Obudowa do komputera

Witam,

Planuję sobie niedługo sprawić nową obudowę do mojego komputera. Moja obecna obudowa jest dość słaba - za słabo chłodzi i wszystkie podzespoły mają wysoką temperaturę (prawie 40 stopni, mając odpalonego tylko firefoxa).
Przez to nie mogę nawet wykorzystać w pełni swoich możliwości sprzętowych - boję się że długo komp by nie pochodził w takich temperaturach. Poza tym jest dość głośna.

I tutaj moje pytanko:
- Jaką obudowę byście polecili? Cena w sumie nie gra większej roli (no ale bez przesady). Wrzućcie jakieś linki do przykładowych modeli.
Chodzi o to, by było dobre chłodzenie. Cicha praca mile widziana.
- Jakieś wskazówki co do "instalacji" takiej obudowy?



Co myślicie o tych:
Zalman Z9 Plus (Z9 PLUS)
Zalman Z11 PLUS





Odpowiedz
45 to dużo? U mnie w stanie absolutnego spoczynku w lapku temperatura procesora wynosi 44, przy obciązeniu potrafi się dźwignąc do ~72. Na stacjonarce przy bezczynności też wynosi około 45 stopni. Porównaj sobie temperatury podzespołów z maksymalnymi podawanymi przez producenta, bo imho 45 nie wydaje się być znów tak wysoką temperaturą

[w chwili pisania tego posta temperatura laptokowego core 2 duo t8100 wynosi 64]
Odpowiedz
u mnie była wysoka i komputer mi się wyłączał ale dlatego ze pasta termo-przewodząca wyschła sprawdź u siebie(jeśli potrafisz) a potem zastanów się nad kupnem obudowy
Odpowiedz
Temperatura podzespołów laptopów jest z reguły wyższa, choć rzeczywiście 45 stopni to nie jest nie wiadomo jak wysoka temperatura, jaką masz teraz obudowę? Może to nie w tym problem.

Odpowiedz
Stąd też podzespoły laptopowe mają wyższe granice tolerancji temperatur. O ile pamiętam T8100 ma wg producenta coś do setki stopni celsjusza przeżyć.

Ale nie o tym. To, że w spoczynku masz 45 stopni nie znaczy, że pod obciążeniem musi wybombić niewiadomo jak do góry. Najlepiej odpal sobie coś do monitorowania, odpal jakiś benchmark ładny (Unigine Heaven choćby) i zobacz ile wyskoczy do góry pod prawdziwym obciązeniem.
Odpowiedz
zgadzam się z Enetherem i radze jeszcze przyjrzeć sie tej paście lub napięciu procesora (1,3;1,5 to normalne)
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Crushnik dnia niedziela, 13 maja 2012, 10:30 napisał

Ja kupuje nowego kompa i wybralem ta obudowe:

http://www.cooling.pl...tegory=107_214

Jest swietna, dobrze wentylowana (siatka z gory, z przodu, od dolu) wszedzie filtr przeciw kurzowi. Jak masz dluga grafe to mozna wyciagna ckoszyczek na dyski.


Jeżeli szukasz czegoś cichego z góry polecam http://www.agito.pl/o...91-969062.html
Obudowy Silentiumpc są naprawdę ciche. Ważne jest jeszcze jakie planujesz założyć wiatraki na boczki, jednak powiem szczerze że sam jestem zaskoczony jej cichą pracą.
Odpowiedz
← Karczma

Obudowa do komputera - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...