[F:NV] Pimpin' FNV

Coś słabo z działaniami na froncie Falloutowym... Spróbujemy rozruszać towarzystwo

Nie było jeszcze przy okazji FNV takiego tematu, więc piszę zanim mnie ktoś uprzedzi. Już w F3 uzywałem, dosłownie, dziesiątek modów, chociaż pierwszy raz ukończyłem grę bez najmniejszych zmian. Tak samo z FNV, pierwszy raz było czyściutko, bez modów. Teraz gram... trzeci raz, i moja lista usprawnień nie jest może tak imponująca jak w F3, ale mam kilkanaście modów dodających nową broń, pancerze, tekstury w większej rozdzielczości. Nie będę robił tu i teraz listy moich zabawek. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, oczywiście podam.

I druga sprawa. Czy wybierając mody kierujecie się tym, by były "lore friendly", tzn. żeby nie wprowadzały do rozgrywki rzeczy niepasujących do świata, tudzież przedmiotów zbyt potężnych, jak na przykład Mini Nuke Minigun(takie coś też można ściągnąć). Osobiście nie lubię takich modów. Moje doświadczenia z obcowaniem z grą muszą być odpowiednio Falloutowe

Na koniec, jeśli ktoś nie zna(chociaż wątpię, ale pare znaków tekstu więcej nie zaszkodzi)podaję the one and only stronę z modami do FNV, czyli New Vegas Nexus.
Odpowiedz
Polecam Arwen_NV_Realism_Tweaks, mod ciągle jest rozwijany.
http://www.newvegasne...e.php?id=34759

Założenie jest proste - jak najwięcej realizmu, jak najwięcej RPG. Projekt jest kompatybilny z modułami nie ingerującymi w rozgrywkę z modu Project Nevada.
Korzystam jeszcze z modu Nevada Skies i kilku usprawniaczy HUDa.
Odpowiedz
Tu mam własnie pytanie. Mam zamiar zagrać ponownie w Falloyta i potrzebuje jakichś ciekawych modów. Poszukuję czegoś poprawiającego stabilność gry bo czasem wyrzuca do Windowsa, jakichś modów na polepszenie grafiki i żeby Vegas to było Vegas. I znalazłem kilka modów i potrzebuje opinii:

Projekt Nevada co mniej więcej dodaje i czy warto.

More perks - http://newvegas.nexus...com/mods/35979 czym więcej perków tym lepiej. Chociaż szkoda że nie ma czegoś po Polsku.

I oczywiście jak te mody instalować? Potrzeba jakiegoś programu czy co. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Spieszę z odpowiedzią!

Po pierwsze, do instalacji wszystkich modów polecam używać narzędzia zwanego FOMM - Fallout Mod Manager. Można go pobrać z Nexusa, do którego podałeś linka, bądź po prostu wpisać w Google. FOMM instalujemy jak normalny program, po uruchomieniu lokalizuje zainstalowaną grę. To bardzo dobra aplikacja, ponieważ 99% modów jest pod nią "skonfigurowanych", a to oznacza, że nie musisz niczego wypakowywać i babrać się w folderze instalacyjnym gry. Zwyczajnie otwierasz okno mod managera, wyszukujesz plik zip moda który chcesz zainstalować, dodajesz go do listy, po czym klikasz Install. W analogiczny sposób mody usuwasz. FOMM zapewnia, że nie będziesz musiał przeinstalowywać gry, co zdarza się w niektórych grach, kiedy ręcznie wgrywasz mod, zapominasz zrobić kopię zapasową plików, a kiedy mod się znudzi nie masz jak go usunąć. Po wgraniu modów z użyciem FOMM, grę uruchamiaj tylko przez wyżej wymienioną aplikację, czyli: startujesz FOMM i klikasz "Play".

Druga kwestia, dotycząca również modów. Niektóre fanowskie produkcje wymagają NVSE. NVSE to New Vegas Script Extender. Nie wszystkie mody go wymagają, ale jednak trzeba dosyć dokładnie czytać opis modu. Zazwyczaj konieczność posiadania NVSE jest podana tłustym drukiem, żeby nie było płaczu, że mod nie działa. NVSE wystarczy "zgooglać". Wyskoczy niechybnie niczym obcy z kapusty. Co do jego instalacji, jest bardzo prosta. Wrzucamy wszystkie pliki z archiwum zip do głównego katalogu gry, tam gdzie jest plik exe uruchamiający FNV. Grę musimy później uruchamiać właśnie przez plik exe który jest zawarty w archiwum NVSE. Ale tutaj znów w sukurs przychodzi FOMM - automatycznie wykrywa nam NVSE i zamiast przycisku "Play" mamy "Launch NVSE".

Co do modów poprawiających stabilność, nie znam takich. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów ze stabilnością FNV, więc nie mogę się tutaj przydać.

Jeśli chodzi o mody polepszające wygląd, niestety również nie jestem w tym temacie pomocny. Zawsze skupiałem się tylko na modach dodających nowy content do gry, taki jak bronie, pancerze, wdzianka. Miałem jakiś mod z teksturami do pancerzy ale już nie pamiętam co to było...

Na ile mogłem, na tyle pomogłem. Mam nadzieję, że się na coś moje pisanie przydało.
Odpowiedz
Dzięki za info. Czyli najpierw FOMM instaluje potem NVSE potem Nevade(bo wymaga tego) i resztę modów normalnie. A czy mógłbyś może jakiś mod polecić? Na towarzysza? Lub jakiś inny?
Odpowiedz
Ja gdzieś w połowie rozgrywki zacząłem się trochę bawić modami.

Na razie jest tego niewiele, bo zainstalowałem Project Nevada, poprawę tekstur w grze i parę pomniejszych rzeczy, jak pancerze itp.
Niestety customowe pancerze zazwyczaj mają słabe tekstury, lub są zwyczajnie zbyt przekozaczone.





Odpowiedz
← Fallout

Pimpin' FNV - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...