Pokaż no swój pulpit

O, Windows 8. What say you?



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Mam wersję Release Preview. Pasek zadań domyślnie jest widoczny, schowałem go sobie z przyzwyczajenia. W skrócie:

Na plus:
+ odpala się w 8 sekund, wyłącza się równie szybko, zjada mniej ramu na działanie
+ wszystkie programy działające pod win 7 działają i tutaj
+ nowe menu start (Modern UI, dawniej Metro UI) bardzo mi się podoba; niektórzy psioczą, kwestia gustu
+ system zainstalował się na windowsa 7 i zachował wszystkie pliki w "Moich dokumentach"(tak samo w przypadku Visty); programów niestety nie zachował
+ niektóre aplikacje zainstalowane w nowym menu Start są naprawdę przydatne i dobrze zaprojektowane

Na minus:
- niektóre opcje konfiguracyjne są trochę za głęboko zakopane
- do niektórych nowości (uruchamianie nowego menu Start oraz nowego menu bocznego) trzeba się przestawić; po jednym wieczorze nie miałem już problemów
Odpowiedz
Jak 8 sekund robi bez SSD, to będę pod wrażeniem - bo 8 sekund na SSD to robi i 7mka. Jeśli HDD, to ciekawe wtedy jakie czasy ma na SSD.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Przegladalem filmiki na YT i win8 wykreca 6 sek na SSD.

Ale poczekam jednak do premiery i na oficjalne sterowniki do sprzetu

[Dodano po 2 miesiącach]

No cóż, nie wytrzymałem

I rzeczywiście, start systemu jest błyskawiczny.

Odpowiedz
Nie aktywowany! Szatański! Łaaaa!

Kurcze, niedawno formatowałem dysk i wróciłem do 7ki, ale coraz bardziej kusi mnie to 8...



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Dobry system. Wbudowana obsluga plikow .iso, .pdf. I kilka innych udogodnien. Co do menu startowego mozna sie przyzwyczaic. I po dluzszym czasie uzytkowania... uwazam ze jest fajne. Bardzo dobrze sie sprawuje jako zamiennik starego menu start, które w sumie masz tylko w zmienionej formie:

Obecne 'menu startowe'. Po uruchomieniu kompa cos takiego widac:


A po kliknieciu prawym przyciskiem myszy i wybraniu "wszystkie aplikacje" widać stare menu start, tylko w innej formie:
Odpowiedz
Dobry jezu. Może spróbuję.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Przypomina mi to system widnowsa na telefonach. Na razie pozostanę przy siódemce
Odpowiedz
No, po niespodziewanej awarii kompa zdecydowałem się przerzucić na ósemkę.



Wciąż się na nim moszczę, ale podoba mi się, że zachwali wygodną funkcjonalność różnych elementów z siódemki i dodali kilka nowych, które nie są irytujące.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Kilka m-cy później moja 8mka się już nieco zapchała:



Niestety na obecnym konfigu drugi monitor mam podpięty pod laptopa.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
← Użytkownicy

Pokaż no swój pulpit - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...