Gry Planszowe

Szukasz tytułu kooperacyjnego? Na godzinkę czy jednak na znacznie dłuższy okres czasu? Dla ilu graczy? Przeszkadza Ci duża losowość, a może jednak lubisz zawiłą mechanikę?

Tak luźno mogę polecić np.:
- "Small World" - fajna, w miarę szybka gierka, szybko się ją tłumaczy, osadzona w przyjemnym klimacie, świetnie wykonana. Gracze prowadzą dane nację i walczą o terytorium na planszy;
- "Kamień Gromu" - karcianka, również ładna wykonana. Gracze za pomocą kart tworzą własny dek bohaterów, pomocników, czarów, uzbrojenia by w odpowiednim momencie i czasie wkroczyć do podziemi i rozprawić się z czyhającymi w ciemnościach potworami. Gra ma o tyle dodatkowy plus, że za każdym razem wybiera się pewną ilość losowo wybranych kart do wioski, co sprawia, że każda rozgrywka jest zwyczajnie inna, podobny plus ma inna gra "Dominion";
- średnio już nowa, ale cały czas mocno grywalna może być "Gra o tron" - tytuł bardziej zaawansowany niż pozostałe, zaspokoi bardziej wymagających graczy;
- "Chaos in the old world" - do dziś nie rozumiem jeszcze wszystkich zasad tej gry, ale gra wciąga, tym bardziej, że jest tam bóg rzeźnik pragnący krwi - a ja uwielbiam krwiste tytuły.. ,
- i coś kooperacyjnego na koniec "Shadows over Camelot" - stara gra, ale jedyna w tych klimatach i kooperacyjna, która przyszła mi do głowy.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
To w takim razie polecam:
- "Arkham Horror" - strasznie długa gra, tym bardziej jak się ma do niej dodatki, nie jest najnowsza, ale wciąż cieszy się popularnością. Gracze wcielają się w grupę badaczy, którzy chcą powstrzymać zło i przebudzenie przedwiecznego zła;
- "Middle-Earth Quest" - też kooperacyjna niestety. Gra dzieje się przed wydarzeniami z "Władcy Pierścieni", jeden gracz zostaje Sauronem, pozostali wcielają się w postacie mające powstrzymać Saurona do czasu, aż plan Gandalfa nie zostanie wcielony w życie.

Pomyślę jeszcze nad innymi tytułami, na tą chwilę nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Na dłuższą sesję - Dragon's Ordeal ; d Jeszcze nam się nigdy nie udało dograć do końca : p
Odpowiedz
Tylko, że gra jest okropnie losowa i góra na 40 minut. Osobiście nie polecam, jeśli poszukuje się ambitnego czy długiego tytułu.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Carcassonne?

Może nie stricte fantasy, ale realia przypominające średniowiecze. Generalnie to gra do ukończenia w godzinę, z kilkoma dodatkami - do 1,5h. Niemniej bardzo dobra w sytuacji, kiedy nie ma się pomysłu na zagranie w coś. Gra wciąga i zachęca do kolejnej partyjki zaraz po ukończeniu poprzedniej.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Gry Planszowe - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...