Przygody Merlina – Zwiastun piątego sezonu


Przygody Merlina to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, serial fantasy, jaki był emitowany w telewizji w ostatnich latach. Udowodnił on, że filmy o królu Arturze i magu Merlinie nadal są w modzie.

przygody merlina

Już niedługo w Wielkiej Brytanii zawita piąty sezon tego serialu, a dokładniej jesienią. W Camelocie sporo się pozmieniało i sądzę, że może to być najlepszy sezon "Przygód Merlina". Stacja BBC niedawno udostępniła jego pełny zwiastun, który znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Zwiastun znakomicie sprawdza się w robieniu apetytów widzowi. Dobrze dobrane sceny, na których widzimy między innymi Morganę, chyba najbardziej intrygującą postać w całym serialu, w którą znakomicie wcieliła się Katie McGrath. Muzyka pasuje do trailera, choć początkowo wydawała się nie na miejscu – dopiero od 38 sekundy zaczyna dobrze brzmieć i odzwierciedlać pokazywane sytuacje (Artur nowym królem). I oczywiście nie braknie akcji! Mmm, nie mogę się doczekać polskiej wersji piątego sezonu. A Wy?

Odpowiedz
Ha mój ulubiony serial powraca Zwiastun jest świetny. Przed chwilą go obejrzałem Ach ta muzyka

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Super! Będzie co oglądać. Mam tylko nadzieję, że scenariusz utrzyma poziom z popszednich serii.
Odpowiedz
Ten serial jest tak nierealny i durny, że to się w palmie nie mieści. Granica głupoty została przekroczona.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Arkan dnia sobota, 4 sierpnia 2012, 12:59 napisał

Ten serial jest tak nierealny i durny, że to się w palmie nie mieści. Granica głupoty została przekroczona.

Trudno oczekiwać od serialu fantastycznego realności.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia sobota, 4 sierpnia 2012, 13:02 napisał

Trudno oczekiwać od serialu fantastycznego realności.


Trudno oczekwiać od internetowego trolla ogłady.
Odpowiedz
Gratulacje inteligencie. Chodzi mi oczywiście o wyjątkowo niski poziom scenariusza oraz aktorstwa. Trudno nie potraktować tego serialu jak mało logiczna bajka. Fantasy to za duże słowo.
Odpowiedz
Dajcie spokój, przecież to tylko serial dla młodzieży. Co, Gry o Tron w nim szukacie?

Trochę kazali czekać na piąty sezon, ale fajnie, że go zrobią.

Merlin jest okej - dupy nie urywa, niczym nie powala, ale ogląda się go przyjemnie robiąc coś jeszcze, nie wiem, grając w Minecrafta. Podobał mi się znacznie bardziej niż zrealizowany o podobne założenia Smallville.
Szkoda, że nie będzie na przykład drugiego sezonu Camelotu.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Pierwsze slyszę, może jak lato sie skończy to oblookam.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Arkan dnia sobota, 4 sierpnia 2012, 13:15 napisał

Chodzi mi oczywiście o wyjątkowo niski poziom scenariusza oraz aktorstwa. Trudno nie potraktować tego serialu jak mało logiczna bajka. Fantasy to za duże słowo

Rozumiem, ale "nierealność" trudno zinterpretować jako niski poziom scenariusza i aktorstwa, więc nie dziw się, że jak napiszesz byle co, to każdy cię zrozumie

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia sobota, 4 sierpnia 2012, 13:28 napisał

Dajcie spokój, przecież to tylko serial dla młodzieży. Co, Gry o Tron w nim szukacie?

