Euro 2012

http://euro.wp.pl/tit...l?ticaid=1e994
Ależ Greckie media potrafią kłamać! Czerwona kartka dla greckiego zawodnika była sprawiedliwa. Najpierw trzymał Lewandowskiego, a potem Murawskiego pchnął o ziemię, bo byłby sam na sam z bramkarzem. I jeszcze niesłusznie uznany gol! No przecież tam był ewidentny spalony!

@Ati Komentatorzy dobrze skomentowali aktorskie umiejętności Karagunisa (czy jakoś tak).
S: I jest faul.
B: A kto leży na murawie? Karagunis!
Ale faktycznie ta gra na czas, niby faule i pretensje o czerwoną kartkę (modlenie się do sędziego tego piłkarza na S, żeby nie dawał mu kartki) były żałosne. Powiedziałbym, że Grecja grała bardzo chamsko.

@Sosna Ja liczę, że Smuda coś z tym zrobi, bo nasza kondycja faktycznie odbiega od normy. Trzeba wpuszczać nowych zawodników w odpowiednich momentach, gdzie ci co grali od początku są zmęczeni i robić bardziej ciężkie treningi, a potem odpoczynki, aby Polacy nabrali trochę świeżości. Nie wiem, czy przyniesie to odpowiedni rezultat, bo mecz z Rosją niedługo, ale kto wie. Ja już nie mogę się doczekać

A dzisiaj Niemcy-Portugalia. Na kogo stawiacie? Ja na Niemców.
Odpowiedz
W tej chwili z kondycją już nic nie zrobią, jaka jest taka będzie do końca turnieju, czerwona kartka dla greków była naciągana, ja bym jej nie dał. Trochę was ponosi, bo grecy, owszem symulowali, wykorzystywali każdą okazję gry na czas, to świadczy o ich doświadczeniu, taki jest futbol, zresztą czy Polacy nie udawali? oczywiście że tak! Grecja pokazała duże doświadczenie i dzięki niemu najpierw sparaliżowała grę Polaków, a potem umiejętnie kontrolowała grę, problem w tym, że nasi nic z tym nie potrafili zrobić.

Co do meczu Niemcy Portugalia, to oczywiście Niemcy są faworytami, Portugalczycy mają indywidualności, ale jako zespół radzą sobie przeciętnie.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia sobota, 9 czerwca 2012, 13:33 napisał

W tej chwili z kondycją już nic nie zrobią, jaka jest taka będzie do końca turnieju, czerwona kartka dla greków była naciągana, ja bym jej nie dał. Trochę was ponosi, bo grecy, owszem symulowali, wykorzystywali każdą okazję gry na czas, to świadczy o ich doświadczeniu, taki jest futbol, zresztą czy Polacy nie udawali? oczywiście że tak! Grecja pokazała duże doświadczenie i dzięki niemu najpierw sparaliżowała grę Polaków, a potem umiejętnie kontrolowała grę, problem w tym, że nasi nic z tym nie potrafili zrobić.

Naciągana? Byłoby 2:1, gdyby nie skandaliczne zachowanie Greka wobec Murawskiego (można to wręcz nazwać ciśnięciem o ziemię ). Moim zdaniem sędzia zachował się bardzo dobrze i przez cały mecz świetnie sędziował. Za często wyjmuje kartki? Według mnie tak nie jest, przynajmniej po takiej kartce zawodnik jest ostrożniejszy i mniej fauluje (Grek, który dostał żółta kartkę widać do tej zasady nie mógł się dostosować, bo faulował już, któryś raz).
Polacy udawali, jasne, bo przecież trzeba symulować, aby zdobyć okazje do rzutów wolnych itk. Ale to co robili Grecy odbiegało od symulacji. Przez 30 minut jedynie, co robili to przedłużali grę, robiąc wolno akcje, nie spiesząc się i ciągle udając jakiś uraz czy coś. Co chwila w miejscach, gdzie nawet faulu nie było. Gdyby to były ostatnie minuty meczu to rozumiem.
Trudno jest zabrać piłkę, podczas gdy przeciwnik gra na czas. Doświadczenie nie ma moim zdaniem tu nic do rzeczy. Z Rosją taka gra nie przyniesie im korzyści.
Hmm, nie wiadomo do końca, czemu Polacy wyszli tak odmienieni na druga połowę meczu (jakiś promień kosmiczny ), więc czy to sprawka Greków, czy nie, nie jest pewne, ale wątpię. Myślę, że to ten gol odmienił naszych zawodników, zamiast wściec się i porządnie atakować przeciwnika, stali się ostrożniejsi i udzieliły im się nerwy (przegrana odbiła by się na nich mocno, a Smude by wyrzucili ).
Odpowiedz
Murawski się poślizgnął co było widać na powtórce, grek lekko go popchnął za co można było odgwizdać faul ale pokazać drugiej żółtej kartki już raczej nie. Grecja grała dobrze pressingiem, to był jeden z powodów, przedłużać przedłużali a to świadczy o doświadczeniu, sami widzieli, że w ataku idzie im kiepsko dlatego rozgrywali piłkę wolno, czekając na nasz błąd. Jeżeli chcą coś ugrać z Rosją, to tylko i wyłącznie w ten sam sposób, nie są oni na tyle mocni żeby grać na poziomie Rosjan, Czesi ryzykowali i dostali tęgie lanie.

