W co byście chcieli zagrać?

Jako, że naprawdę mam ochotę coś poprowadzić na tym forum to zakładem ten temat tak orientacyjnie, coby się dowiedzieć na co ewentualnie znaleźliby się chętni.

Co mogę poprowadzić(Światy)?

Zapomniane Krainy (Wariant z normalną albo skróconą kartą postaci),
Świat Mroku (Opis postaci),
Deadlands (ostatnio chętnych nie było ale może...),
7Sea (opis postaci),
Gasnące Słońca (opis postaci),
Stracraft (Karta albo opis postaci) - typowa naparzanka z planowaniem akcji i misji, a nóż komuś się spodoba.
Star Trek (ale tylko jeśli znajdą się maniacy technobełkotu;), opis postaci)

Mam wrażenie, że graczy zniechęca karta postaci więc w większości przypadków postawię na krótki opis w wykonaniu graczy, tak bym wiedział co i jak albo kartę postaci dość schematyczną i skróconą. Może to zachęci graczy.
Pisać, pisać, pisać co byście chcieli i nie bądźcie nieśmiali:D
Odpowiedz

Cytat

Mam wrażenie, że graczy zniechęca karta postaci


Eee, nie sądzę, akurat kreacja postaci to chyba najfajniejszy element RPG

Tu masz podpowiedź odnośnie tego, w co ludzie chcieli / chcą grać na GE
http://gexe.pl/ankiet...orumowej-sesji

Osobiście natomiast piszę się na wszytko, co poprowadzisz, poza rzeczami, o których nie mam bladego pojęcia i w oczywisty sposób nie mógłbym w nie zagrać (Gasnące Słońca, 7Sea, Deadlands)
Odpowiedz
Pierwsze dwa punkty
Nie mam pojęcia, czym są Gasnące Słońca, tak więc poczytam i jeszcze edytuję posta.
Odpowiedz
Osobiście też uwielbiam tworzyć postacie ale odniosłem wrażenie podczas moich ostatnich prób poprowadzenia sesji właśnie to mogło stanowić problem i zniechęcić graczy. Pozostanę zatem przy podstawowych opisach i schematycznych kartach na ten czas

Jeśli zgłosi się więcej osób w tych samych światach to wybierzemy wspólnie i zagramy:) Także jeszcze czekam na zgłoszenia i chętnych. Myślę że przy trzech pewnych osobach będziemy mogli na coś się zdecydować.
Odpowiedz
Cóż ostatnio polubiłem sesje forumowe i mam ochotę w coś jeszcze zagrać.
Punkty 1 i 4 podobają mi się bardziej niż pozostałe światy, które ledwo znam lub wcale.
Anyway ja jestem chętny

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
1 i 3 najchętniej, ale tylko ze względu na wcześniejsze zaznajomienie się z tematem. A po prawdzie można każdy z systemów spróbować
Odpowiedz
Świat mroku zawsze.

Ale najbardziej chciałbym pograć w Deathwatch (wh40k), tylko nie znam żadnego mistrza.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Skoro najwięcej chętnych jest na Zapomniane Krainy to może zagramy w tym świecie. Mam tylko pytanie czy interesowałyby was sesje w Podmroku czy bardziej klasyczne na powierzchni? Pytam bo to ma znaczenie przy doborze ras i trudności kampanii;)

W odwodzie zostawilibyśmy sobie ten świat mroku bo tu trzy osoby były chętne. No chyba, że ktoś z pozostałych osób się do niego przekona;)

Eimyrze Deathwatch kiedyś prowadziłem i nie ukrywam, że śmiesznie byłoby poprowadzić killer-team:) Pięcioosobowy odział Blood Angelsów albo White Scersów mógłby być zabawny i dość morderczy:P Mam nadzieje, że jesteś lojalny?;> Niestety ten system ma jakoś mało chętnych i w realu miałem problem ze znalezieniem drużyny.
Odpowiedz
No cóż, nie ukrywam, że rzadziej miewa się (no, chyba, że mnie coś ominęło) do czynienia z graniem w Podmroku, co nie zmienia faktu, że nie bardzo mnie on zainteresował i osobiście skłaniam się bardziej ku powierzchni.
Odpowiedz
Pomijając, że najciekawiej grałoby się w kill-teamie złożonym z członków różnych chapterów. Ale owszem, jeśli byś to poprowadził to zaklepuję Assault Marine'a z Blood Angels względnie Angels Encarmine. I nawet trzech graczy by stykło.