A czy ktoś mówi tu o "Grze o tron"? Mi akurat ten serial średnio się spodobał. Gra aktorska może być, o ile niektórzy naprawdę grają świetnie (np. Lena Headey czy Nikolaj Coster-Waldau), to dzieci Starka aż rażą amatorszczyzną. Film zawiera także niepotrzebnie dużo seksu. Po co ja się pytam? Żeby więcej widzów oglądało serial? Brakuje też tego klimatu książki. "Gra o tron" była tajemnicza i intrygująca, serial jest bardziej obyczajowy - takie mam wrażenie. Wydaje mi się też, że nie poświęcono na niego zbyt dużego budżetu, bo scenografia nie jest tak dobra, jakbym sobie tego życzył. Dobór aktorów - tu mam najwięcej zarzutów, bo niektórym dodali lat (Catelyn Stark wygląda znacznie starzej, a jej dzieci mają kilka lat więcej niż w książce). Ogólnie: serial może być, choć powieść zasługuje na coś z większym rozmachem.

"Przygody Merlina" może to i serial dla młodzieży, ale bardzo dobry, ciekawy i z humorem. Może nie wybitny, ale nie widziałem serialu fantasy w ciągu kilku poprzednich lat, który byłby lepszy.
Odpowiedz
Nikogo nie obrażam, a ty tak, więc kto jest internetowym trollem zaściankowy człowiecze
Odpowiedz
Serial ten jest wyjątkowo żenujący pod każdym względem. Jeśli tego nie dostrzegłeś, po prostu: swój swojego poznał, a więc w lustrze zobaczyłeś swoje odzwierciedlenie. Wady tobie pasują.
Odpowiedz
Każdy kto ma odmienne zdanie od użytkowników tego dziecinnego portalu, natychmiast uznawany jest (posługując się slangiem użytkowników portali, takich mądrych jak oni sami) za trolla. Czyli innymi słowy, jest to strona trollów.

Jak już decydujesz się na jakiekolwiek słowa krytyki, to miej odwagę podpisać się swoim nickiem (bez zaskoczenia - ten gość, to ten sam, co napisał 2 posty wyżej) - Med
Odpowiedz
Cały ten serial jest nieinwazyjny - przyjemny w odbiorze, ale nie wymagający i za wiele uwagi.

W mojej uwadze chodziło mi tylko o to, że nie wszystkie seriale muszą mieć tak rozbudowaną i wielowątkową fabułę jak Gra o Tron właśnie - bo co by nie mówić, książki Martina interpretowane są w serialu całkiem nieźle - i nawet jeśli nie wszyscy aktorzy to profesjonalne, oklepane i znane wszystkim już twarze, to obsada dobrana jest wcale nieźle. Odnośnie scenografii - wydaje mi się, że jest okej. Dzisiejsza technologia i triki filmowe pozwalają zrobić cuda nawet przy minimalnym budżecie, a jeśli mam być szczery, to we wspomnianym przeze mnie Camelocie ze scenografią jest dużo gorzej - dwa zamki, dwie wioski i polana, bo na więcej ekipa nie ma pieniążków. A serial też jest fajny.

Zresztą, Pieśń Lodu i Ognia to zawsze była opowieść, w której liczyła się fabuła, a miejsce było raczej tłem.

[Dodano po 4 minutach]

@wyżej; chryste, uderz w stół...



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
YAAAAAAAAAAAAAAAY!

Merlin, oh Merlin, come to mamma!
Odpowiedz
A'propos amatorszczyzny dzieci Starków... Aria jest jak wyjęta z książki (cz jak ta mała tam miała... najmłodsza w każdym bądź razie) i bardzo przyjemnie ogląda się sceny z jej udziałem. Plusem jest też że nie wrzucają przy niej scen łóżkowych/dziwkarskich bo i nie ma jak (ufff).
Przez łóżkowe zabiegi w tym serialu taki Tyrion bardzo dużo traci bo i kontekst jego dowcipu jak i owy rozpraszacz wpływa na odbiór negatywnie.

Za to Bran jest nudny jak flaki z olejem a dzieciak grający go raczej się do tego nie nadaje... (albo i nadaje bo w sumie postać równie mdła co w książce ;D)
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
← Nowości

Przygody Merlina – Zwiastun piątego sezonu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...