac sobie questami jak w Morrowindzie, znowu bede wracal do tego ale gra pod tym wzgledem bardziej przypomina Gothica niz Morrowinda z ta roznica, ze tu mamy wieksza mozliwosc rozwoju postaci wstepujac do roznych gildii i lapiac nowe skille.

Nie wim czy jest jakies ograniczenie jesli chodzi o rozwoj bohatera, bo sam do konca jeszcze nie doszedlem ale sadze iz nie i przez to jest dosc irytujace przynajmiej dla mnie to, ze ustawiajac sie w odpowiednim miejscu np na Lost Lake mozemy ciagle zwiekszac swoje exp podczas walke z ksiezycowa bestia ( okolo 18 000exp za sztuke), bo co pewen okreslony czas beszczelnie spadaja ( jedna lub kilka) na nas z gor lub bedac na obszrze zamieszkalym przez fire drake-i - zabiciu wszystkich tam istniejacych smokow co pewien czas pojawiaja sie nowe ( tu wyzwanie jest juz troszke wieksze okolo 250 000exp za szt.) i tak jest przez cala gre explorujac obszar musimy co chwile z kims walczyc, co jest troszeczke denerwujace, bo nigdy i nigdzie nie mamy spokoju i nie mozemy zrobic kompletnej czystki, by miec choc na chwile spokoj.

Reasumujac - gra ciekawa ale tracaca duzo na grywalnosci przez niedopracowanie i mase bugow, mam tylko nadzieje, ze zanim wejdzie do Polski wszystko zostanie usuniete i naprawione, bo szczerze trzeba przyznac, ze gra w obecnym stadium realise-u jest odwaleniem totalnej haly i z ciekawo zapowiadajacej sie nowinki moze stac sie totalna klapa..

W zasadzie pisalem prawie caly czas o minusach - o plusach gry bedzie pozniej.

jestem juz po. Musialem od niej troszke odpoczac i zrobic sobie mala przerwe. Jak juz wspominalem we wczesniejszych postach gra ciekawa ale najwyrazniej Heuristic Park lubi wypuszczac niedopracowane gry - identyczna sytuacja byla z Wizards & Wariors z 2000 roku - takze niedopracowana ( po wypuszczeniu pierwszego patch-a okazalo sie ze i tak pozostaly bug-i, wiec mieli wypuscic 2 ale ten utkwil w fazie beta, bo nie ujzal swiatla dziennego) - mam nadzieje, ze w przypadku Dungeona tak nie bedzie.

Nawet na samym koncu potrafia zawiesc- po pokonaniu juz ostatniego potwora, ktory jest w zasadzie bonusikiem, bo bardziej sie trzeba nameczyc torujac sobie droge do niego, czeka nas niemila niespodzianka: dluga przemowa ( cala historia jakt to zostalismy wybrancami do odszukania reliktow itd), dobrze ze mozna ja przewinac - podziekowania za zaslugi i awans na lorda pieciu reliktow- ale awans tylko w gadce, bo nic nie zyskujemy, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i ekran od heuristica w podziece za zakup i przejscie gry i ze mozemy nowym bohaterem zaczac odkrywaie sciezek gry na nowo < - a gdzie kur....... jakis filmik krociutenki chociaz - nic !!!!!!!!!!!!

Reasumujac wszystko :
Powiem krotko - grywalnosc spora ale pomniejszona w przynajmniej 30% przez bug-i, grafa spoko - widac ze przylozyli sie do engine-a gry i to dosc mocno, fabula ciekawa. Jednakze wg mnie gra w obecnym stanie jest to jedynie bubel z dobra grafa.


Zycze milego :?: grania
Odpowiedz
Grałem w full wersion niestety nie zbyt długo...Gra mi stanowczo nie wyciąga na moim sprzęcie:/ Grałem i wraz z paczem 1.3 grało się naprawdę przyjemnie. Problemy z pułapkami...ale jakoś się to przeżyło. Jednak gra za dużo zwalaniała i musiałem dać sobie z nia spokój...Niestety:/
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Powiem tak: gra jest raczej słaba. Pomimo różnorodności przedmiotów i wyboru postaci plusów jest ogólnie mało. Za mało realistyki - Krasnolud w płytówce robiący salta do tyłu? Kiepski pomysł. Dalej - niski poziom AI potworów. Wystarczy, że wejdziesz na pierwsze lepsze schody, a przeciwnicy nie mogą na nie wejść, jakby były magiczną barierą nie do pokonanie. Co do pojawiania się monsterków. Fatalnie. Idziemy, idziemy sobie, a tu nagle grupa bandytów. Rozwalamy, idziemy dalej. Kiedy za jakieś 20s-1min wrócimy się wrogowie znów się pojawią (co oni się teleportują?). Dalej. Błędy uniemożliwiające przejście gry - niektórzy NPC nie dają zadania bądź nie da się z nimi rozmawiać. Dalej, bariera nie do przebycia w stylu drzwi, schodów, itp. Następnie, NPC nie chcący odejść z wyjścia(stoją w progu drzwi i wyjść nie chcą, a nie można ich zabić, bo do dalszej rozgrywki są potrzebni). Co jeszcze...gra się zbyt łatwo. Moim Krasnoludem wymiatałem wszystko. Wystarczy stanąć w miejscu i machać mieczem na boki, a wróg nie ma szans. Z magami i łucznikami ta różnica, że trzeba podejść, a później tak samo. Jest kilka plusów, ale takich drobnych, o których jużnie pamiętam. Grałem dawno, a przez jeden z bugów mogłem się pożegnać z grą - nie mogłem przejść jednego z momentów, a wszystkie save'y miałem przy tym queście. Ocena:2+/3/6
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Ja powiem tak.... gra mogła być naprawde dobra, a jest szajska, przynajmniej w wersji 1.0 bo w obecnej 1,4 zostalo poprawione dużo bugów zniechęcających do gry, teraz to jest tak 4/6
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Dungeon Lords - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...