Jestem za Polską ale to nie znaczy, że będę oskarżał o nieuczciwą grę przeciwników, Grecy zagrali dobrą drugą połowę i z przebiegu całego meczu remis był uczciwym wynikiem.

Odpowiedz
Też uważam, że Grecy druga połowę zagrali nieźle, ale to trochę przez Polaków, którzy dali im dużo wolności, nie grając pressingiem.

Mi się wydaje, że Murawski wstawał, w każdym razie według mnie Grek pomógł mu całkiem dużo, bo Murawski zdecydowanie zdążyłby wstać i pobiec za piłką.

Dania 1:0 Holandia! Ciekaw jestem, jak wypadnie druga połowa, ale Duńczycy na razie się nie nadają, a Holandia jest zbyt pewna siebie i nie strzela precyzyjnie, choć podania mają długie i precyzyjne, a dryblingi bardzo udane.
Odpowiedz
No to jest pierwsza sensacja, to co zrobili Duńczycy jest godne pochwały, pokazali że dobrze poukładany zespół może stawić czoło najmocniejszym, Holandia praktycznie cały czas próbowała, ale nie mogli przebić się przez obronę, a kiedy się im to udawało razili nieskutecznością.

Odpowiedz
Gdyby Polacy grali tak jak Duńczycy to by ludzie byli zadowoleni.
Odpowiedz
Holandia nie jest w formie. Portugalia za to mnie zdziwiła, gdyż grała całkiem dobrze. Dobre akcje i kontrataki, brakowało tylko kogoś do wykończenia akcji. C. Ronaldo cały czas dryblował i podawał do kolegów, Nani podobnie, ale jego dośrodkowania był nie celne. Szkoda, że przegrali. Jak się okazało podczas meczu, zacząłem kibicować Portugalii zamiast Niemcom Żałuję, że Klose nie grał dłużej, bo chciałem zobaczyć w jakiej jest w formie.
Odpowiedz
Holandii brakowało wykończenia, ale nie grali słabo, to Duńczycy zaskoczyli. Niemcy więcej grali piłką, ale groźniejsze akcje miała Portugalia i prawda, grali oni bardzo dobrze, za to Niemcy nie pokazali jeszcze wszystkiego na co ich stać. No wolę nie typować kto wyjdzie z tej grupy, ale nikogo bym nie skreślał..

Dziś Hiszpania gra z Włochami, stawiam na wynik 2:0 dla Hiszpanów, we Włoskiej drużynie źle się dzieje, stawiam że nawet nie wyjdą z grupy.

Odpowiedz
Hiszpania 4:0 Włochy. Włochy są bardzo słabi, porażka z Rosją aż 4:0! Uważam, że podobny wynik będzie z Hiszpanią. Także wątpię, aby Włochy wyszli z grupy. Moim zdaniem na pierwszym miejscu wyjdzie Hiszpania, a na drugim Chorwacja.
Odpowiedz
Tak Chorwacja powinna sobie poradzić z Irlandią (która wbrew pozorom słaba nie jest), jednak sądzę, że tacy zawodnicy jak Perisić, Kranjcar i przede wszystkim Luka Modrić, zdominują środek pola i poprowadzą swoją ekipę do zwycięstwa.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia niedziela, 10 czerwca 2012, 15:23 napisał

Włochy są bardzo słabi, porażka z Rosją aż 4:0!


yyy... 3:0
Odpowiedz
Na Bogów! Przepraszam, że tak się wtrącam, ale Włosi, a jeżeli Włochy to są bardzo słabe.
Odpowiedz
Ja uważam, że nie będzie finału Hiszpania : Niemcy. Obie drużyny na razie się nie wykazały, a pierwsza połowa meczu Hiszpania : Włochy zanosi się na wygraną Włochów. Grają dobrze w ataku i w obronie i mają świetne sytuacje, liczę, że będą potrafili je wykorzystać w drugiej połowie meczu.
Na razie moim zdaniem najlepiej zaprezentowali się Rosjanie i mają duże szanse znaleźć się w finale (czego im życzę, bo mam dość Niemców i Hiszpanów).
Odpowiedz
← Karczma

Euro 2012 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...