[MUZYKA] Linki godne polecenia

No to skoro trzymamy się takich delikatniejszych klimatów to i ja może czymś zarzucę

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać mam nadzieję -> KLIK

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia piątek, 3 lutego 2012, 16:47 napisał

Smoke and mirrors

Heart's a mess

Dwa najbardziej podobające się, jak dotąd, utwory pana Gotye, który w ciągu kilku dni zagościł na dobre w moim guście muzycznym. To głównie za sprawą prostych, dopracowanych brzmień, dobrych tekstów, równie dobrych i dziwnych teledysków, ciekawego głosu, w wyższych rejestrach podobnego do Stinga, a także nuty niepokoju i schizy, jaka czasem pojawia się w dotychczas słyszanych przeze mnie utworach.


Cała ta "afera" z panem Gotye mnie ominęła, ale lansowany "Somebody I used to know" to naprawdę udany numer, przebojowy, a przy tym ciekawy muzycznie, z uwagi na pojawiający się w tle... ksylofon? Marimbę? Cokolwiek to jest. I też od razu skojarzył mi się gostek ze Stingiem, ale to na plus, bo lubię barwę głosu Stinga. Z pewnością zapoznam się z resztą dokonań tego artysty i to nie z uwagi na jakieś tam "wypada".

Ode mnie coś dla miłośników fantasy, przygód, epickich historii, czyli: Corde d'Oblique i ich moje dwa ukochane numery:

Cantastorie

Zawsze się tym nakręcam, kiedy przychodzi wymyślać fabułę do gry, w której robię za twórcę tejże fabuły. Kojarzy mi się z przygodą, z dawną epoką, miłością, pasją, wojną, czyli wszystkimi takimi "grands motifs" w erpegach, literaturze, kulturze. Nawet się nauczyłam śpiewać fonetycznie, chociaż języka nie znam.

I jeszcze nieco bardziej "buńczuczne", bohaterskie:

My Promise

W pierwszym linku spokojnie można pominąć obraz, za to w drugim autor filmiku zrobił naprawdę klimatyczny fantasy mix.
[font="Courier New"](...)Zanim zawirują ostatnie przed oczami
Psychodeliczne koła przedsennych majaczeń
Oddam za biel czystą jej dzisiejsze barwy
Tak bardzo wyzbyte dawnych swoich znaczeń


Febrę śmiertelną, różowe więc wypieki
Na liniejących ścianach brunatne zacieki
Żółć promieniotwórczą
I szpitalną zieleń
Brudną przezroczystość stłuczonych butelek
Krew rdzawą, czerwień krwawą
Błękit sinej skóry
Niezdrowo matowych tęczówek lazury


Wypłucz proszę, kolory, jak kiedyś na kanwę
Losu mojego prządko, naniosłaś te barwy
Rozszczepione w pryzmacie twojego kaprysu
Złącz je razem teraz w supeł życiorysu
[/font][font="Courier New"]
Białą flagę wywieszam i prawdą bieleję:
Że wtedy przed oczami wcale nie ciemnieje
Płonąc w blasku z nadzieją jedną pozostanę
W nim wyprażone – barwy zostaną wyprane
[/font] [font="Courier New"]

(Z wiersza: \"Biel\", listopad 2011. Nie kradnij. Wkurzony autor jest gorszy niż radiacja.)




[/font]
Odpowiedz
Nie wiem czy to już było ale jak dla mnie to jest super piosenka -> Hop

A to przebój 9 letniej córki mojego brata, że też ludzie to słuchaja FUN
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Locke dnia czwartek, 16 lutego 2012, 13:36 napisał

A to przebój 9 letniej córki mojego brata, że też ludzie to słuchaja FUN


Zdziwiłbyś się jak często to lecie w klubach... Znam to już na pamięć, ale tekst po polsku nie jest zbyt ambitny, ale wpada w ucho.

Ci ci oglądali 'Mroczne Przyfody Billy'ego i Mandy' na pewno kojarzą ten kawałek.
Voltaire: BRAINS!
Odpowiedz
Ostatnio widziałem film 'Big Love', który miał zajebistą ścieżkę dźwiękową i chociaż rzadko słucham polskiej muzyki popularnej, to urzekł mnie ten kawałek.

Ada Szulc: Big Love

Nie jest on tak dobry jak ten zaśpiewany w filmie przez Olę grającą Emi, ale tekst jest dobry, szczególnie jeśli oglądało się film.
Odpowiedz
Właśnie wróciłam z koncertu i...!

http://www.youtube.co...?v=46UFXQVSnKs
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
@krag - dobra rzecz, aż sam się zdziwiłem, bo zwykle nie słucham zbyt wielu ciężkich brzmień, ale to połączenie ze skrzypcami... miodzio. Nawet podobała mi się bardziej niż ta druga, spokojniejsza.

Ze swej strony - czy mówi wam coś nazwisko Igor Presnyakov? Jeśli nie, to koniecznie posłuchajcie jego aranżacji Another Brick in the Wall. I polecam wszystkie pozostałe jego aranżacje.

Jak to ktoś skomentował na youtubie ten utwór: "Now we know, God plays Pink Floyd songs in his basement while wearing pajamas."
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia piątek, 20 stycznia 2012, 00:19 napisał

John Mayer - Gravity

Coś pięknego. Sam spokój, sam seks, po prostu perfecto


Na na na!

John Mayer - Belief
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
@Mansfeld - Niestety to nie moje klimaty. Lubię ciężkie brzmienia, ale to jest po prostu... tragiczne.

@Eni - Z góry mówię, że kawałek mi się podoba nawet, ale czy to nie jest jeden z tych wykonawców za którym szaleją nastolatki? Dziwnie mi się kojarzy.

No to ode mnie dwa kawałki, zupełnie odmienne.

http://www.youtube.co...?v=gd7TtQu8WeU

Zapewne jest tutaj mało fanów muzyki elektronicznej, o ile w ogóle jacyś są, ale co mi tam!

http://www.youtube.co...?v=2PBeKzVhWHY

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krag dnia piątek, 9 marca 2012, 00:38 napisał

@Eni - Z góry mówię, że kawałek mi się podoba nawet, ale czy to nie jest jeden z tych wykonawców za którym szaleją nastolatki? Dziwnie mi się kojarzy.


A ja nie wiem, nie jestem już nastolatką Za to bardzo mi się podoba jak w tym kawałku gitarka chodzi.

A to ktoś zna? Klasyka w niecodziennym wydaniu
Swoją drogą, jeśli zna ktoś serial Supernatural (przetłumaczone na "Nie z tego świata"), to czy nie uważacie, że grajkowie są bardzo podobni do głównych bohaterów?
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Linki godne polecenia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...