Sesja WH40k: Dark Heresy / Deathwatch

Nie, nie prowadzę naboru (chociaż gdyby kogoś interesowała taka sesja może się wpisywać - tylko czy z tego coś wyniknie nie jestem w stanie powiedzieć).

Czy ktoś potrafi poprowadzić któryś z tych systemów? Albo jakikolwiek inny (Rogue Trader/autorski) w świecie Warhammera 40 000? Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomistrzowaniem na forum, niech się wpisze albo pisze mi PMkę.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
W innym temacie pojawiła się plotka o tym, że niejaki Amral by mógł poprowadzić sesje Deathwatch, tak więc oficjalnie oświadczam że bardzo chętnie
WKOPIE ŁBY PARSZYWYCH XENOSÓW W GRUNT PLANET POD OPIEKĄ JEDYNEGO IMPERATORA!!!
Odpowiedz
Zaklepuję Assault Marinsa!
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Orientacyjnie zapytam kto jeszcze chciałby zagrać w DW oprócz Eimyra, Withorda i Ven`Diego, a tym samym WGNIATAĆ ŁBY PARSZYWYCH XENOSÓW W GRUNT POD OPIEKĄ JEDYNEGO IMPERATORA?

edit: poprawione x2
Odpowiedz
Zapomniałeś o capslocku.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
VanDiego!?
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Aha, to ja jakby co zaklepuję Tacticala.
Odpowiedz
Btw, wiecie, ze można tez grać techmarinem, konsyliarzem, librarianem?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
No ja wiem, mam podręcznik i sam prowadzę (albo raczej próbuję) ale zdaje się w innym temacie Amral napisał że mają być Assault+Devastator+Tactical.
Odpowiedz
To była luźna koncepcja na 3 osoby:) Jak ktoś będzie chciał grać Apothecarym to też może:) Wskazane jest jednak urozmaicenie.
Odpowiedz
Kiedy planowane rozpoczęcie?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dobra bo widzę że nie możecie się doczekać Jako, że możemy mieć różne podręczniki napiszę na co pozwalam. Oczywiście gramy po jedynej i słusznej stronie co już zaznaczyłem, także macie do dyspozycji następujące odział: Blood Angels, Dark Angels, Ultramarine, Space Wolves, Storm Wardens i Black Templars (z Imperial Fists). Jak ktoś chce inny legion niech uprzedzi teraz, żebym mógł znaleźć w innych książkach (mam wszystkie chyba ale na razie podstawkę przypominam sobie:)). Specjalizacje zostały wymieniono w zasadzie wszystkie także tu nie ma problemu. Prosiłbym jednak o różnorodność Co się tyczy samych kart postaci to jak wam wygodniej. Jeśli dacie mi klasyczne z podręcznika to fajnie, a jeśli będziecie mieli ochotę zrobić opisy zwykłe to też dobrze. Prosiłbym jednak o wyodrębnienie wiodących cech oraz wypisanie umiejętności i zdolności. Jeśli ktoś napiszę krótką historię na temat tego gdzie wojował to nie musi grać nowicjuszem. Oczywiście to zależy od was i waszej koncepcji postaci. Aaaa i oprócz opisu wyglądu postaci prosiłbym o opisanie pancerzy:D Ekwipunek macie do wyboru pod specjalizację.

Zaczniemy jak wszyscy z FR wystartują bo chce mieć pewność kto będzie grał. Na oko około tygodnia także możecie się zastanawiać nad waszymi postaciami. Jeśli macie jakieś pytania możecie je zamieszczać tutaj albo na privie.
Odpowiedz
Okej. Ja planuję wysłać normalną, koksiarską kartę postaci według reguł z bazowego podręcznika oraz nieco bogatszy opis osobno. Czy dodatkowe reguły z podręcznika Rites of Battle też mam brać pod uwagę?

Rozumiem, że przy tworzeniu postaci nie ma sensu rzucać kośćmi (jeśli ktoś pragnie mieć wypasioną oryginalną kartę), tylko możemy wybrać w granicach rozsądku to, za co normalnie losuje się z tabeli?

Chciałem przypomnieć, że do Deathwatch trafiają już weterani, nawet jeśli nie są to Terminatorzy z Pierwszej kompanii, to co najmniej sierżanci albo weterani czekający na promocję. Ja ci mogę napisać historię, która zrównuje moją postać z Primarchem, ale chyba nie o to chodzi? Napisz proszę jaki jest limit XP, które możemy startowo wydać (standardowo 1000), na jaki Renown możemy sobie pozwolić przy wybieraniu ekwipunku (standardowo zaczynasz od zera) i jaki ma być format osiągnięć, jakie możemy sobie przypisać.

