GemRB

Jakiś czas temu dowiedziałem się o pewnej ciekawej aplikacji na androida: gemRB, pozwala ona odpalić na androidzie stare dobrze znane, tytuły takie jak BG I, BG II, IWD, IWD II, PS: Torment.

Tutaj przykładowy filmik z rozgrywki:
http://www.youtube.com/watch?v=RQIldenURrQ&feature=related

Ok, może i nie jest to najprzyjemniejszy sposób rozgrywki, ale zawsze fajnie jest mieć możliwość granie w klasyki na swoim telefonie, tym bardziej, że mamy opcję autopauzy, zatem ograniczenia wynikające z braku myszki, mniejszego ekrany i braku precyzji nie uniemożliwiają nam przejścia gry.

Sama aplikacja jest wciąż rozwijana, tak więc bugów nie unikniemy.

A teraz moje pytanie, czy ktoś próbował już takiej rozgrywki, czy są duże problemy z odpaleniem gier na tym emulatorze? Sam jeszcze nie instalowałem i jestem ciekaw, czy ktoś przede mną już próbował i z jakimi efektami.

Odpowiedz
O czymś takim słyszę pierwszy raz, ale jak widać jest to bardzo niefunkcjonalne.
Odpowiedz
Jak mówiłem są jeszcze pewne problemy i bugi, ale wydaje mi się że na większych wyświetlaczach jak np. mój 4" gra powinna być całkiem grywalna, jedynym problemem jest kwestia mojego lenistwa i braku czasu, przez co jeszcze nie wypróbowałem tej formy rozrywki

[Dodano po dobie]

Dobra, przemogłem się poświęciłem 30min i zainstalowałem BG1, powiem wam że na moim Samsungu Galaxy S Plus da się grać i to naprawdę całkiem przyjemnie, zero lagowania, gra działa płynnie, specjalnie dużych problemów ze sterowaniem nie ma. Mówiąc krótko, gemRB nie jest tylko ciekawostką, na którą można machnąć ręką, ale daje realną możliwość czerpania przyjemności z gry (nie wiem jak to w przypadku innych tytułów, ale BG1 działa, jak już mówiłem bez zarzutów).

Odpowiedz
← Baldur's Gate

GemRB - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...