[BGI] Baldurs Gate się wiesza

Witam . Mam problem. Mam Baldura + dodatek Opowieści z wybrzeża mieczy . W momencie przejścia do Nashkel gra mi się zmienia w czarne okienko (tak jakby miał się załadować filmik.) i gra się wiesza. Próbowałem przeinstalować grę i dalej to samo. Wkręciłem się w tą grę i chciałbym ją przejść a jakby nie było bardzo mi ten błąd uniemożliwia grę. Sprawdzić na innym kompie nie dam rady bo mieszkam w UK i raczej mój współlokator nie byłby zadowolony gdybym mu coś instalował Strzeliłem instalacje full. Więc niby mam wszystkie filmiki na dysku więc nie wiem co może być problemem. Bardzo proszę o pomoc.

aha... system operacyjny do Windows 7
Odpowiedz
 1. Sprawdź czy płyta nie jest porysowana.

2. W zakładce Baldur's Gate powinna być inna zakładka Internet wejdź w nią i zobacz Pomoc techniczna offline.

3. Gra może ci nie działać z powodu zbyt dobrego kompa.

Jak coś jeszcze wymyślę to dam ci znać. (Albo ci fachowcy z góry, ale nie widać, żeby chcieli pomagać prostym ludziom )
Odpowiedz
akurat z płytą jest raczej wsio ok . Bo zrobiłem obraz płyty dla własnej wygody (mam mały pokój staram się wszystkie CD chomikować w szafie;D ) . Cóz zabieram się za walkę z resztą podpowiedzi. Liczę że coś pomoże, bo chcę przejść całą serie po kolei


a co do pkt 3. da się jakoś na to zaradzić?

ok coś tam pogrzebałem w konfiguracji i wyskoczył mi tym razem błąd :

Cytat

An Assertion failed in D:\Dev\Baldur\Infinity.cpp at line number 1707
Programmer says:Demand for WED file failed



coś więcej teraz Wam to mówi?

[Dodano po 2 dniach]

@up
Odpowiedz
- Spróbuj uruchomić w trybie zgodności ze starym windowsem.
- Ewentualnie pokombinuj coś z menu trybów zgodności
- Ściągnij najnowszy patch jaki jest w sieci do BG
- Przede wszystkim może być to wina save'a. Spróbuj zacząć od nowa i po prostu jak najszybciej przejdź do Nashkel (po to, by sprawdzić, czy błąd nadal występuje).
- Wyłącz EAX w opcjach dźwięku (nie jest to na pewno wina tego, ale generalnie potrafi on namieszać...)



Powiedz jeszcze, to jest polska czy agnielska wersja gry?


Znalazłem coś takiego:

Cytat

[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]Q:[/font] [font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]\"DEMAND FOR WED FILE\" CRASH:[/font][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"] Sometimes while playing Icewind Dale, I receive a dialog box that says, \"An assertion failed in Infinity.cpp at line number 1763. Programmer says: Demand for WED file failed.\" What can I do to prevent this? [/font]

[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]A: [/font][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]We are currently looking in to this problem. One workaround is to increase your cache size from 100MB to 150MB or more if you have the space to spare. This can be done in the Icewind Dale Config program, which can found in your Start Menu: Programs->Black Isle->Icewind Dale. We also suggest deleting your \"cache\", \"temp\", and \"tempsave\" folders in your game directory after this error occurs. If the problem still does not go away, you may need to reinstall the game unfortunately. We are working hard to determine the source of this problem. Addendum: This appears to happen on files that were corrupted either during installation or at a later time. One suggestion is to reinstall the game. When you uninstall, your save games are not removed.
[/font]




[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]Czyli w konfiguratorze gry (tym zanim wejdziesz do gry) musisz zwiększyć ilość cache (po polsku było to chyba ilość bufora).
[/font]




[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"]Zerknij też tutaj: http://www.tomshardwa...sertion-failed
[/font]





Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Camus dnia poniedziałek, 5 marca 2012, 11:23 napisał

akurat z płytą jest raczej wsio ok . Bo zrobiłem obraz płyty dla własnej wygody (mam mały pokój staram się wszystkie CD chomikować w szafie;D ) . Cóz zabieram się za walkę z resztą podpowiedzi. Liczę że coś pomoże, bo chcę przejść całą serie po kolei


a co do pkt 3. da się jakoś na to zaradzić?

ok coś tam pogrzebałem w konfiguracji i wyskoczył mi tym razem błąd :




coś więcej teraz Wam to mówi?

[Dodano po 2 dniach]

@up


1. próbowałem i albo mi się nie chciało odpalić albo tak samo wychodziło z gry.
2. zainstalowałem jakieś dwa patche. dalej nic
3. w sumie to reinstalowałem gre. Ale spróbuje jeszcze raz. Eksportuje postać i spróbuje iść prosto do Nashkel
4. EAX mam wyłączone
5. Bufor zwiększyłem do 1000 mb dalej nic
6. wer. polska


dziś mam wolne to jeszcze się pobawie ale coś czuje że muszę sobie odpuścić BG;/ szkoda bo miałem smaka na te dzieło.
Odpowiedz
Nie miałem podobnych problemów, ale jeżeli jest to kwestia systemu, to może spróbować to odpalić na wirtualnej maszynie z XP?

Odpowiedz
XP możesz odpalić z pendrive i wtedy odpalić na tym systemie. 7mka jest nowa, a BG ma już swoje lata, dlatego nowe systemy mają różne rzeczy, które czasem płatają figle starym grom.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Baldurs Gate się wiesza - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...