[IWD2] Łotrzyk i cios w plecy

W IWDII grałem baaardzo dawno temu. Ostatnio przechodziłem sporo razy Sagę Baldur's Gate i tam było coś takiego jak cios w plecy dla łotrzyka. Tutaj zauważyłem, że działa to w zupełnie inny sposób i jak na razie nie do końca go rozgryzłem...


Jak to jest rozwiązane w Icewindzie? Jeśli jest cios w plecy, to jakimi brońmi można go robić? Tylko sztylety i krótkie miecze, czy sejmitary/długie miecze/półtoraki też?





Odpowiedz
Icewind II chodzi na D&D 3 albo 3,5 więc poczynając od 1 poziomu, co dwa poziomy, łotrzyk dostaje zdolność "ukradkowy atak" z coraz mocniejszym bonusem do obrażeń. Mechanicznie wygląda to tak, że kiedy łotrzyk atakuje kogoś wyskakując z ukrycia/niewidzialności, albo atakuje kogoś walczącego wręcz od tyłu, zadaje obrażenia zwiększone o "ukradkowy atak", czyli od 1k6 na 1 poziomie, do 10k6 na 19.

[edit]
Byłbym zapomniał, teoretycznie, atak ukradkowy jest możliwy z każdą bronią jednoręczna, w której postać ma biegłość i z większością broni dystansowych, jeżeli odległość do celu nie przekracza 9m.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Nie do końca. Sejmitarem nie zrobi się ukradkowego, co najwyżej mieczem krótkim. Musi być broń do kłucia z tego co pamiętam.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lavo dnia środa, 4 sierpnia 2010, 22:31 napisał

W IWDII grałem baaardzo dawno temu. Ostatnio przechodziłem sporo razy Sagę Baldur's Gate i tam było coś takiego jak cios w plecy dla łotrzyka. Tutaj zauważyłem, że działa to w zupełnie inny sposób i jak na razie nie do końca go rozgryzłem...


Jak to jest rozwiązane w Icewindzie? Jeśli jest cios w plecy, to jakimi brońmi można go robić? Tylko sztylety i krótkie miecze, czy sejmitary/długie miecze/półtoraki też?
Odpowiedz
← Icewind Dale

Łotrzyk i cios w plecy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...