Prawdziwe zakończenie Mass Effect 3 zawita w lecie


Odtrąbić zwycięstwo mogą ci fani, którzy głośno protestowali przeciwko dość enigmatycznemu zakończeniu Mass Effect 3. Dopiero latem, ale spodziewać się możemy darmowego DLC, mającemu rozwiać nasze wątpliwości.

mass effect, masss effect 3, shepard, bioware, ea

Sam zastanawiałem się nad ostatnimi minutami spędzonymi z grą i spodziewałem, że pojawi się coś więcej. Kiedy ujrzałem napisy końcowe byłem totalnie zaskoczony, jednak szybko uświadomiłem sobie, że to tylko kwestia czasu, aż powstanie DLC, w którym pewne sprawy zostaną dopięte na ostatni guzik. Obawiałem się jednak, że za tę przyjemność przyjdzie mi dodatkowo zapłacić, jednak dobrze jest się czasem pomylić.

Darmowe DLC nosić będzie nazwę Extended Cut , czyli dosłownie zawierać ma rozszerzenie tego, co widzieliśmy do tej pory. Jak też obiecuje Ray Muzyka, "Od premiery mieliśmy czas na wysłuchanie uwag od naszych najbardziej lojalnych fanów i właśnie na nie odpowiadamy". Najbardziej lojalni czy nie, ale fani dopięli swego.

mass effect, masss effect 3, shepard, mass effect 3 extended cut, mass effect 3 dlc

Wydanie tego DLC, zdaniem Caseya Hudsona, zaburzy wcześniej planowany harmonogram pojawiania się płatnych rozszerzeń – a wszystko po to, by " (...) by dostarczyć graczom chcącym lepszego domknięcia fabuły więcej jasności w zakończeniu w sposób, który będzie dla każdego miał bardziej osobisty wymiar".

Pozostaje więc pytanie – co takie otrzymamy za darmo? Kilka nowych przerywników czy też może trochę akcji? Mianowany dziś najgorszą amerykańską firmą 2012 roku Electronic Arts chce przecież zarabiać, więc nie zdziwię się, jeśli to darmowe domknięcie historii nie będzie zbyt długie i wciągające.

Przyznajcie, zaskoczeni faktem, że EA nie tylko wypuści końcowe DLC, ale do tego nie zawoła od nas ani grosza?

Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Jestem mile zaskoczony faktem tego, że te DLC jest darmowe, ale mimo to jakość najważniejsza. Wydaje mi się, że nie powinno być z tym źle, skoro premiera jest zaplanowana na lato (mają sporo czasu na stworzenie udanego zakończenia). Ciekawi mnie tylko, jak będzie zakończenie wyglądało - zapewne nie indoktrynacja, ale poczekamy, zobaczymy.
EA najgorszym wydawcą? Trudno się nie zgodzić Sam bym na nich zagłosował.
Odpowiedz
@krzyslewy Indoktrynacja niestety nie, będzie to tylko rozszerzenie istniejącego zakończenia, a więc pewnie wytłumaczenie, co się stanie z naszymi towarzyszami i całą galaktyką po wybraniu niebieskiej, czerwonej lub zielonej eksplozji... Choć na szczęście za darmo.
Odpowiedz
SPOILER
Czyli mająca ręce i nogi teoria o indoktrynacji nie zostanie w żaden sposób potwierdzona? Tylko dzięki niej potrafiłem zaakceptować zakończenie ME3 jako dobre, ale wymagające przedstawienia wydarzeń po "przebudzeniu" Sheparda.
Odpowiedz
Ammon, ale nie jest napisane, że nie będzie to potwierdzone czy zaprzeczone. Wg mnie ta teoria ma ręce i nogi, więc sądzę, że będą się jej trzymać. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odpowiedz
zakonczenia beda takie same oni dodadza tylko kilka scenek i kwestie dialogowe zeby wszystko bylo zrozumiale zakonczenia beda takie same nic sie nie zmieni jesli chodzi o te kwestie
Odpowiedz
Fajnie będzie jak w końcu rozjaśnią parę spraw bo mam już dość czytania tych wszystkich bzdurnych i wyssanych z palca teorii (np. indoktrynacja). Mam nadzieje, że tym razem wszystko ładnie wyjaśnią, bez pseudo-filozoficznego bełkotu.
Odpowiedz
Jessica Merizan, osoba odpowiedzialna za kontakt z fanami, zamieściła kilka komentarzy na Twitterze odnośnie tego DLC. Cytując post użytkownika Hitokiri z forum gamewalku (ostrzegam przed mniejszymi lub większymi spoilerami):

Cytat

Czy Shepard zobaczy się jeszcze z Liarą ?

"w zależności od twoich wyborów :-)"

Czy to tylko jeden typ epilogu

"nie, jest oparty na twoich decyzjach"

w każdym zakończeniu technologia Żniwairzy będzie dostępna w taki lub inny sposób

"w zalezności od twojego zakończenia odbudowa przekaźników jest jak najbardziej możliwa"

jakaś szansa na dodatkową zawartość z wydarzeniami po zakończeniu

"będzie rozbudowana końcówka która można uznać na dziejącą się po, nie jestem "wolna" żeby powiedzieć coś więcej :-)"

Nie jestem zadowolony z informacji, co z wszystkim rasami, turianami, quarianami

"Nikt nie umrze z z głodu, po to właśnie jest darmowe dlc żeby wszystko wyjaśnić i zamknąć :-) Poczekajcie to zobaczycie"

wszystkie zakończenia są takie same

"to nieprawda, niestety niemożliwe jest wytłumaczenie tego przez twitter :-("

SPOILER
Jeżeli odbudowa przekaźników będzie możliwa
, to cała teoria chyba automatycznie idzie do piachu? Zresztą w lecie się przekonamy, co takiego wymyśliło BioWare.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik michal_w dnia piątek, 6 kwietnia 2012, 13:29 napisał

Fajnie będzie jak w końcu rozjaśnią parę spraw bo mam już dość czytania tych wszystkich bzdurnych i wyssanych z palca teorii (np. indoktrynacja). Mam nadzieje, że tym razem wszystko ładnie wyjaśnią, bez pseudo-filozoficznego bełkotu.

To chyba w ogóle nie czytałeś tych "bzdur", bo wiesz mi zwolennicy teorii indoktrynacji (do których należę) mają spore argumenty do swojej tezy.
Odpowiedz
I bardzo dobrze że wypuszczą prawdziwe zakończenie. Ta teoria indoktrynacji jest bardzo możliwa. Ale prawdę mówiąc to Żniwiarze mają dobry cel i ich rozumiem. Bo żeby nie oni to ciekawe czy byli by Krogania , Asari czy Ludzie. Mam nadzieję że twórcy wyjaśnia też kto stworzył Żniwiarzy bo ten mały katalizator mnie nie przekonał. Wierzę też że twórcy wypuszczą jeszcze kilka nowych grywalnych ras do multi (Opiekunowie,Hanarzy,Elkorowie,Volusi,Vorche itp) oraz oczywiście klas. Wtedy było by naprawdę ciekawie. No i czy ktoś wie czy twórcy wspominali coś o Mass Effect 4?
Odpowiedz
← Nowości

Prawdziwe zakończenie Mass Effect 3 zawita w lecie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...