Myślałem o Angels Encarmine, ale ponieważ nie ma ich opisanych w żadnym z podręczników, po prostu zostanę przy Blood Angelsach. Są wystarczająco podobni, żeby nie musieć przerabiać całej koncepcji.

Ze specjalizacjami nie powinno być problemu, ja już zaklepałem Assault Marine'a, Withord chyba tacticala, trzeci więc ma wybór spomiędzy techmarine, devastator, konsyliarz, librarian(?)
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
W sumie możesz bo jak dobrze pójdzie to zdążę i ten podręcznik przerobić przed startem więc nie będzie problemu:P w razie czego będę na bieżąco się dokształcał.

Dokładnie rzucanie nie ma sensu (choć ja je bardzo lubię), a rozsądek jest najważniejszy.

Tak do DW faktycznie trafia już swego rodzaju elita także wy też możecie być czymś więcej. Proponuję 15000 XP na początek co da nam rangę pierwszą. Myślę że to dość dużo by poszaleć, a nie za dużo byście mieli koksów na początku. W każdym razie będzie co zdobywać Czy odpowiada(pytam bo gra ma sprawić wszystkim przyjemność)? Reputację na poziomie 10 możecie mieć bo planowałem dla was jednak wybór z podstawowego ekwipunku ale jak bardzo wszyscy będziecie chcieli to możemy podnieść na 2 poziom, który jest od 20 punktów.
Odpowiedz
Czekaj, czekaj.
Rangę pierwszą masz od początku, bo startowa postać do Deathwatch jest liczona tak, jakby miała 12k XP już rozdanych w formie różnych dodatków (jak choćby atut Trening Deathwatch oraz podwyższone atrybuty, atuty Space Marines itd.), które się dostaje z automatu (strona 27, podręcznik główny) i tego trzyma się ta tabelka z Rangami. Normalnie postać dostaje też na dzień dobry 1000xp, więc wychodzi na to, że postać zaczyna grę od "wydania" 13k xp i tak też zaczyna się ta tabelka. Sam mechanizm służy chyba porównywaniu Space Marines do postaci z Rogue Trader i Dark Heresy, więc mamy 12k przewagi nad nimi już na startowych postaciach.
Rozumiem, że jeżeli chcesz nam dać 15k xp, to rozumiem, że mamy 3000 xp wolnych, zamiast normalnego 1000 xp, tak? I nie przekraczamy granicy Rank 2?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Tak:) ale po reakcji zakładam że mało:D dobrze możecie mieć limit dolny rangi drugiej czyli 17k:)(5k do wydania)Pasuje?

Zapytam też o sposób prowadzenia. Bo na forach zdarzyło mi się prowadzić w dwojaki sposób. Albo każdemu założę temat (tu słabo się sprawdza) albo zagramy we wspólnych, a ja informację dla pojedynczej postaci przekażę za pomocą opcji hide(mam nadzieję, że na forum działa) i kolorkiem(każdy inny). Wy tak samo informację dla mnie będziecie przekazywać w ten sam sposób. Niby trochę kombinowania ale przy sprawach taktycznych dobrze się sprawdza. Pozostawię jednak wam wybór.
Odpowiedz
Nie, nie mówię, że za mało. Nawet podstawowy Space MArine to koks jakich mało. Pytam, bo jak sobie wyobraziłem Space Marinsa z dodatkowymi 15k na karku to aż mi się słoik tyranidów na biurku wywrócił.

Działa taki sposób:
SPOILER
Tu jest tekst ukryty.


[hide]ble[/hide]

[spoiler]Tu jest tekst ukryty.[/spoiler]
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
To może ja bym miał sugestię, cobyśmy mieli Renown na poziomie Respected, bo są fajne zabawki a jednocześnie jeszcze nie przekokszone za bardzo
Co do stylu prowadzenia to ja się dostosuję. Najlepiej żeby MG było wygodnie.
Odpowiedz
Tak jeszcze zapytam, bo ja to jestem noobem - skoro mamy 17k xp, to znaczy, że nie mamy podczas tworzenia postaci dostępu do atutów z Rank 2? Czy jak to dokładnie wygląda?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Moim zdaniem nie mamy.

Tak sobie myślę, że jakbyśmy mieli normalnie to zdobywać to do 16999 punktu expa musimy wydawać to na Rank 1 a dopiero ten 17-tysięczny punkcik awansuje nas na rank 2, a za jeden punkt nic się nie kupi
Odpowiedz
← Strefa Sesji

Sesja WH40k: Dark Heresy / Deathwatch - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...