Piłka Nożna- ogólnie

Napisz coś w tym temacie. Po ostatnich meczach LM i LE powróciła we mnie nadzieją na piłkę nożną. Wreszcie do dalszych etapów przechodzą inne drużyny a nie ciągle sama czołówka. Prawdę mówiąc zrobiło się bardzo nudne oglądanie tych samych drużyn w każdym wydaniu LM czy LE.
Odpowiedz
Cóż zaskoczenia są co roku, w końcu w finale zeszłorocznej LE wystąpił jeśli dobrze pamiętam Sporting Braga, a w półfinale LM wystąpiło Schalke (zespół który w poprzednich latach nie odnosił jakiś wielkich sukcesów). Jakby nie spojrzeć to do ćwierćfinału LM dostały się: Barcelona, Real, Milan, Chealsey, Bayern (5 drużyn które od lat plasują się w czołówce), do tego wcale nie taka słaba Benfica i Marsylia, którą wykupiły araby, prawdziwą sensacją jest tak na prawdę APOEL.

Odpowiedz
Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Sebastian Boenisch, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Jodłowiec, Damien Perquis, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Kamil Grosicki, Adam Matuszczyk, Adrian Mierzejewski, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Eugen Polanski, Maciej Rybus, Rafał Wolski

Napastnicy: Paweł Brożek, Michał Kucharczyk, Robert Lewandowski, Artur Sobiech

Rezerwowi: Grzegorz Sandomierski, Arkadiusz Głowacki, Marcin Komorowski, Ariel Borysiuk, Arkadiusz Piech, Michał Żyro, Ireneusz Jeleń.

Jak oceniacie wybór reprezentantów? Piłkarzy mamy jakich mamy, ale według mnie Smuda wybrał dość dobrze. Jedyne czego bym się przyczepił to formacji ataku zamiast Kucharczyka postawiłbym na kogoś z większym doświadczeniem, dobrego zmiennika np. Smolarka/Frankowskiego (tak tak stary jest, ale w wielu reprezentacjach pojawiają się tacy pojedynczy gracze z dużym doświadczeniem), z tego względu żałuję trochę Żewłakowa, nie byłem jego zwolennikiem w kadrze, ale taki ktoś w rezerwie dobrze by zrobił.

Odpowiedz
Powiem że obecnosc Fabiana, Boenischa, Matuszczyka, Brożka, Sobiecha czy Jelenia dziwi mnie. Skoro Smuda powiedzial ze trzeba grac by byc branym pod uwage na Euro to nalezy grac a nie wedlug dziwactw trenera jechac na turniej. Fabian siedzi na lawie tyle samo co Kuszczak w MU a jednak pierwszy jedzie. Boenisch leczył kontuzję prawie rok i bez formy, nie sprawdzony totalnie, jedzie. Matuszczyk - zamienił Koeln na Dusseldorf by grać a i tak ława. Brożek od roku ogląda trybuny a jedzie. Sobiech z ławki ogląda spotkania a Jeleń siedzi na trybunach jak Brożek. Szkoda że forma Franka, Smolarka, który gra regularnie czy wspomniany przez Ciebie Żewłakow nie jest brana pod uwagę przy wyborze a jakieś chore 'sympatie'.
Odpowiedz
Och, dosłownie przed kilkoma sekundami Bayern Monachium (czyt. Baja Mynsien) zdobyło bramkę i jest o krok od zdobycia trofeum Ligi Mistrzów. Jakie zaskoczenie...

[Dodano po 4 minutach]

No nie, ja się tak nie bawię...
Odpowiedz
Nie marudź. Też oglądam i czekam na karne. Są karne, jest zabawa
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ok, pomińmy wczorajszy finał sekundą ciszy, a później oglądajcie poniższy filmik:

Kolejny wywiad
Odpowiedz
Po meczu cieszyłem się że Bayern przegrał, i żałowałem, że Chelsea wygrała. Za obiema drużynami nie przepadam, ale dobrze, że były karne, emocje były do końca ;D

Odpowiedz
Ja byłem za Bayern Monachium. Za Chelsea nie przepadam, ale i tak dobrze, że nie wygrała Barcelona (przegrała w półfinale), której nie cierpię Sam finał był według mnie trochę nudny. Po pierwszej połowie przełączyłem na kabaret
Odpowiedz
Taa, bo wiesz pierwsza połowa była rzeczywiście nudna, emocje zaczęły się w drugiej połowie (pomijając dwie bramki, mecz był bardziej wyrównany).

Odpowiedz
Ja się najbardziej boję jak Polacy będą grali na Euro znając naszą reprezentacje to będzie wyglądało tak :
Mecz rozpoczęcia
Mecz o wszystko
Mecz o ,,pietruszkę"
A long time ago in a galaxy far, far away....
Odpowiedz
Widziałem mecz z Łotwą. Graliśmy bardzo słabo, brakowało nam kogoś do wykończenia akcji w ataku i podawaliśmy niedokładnie, ale mimo to wygraliśmy 1:0. Dobrze, że to nie grał główny skład.
Odpowiedz
Weź pod uwagę, że oni byli w trakcie treningów kondycyjnych, nie podchodzili do tego meczu na świeżo. Po tym meczu powiem tak, najlepsze wrażenie zrobił na mnie Grosicki, zaś do domu posłałbym Jodłowca, w sumie nie wiem czemu on się znalazł w tej kadrze, praktycznie każdy jego występ w kadrze był mierny.

Odpowiedz
A jak oceniacie dzisiejszy mecz drodzy państwo?
Odpowiedz
Były momenty, kiedy gra mogła się podobać, miejmy nadzieje, że w trakcie turnieju będą potrafili grać tak przez 90 minut, gol strzelony przez Perquisa był po bardzo dobrym dośrodkowaniu, cieszy że ten element zadziałał, bo w meczu z Łotwą wyglądało to fatalnie.

Odpowiedz
Ale taką grą i wynikiem z Grecją i Rosją nie wygramy , może z Czechami jako tako pójdzie.
A long time ago in a galaxy far, far away....
Odpowiedz
Patrząc na składy najlepiej prezentuje się Rosja, widziałem fragment ich gry w meczu z Urugwajem, przede wszystkim stawiają na atak pozycyjny, tutaj polska będzie nastawiona na kontratak, ale nie jest to drużyna poza naszym zasięgiem. Grecja ma dość doświadczony skład, największą siłą patrząc po nazwiskach jest obrona, zaś Czesi nie mają jakoś super składu, patrząc na niego rozpoznaję tylko Cecha, Rosicky'ego, Plasila i Barosa. Gdybym miał obstawiać najbardziej realny scenariusz to remis z Grecją, zwycięstwo z Czechami i porażka z Rosją, choć to tylko spekulacje, bo kto wie jak to się potoczy.

A co do gry, drużyna jest po treningu wysiłkowym, fakt że zawodnicy którzy grali nie są na zgrupowaniu od początku, to jednak sprawia, że są na początku treningu i zgrywania się z zespołem. Zwróćmy uwagę na to że na tym etapie przygotowań Niemcy przegrali 5-3 ze Szwajcarią, Grecja zremisowała ze Słowenią, podobnie Rosja z Urugwajem (choć to akurat dobry wynik), Holandia przegrała z Bułgarią, Portugalia zremisowała z Macedonią.

Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...