Gala VGA

Wyniki:

Gra roku:

* The Elder Scrolls V: Skyrim

Studio roku:

* Bethesda Game Studios

Postać roku:

* Joker z Batman: Arkham City

Gamer God:

* Blizzard Entertainment

Hall of Fame:

* Shigeru Miyamoto, The Legend of Zelda

Najlepsza gra na Xboksa 360:

* Batman: Arkham City

Najlepsza gra na PlayStation 3:

* Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Najlepsza gra na Wii:

* The Legend of Zelda: Skyward Sword

Najlepsza gra na PC:

* Portal 2

Najlepsza gra na telefony i konsole przenośne:

* Super Mario 3D Land

Najlepsza strzelanka:

* Call of Duty: Modern Warfare 3

Najlepsza przygodowa gra akcji:

* Batman: Arkham City

Najlepsza gra RPG:

* The Elder Scrolls V: Skyrim

Najlepszy multiplayer:

* Portal 2

Najlepsza gra sportowa (sporty indywidualne):

* Fight Night Champion

Najlepsza gra sportowa (dyscypliny drużynowe):

* NBA 2K12

Najlepsza gra wyścigowa:

* Forza Motorsport 4

Najlepsza bijatyka:

* Mortal Kombat

Najlepsza gra wykorzystująca kontroler ruchu:

* The Legend of Zelda: Skyward Sword

Najlepsza gra niezależna:

* Minecraft

Najlepsza adaptacja:

* Batman: Arkham City

Najlepsza grafika:

* Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Najlepszy występ w grze (mężczyźni):

* Stephen Merchant jako Wheatley – Portal 2

Najlepszy występ w grze (kobiety):

* Ellen McLain jako GLaDOS – Portal 2

Najlepsza gra z dystrybucji cyfrowej:

* Bastion

Najlepsze DLC:

* Portal 2 – Peer Review

GameTrailers.com – trailer roku:

* Assassin’s Creed: Revelations – E3 2011 Trailer

Najlepsza piosenka w grze:

* „Build that Wall (Zia’s Theme)” Darren Korb – Bastion

Najlepsza muzyka:

* Bastion

Najbardziej oczekiwana gra 2012 roku:

* Mass Effect 3


Co sądzicie o wynikach?
Ja uważam, że W2 powinien być najlepszą grą na PC, a Portal, cóż nie przepadam za grami logicznymi. Dziwi mnie tytuł najlepszego studia, który poszedł do Bethesdy - stworzyła dobrąm grę, ale z irytującymi bugami i wydała patch 1.2, który dał ich jeszcze kilka, tylko, że gorsze. A gra roku? Skyrim? Tu byłem za bardzo dobrymi: Batmanem: Arkham City i W2, ale wybrano dobrego Skyrima, niestety. Grafika roku do gry na konsolę?! Tu powinien rządzić Bf3, który grafikę ma świetną, co z tego, że PS3 nie, każdy wie, że na PC grafiki są lepsze. Multi do Portala 2? Słyszałem, ze co-op, na dodatek nie taki świetny.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia wtorek, 13 grudnia 2011, 15:45 napisał

każdy wie, że na PC grafiki są lepsze


Wut ?
Wszystko zależy od gry i mówi Ci to właścicielka konsoli i PC.
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Komputery mają większe możliwości i nowsze produkcje będą z czasem prezentować się lepiej na PC, do czasu wyjścia nowych konsoli. Co do wyników, powiedzmy sobie szczerze, to że gra jest dobra to raz, ale musi mieć dobrą sprzedaż, W2 w porównaniu do Skyrim wypada z całą pewnością dużo słabiej.

Odpowiedz
Jakby nie patrzec konkurencja byla i nie zdziwilbym sie gdyby GOTY dostal Batman. Ale tak to jest z taki nagrodami, zawsze znajda sie osoby ktore by widzialy inna gre na szczycie. Aż dziwne że nie dali nagrody 'najlepszego wystepu w grze ( kobieta )' dla Twil.....znaczy się Harley Quinn
Odpowiedz
A ja w zupełności zgadzam się z wynikami. Skyrim zasłużenie zgarnął tyle tytułów, to absolutnie najlepszy tytuł tego roku. Bijatyka też została wybrana sprawiedliwie [zakładam że mowa o MK IX na X-boxa?]. No i minecraft także nie jest zaskoczeniem. MUST DIG DEEPER!

