[WFRP] Co to są "magiczne ataki"?

Witam. Jestem początkującym graczem Warhammera i chciałbym prosić o pomoc. Otóż nie wiem co to są "magiczne ataki". Z góry dziękuję za odpowiedż.
Odpowiedz
Magiczne ataki to ataki za pomocą magii. Mogą je wykonywać czarodzieje... Profesją początkową która ma możliwość korzystania z Magii jest uczeń czarodzieja.
Odpowiedz
To ja tylko w formie sprostowania. Uczeń Czarodzieja nie jest jedyną profesją podstawową, która umożliwia korzystanie Magii. Zresztą jeśli miałbym polecać komuś granie postacią nastawioną na magię to sugerowałbym profesję Guślarza. Jako, że nie ma ona żadnej profesji wstępnej daje nam możliwość zdobycia kilku praktycznych zaklęć użytkowych, których zaczynając od ucznia czarodzieja nie będziemy mieli możliwości posiąść. Mam tu na myśli tak na przykład porażenie i jak kamień w wodę. To jednak tylko drobna sugestia.

Kolejną profesją, która oferuje ciekawy wachlarz zaklęć, jest profesją podstawową i rzecz jasna daje nam rozwinięcie Magii to Akolita. Jednak dalsze profesje czyli kapłan i wybraniec boży itp w drużynie powininy odgrywać raczej rolę supportu. Dużo fajnych buffów itp. Jednakowoż kapłana znajduję ciekawym do odgrywania bo to taka hybryda. I powalczysz i poczarujesz, zależnie też od bóstwa, które wybierzesz za swe główne.

To trochę uzupełnia wypowiedź Pana powyżej.
Odpowiedz
To ja mam pytanie, akolita daje zdolności magiczne(czy mam możliwość takiego rozwinięcia)? Byłem przekonany, że tylko guślarz i uczeń maga mają możliwość rozwoju Magii. Przyznam się, że dawno nie miałem przyjemności grać/prowadzić Warhammera ale jestem przekonany, że tylko te dwie profesję pozwalały na początku na odrobinę magii.
Odpowiedz
Akolita nie może czarować w cale. Dopiero jak zostanie kapłanem...
Przynajmniej w 2 edycji.
Odpowiedz
Trzy powyższe posty nie na temat
Odpowiedz
← Ogólnie

Co to są "magiczne ataki"? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...