EJ, JAK KTOŚ LUBI WKOPYWAĆ ŁBY PARSZYWYCH XENOSÓW W GRUNT PLANET POD OPIEKĄ JEDYNEGO IMPERATORA, NIECHAJ SIĘ ZGŁASZA! MOŻE NAMÓWIMY AMRALA!
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ja bym jeszcze dodał, że z chęcią w Świecie Mroku posiedzę. Ale jak jest wielu chętnych do Zapomnianych to nie odmówię. Ja tradycyjnie się pisze jako rezerwa bo już w jednej sesji siedzę i do avp się zapisałem. Jak będzie jeszcze dla mnie miejsce z chęcią zagram.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
W sumie jeśli prowadzisz Deathwatch albo WoDa to się wypiszę z avp u Vena... Aż tak avp nie lubię, a na 2 fronty nie chcę.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Młotek? Co?! Jak ktoś poprowadzi, to się pisze!
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Proszzz...

Zaklepuję Assault Marinsa!

Nie chcę nic sugerować, ale w temacie o Deathwatch jest jeszcze Withord. WoD skończył się niedawno, FR poprowadzi każdy, innego mistrza do wh40k na tym forum nie ma.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Chciałbym jednak zaznaczyć, że sesja w FR ma pierwszeństwo bo jest zdecydowanie więcej chętnych. Świat mroku widzę, że też nabiera chętnych ale z tego co przeczytałem podczas przeglądania tego subforum to Wiktul jakiś czas temu prowadził tu sesję w Świecie Mroku więc zostańmy przy FR bo to będzie zawsze jakaś odmiana.

W takim razie inaczej to rozegramy. Jeśli ktoś będzie chciał grać rasą typową do Podmroku zaczniemy tam przygodę dla niego. Wszyscy chętni na FR mogą wysłać mi już opisy postaci na priva(Jak ktoś chce może kartę skróconą zrobić na poz. 8 ale nie jest to obowiązkowe). W opisie powinna się znaleźć krótka historia(pochodzenie) i klasa, rasa(dopuszczam wszystkie do +3 dostosowania postaci albo szablony), charakter oraz umiejętności i ekwipunek (niemagiczny). W przypadku maga/zaklinacza czarami jakie dysponuje. Jeśli ktoś z was chciałby tworzyć z kimś drużynę to też niech napisze:)
Pytanie czy ktoś nie grał z chętnych w FR i potrzebuje pomocy przy tworzeniu postaci? Jeśli tak to pisać na Priv albo tutaj:)


Co do Deathwatcha to mogę go poprowadzić jako kolejną sesję po wystartowaniu pierwszej(o ile to dopuszczalne), jak się zbierze min 3 osoby choć fajnie by było mieć 5. Ewentualnie zagramy w składzie Assault, devastator i tactical:) Nie chciałbym jednak teraz tego obiecywać bo na fae mam trochę roboty więc start byłby planowany na drugą połowę grudnia dopiero. Nie rezygnujcie zatem z innych sesji.

[Dodano po 3 minutach]

Tak długo pisałem tę wiadomość, że nie zauważyłem odpowiedzi Eimyra:D zaraz przejdę do tamtego tematu.
Odpowiedz
Właśnie podliczyłem osoby w tym temacie. 4 za FR +1 rezerwa, 3 za młotkiem. Zdecydowanie więcej chętnych? Chyba się poukrywali. Wydaje mi się, że ludzie zaczęli się zgłaszać dopiero jak rzuciłem pomysłem na Deathwatcha i odpowiedziałeś, że to też możliwe.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
+66% to zdecydowana przewaga:) ale nie o tym bo chętnie przeprowadzę deathwatch, podręczniki mam więc to kwestia odświeżenia mojej pamięci. Zastanawiam się nad poprowadzeniem dwóch sesji naraz ale nie jestem pewny czy to dobry pomysł. Jakby nie patrzeć to moja pierwsza sesja na tym forum. Nie ukrywam też, że świat FR znam bardzo dobrze i tylko GS bardziej lubię. Ehhh i wbiłeś mi teraz niezłego klina Eimyrze dlatego właśnie nie wymieniałem wszystkich systemów w które prowadziłem:P

Edycja:
To jeszcze zapytam czy ktoś z graczy chcących zagrać w FR pisałby się na DW?

[Dodano po 9 godzinach]

Mam już dział do sesji w FR także czekam na wasze karty/opisy postaci i zaczynamy. Kto wcześniej nadeśle ten szybciej zacznie:P

Do DW jeszcze zbieram ochotników. Świat powoli sobie przypominam więc liczę, że też zaczniemy za jakiś czas.

[Dodano po 2 dniach]

Słać te karty/opisy do FR:)
Odpowiedz
a do DW?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Jak wystartują wszyscy chętni w FR to od was będę zbierał karty. Myślę że to kwestia tygodnia albo mniej. Tak czy siak możecie już zastanawiać się nad postaciami. Jak będę na dłużej w drugim temacie napiszę szerszą notkę na temat DW.
Odpowiedz
A nie wiem czy musisz. Ja na ten przykład wertuję podręcznik do Deathwatcha. BTW, oczekujesz, że przyślemy startowe postacie? Czy przyznajesz na dzień dobry jakieś dodatkowe XP prócz tych podręcznikowych "wolnych 1000"?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Strefa Sesji

W co byście chcieli zagrać? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...