BTW: SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACE. Portal 2 ftw.

A W2? Lol, co to jest W2? Ot przygodóweczka z elementami fabularnymi.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik enether dnia wtorek, 13 grudnia 2011, 23:34 napisał

A W2? Lol, co to jest W2? Ot przygodóweczka z elementami fabularnymi.


A co to Skyrim? Średnia przygodóweczka ze słabymi elementami fabularnymi i postaciami oraz średnim wątkiem pobocznym.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia wtorek, 13 grudnia 2011, 16:37 napisał

Co do wyników, powiedzmy sobie szczerze, to że gra jest dobra to raz, ale musi mieć dobrą sprzedaż, W2 w porównaniu do Skyrim wypada z całą pewnością dużo słabiej.

Bo nikt nie spodziewał się, że W2 będzie taki dobry - nikt oprócz Polaków. Mam nadzieję, że W3 to zmieni.
Odpowiedz
W takim razie czym był W1? Skoro zachód piał z zachwytu to raczej powinni się domyślać że kontynuacja będzie podobna a nawet lepsza. Albo najzwyczajniej w świecie Amerykańce nie przekonali się do Wieśka, nie ich klimat, i gra jest popularna tylko u nas i w Rosji. Na zachodzie gracze mało w to grają.
Odpowiedz
Nie tyle co klimat, tylko w krajach anglosaskich (czyli najsłodszym rynku) dzielą i rządzą konsole. Na jakiej platformie wyszedł "Wiedźmin 2"? Ano, właśnie.

Ciężko mi się odnieść do tych nagród, bo nie za bardzo kojarzę, jaką konkurencje mieli zwycięzcy. Niemniej, spokojnie uważam, że "Arkham City" powinien wygrać główną kategorię w cuglach.
Odpowiedz
krzyslewy, jesteś niepoprawnym piewcą Wieśka. Nie dopuszczasz do siebie świadomości że komuś po prostu klimaty Wieśka nie leżą w ogóle, że są dla niego nudne, nieciekawe, wręcz odstręczające, a o głównej postaci nie ma nawet co gadać? Że brakuje mu wolności jaką daje Skyrim? Pomyśl o tym Ja osobiście ani Wieśka ani prozy Sapka nie trawię, toteż nie dziw mi się że z mojego punktu widzenia i gra jest słaba.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik enether dnia środa, 14 grudnia 2011, 11:39 napisał

krzyslewy, jesteś niepoprawnym piewcą Wieśka. Nie dopuszczasz do siebie świadomości że komuś po prostu klimaty Wieśka nie leżą w ogóle, że są dla niego nudne, nieciekawe, wręcz odstręczające, a o głównej postaci nie ma nawet co gadać? Że brakuje mu wolności jaką daje Skyrim? Pomyśl o tym Ja osobiście ani Wieśka ani prozy Sapka nie trawię, toteż nie dziw mi się że z mojego punktu widzenia i gra jest słaba.

Rozumiem. A z mojego punktu Skyrim był średni. Nie dziw się więc, że jeśli ktoś powie, że W2 jest kiepski, a Skyrim jest super, to ja nie powiem, że jest odwrotnie.
Odpowiedz
Polskie studia tworzące gry stale się rozwijają, ale wciąż daleko im do tych z zachodu, mam tu na myśli renomę i przede wszystkim pieniądze, prawda jest taka, że wielu potencjalnych graczy o Wiedźminie nie słyszały, poza tym gdyby ktoś mi powiedział, że wyszła ostatnio super gra wydana przez Mongolskich programistów, to spojrzałbym na to z przymrużeniem oka i pewnie nawet nie zwróciłbym na to uwagi, tak jest moim zdaniem na zachodzie z Wiedźminem 2, to bardzo dobra gra, ale nie oznacza to, że stanie się hitem na skalę globalną, tak jako to jest w przypadku gier prezentowanych w tym rankingu, bo jak sami zauważyliście, jakiegoś wielkiego zaskoczenia nie ma.

Odpowiedz
← Gry ogólnie

Gala VGA - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...