„Mass Effect 3” – coś wyciekło...


Cóż, normalna rzecz w zakręconej branży elektronicznej rozrywki. Tym bardziej w przypadku nadchodzącego hitu, na który czeka kilkaset tysięcy ludzi, a takim niewątpliwie jest finał przygód komandora Sheparda. Nieistotne, czy to robota samozwańczego sieciowego Robin Hooda, czy sprytna zagrywka marketingowa specjalistów BioWare – mleko się rozlało i wersja beta „Mass Effect 3” przez przypadek została udostępniona użytkownikom, którzy zgłosili swój akces na wcześniejsze testy nowego interfejsu „Xbox Live”. Oficjalne oświadczenie tłumaczy całe zajście jako zwykły „ludzki błąd”, ale jak jest naprawdę, tego nie dowiemy się zapewne nigdy.

mass effect 3

Tak czy siak, nie minęło wiele czasu zanim sieć zaroiła się od setki zdjęć, filmów prosto z rozgrywki i innych materiałów, które w założeniach miały zostać ujawnione w okolicach stycznia. Oczywiście partyzanckie działania „życzliwych graczy” sumiennie torpeduje Electronic Arts, ale przypomina to trochę gaszenie płonącego lasu za pomocą węża ogrodowego. Stara prawda mówi, że Internet nie lubi próżni i co raz trafi do jego chciwych łapsk już nigdy od nich nie ucieknie.

Uwaga na nisko latające spoilery!

mass effect 3

Pierwszą interesującą informacją jest możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych trybów gry przed rozpoczęciem kampanii. „Action Mode” przeznaczony jest dla miłośników mocnych wrażeń i kul świszczących nad uchem, którzy nie lubią się rozwodzić nad niuansami fabularnymi. Ten wybór powoduje, że opcje dialogowe zostają wybierane automatycznie przez samą grę, co w założeniach pozwala skupić się na radosnej wymianie ognia ze Żniwiarzami i Cerberusem. Dla mnie skrajna głupota, bo mamy w końcu do czynienia z cRPG (więc fabuła jest czymś niesamowicie istotnym!) i na dodatek system walki w serii „Mass Effect” nie ma prawa konkurować z potentatami gatunku gier akcji. Sztuka dla sztuki.

Z kolei „Story Mode” jest ukłonem w kierunku graczy, którzy mają dwie lewe ręce do strzelanin i z racji dynamicznej rozgrywki, giną praktycznie na każdym rogu. Ten tryb kładzie nacisk na aspekcie fabularnym „Mass Effect 3”, obniżając poziom trudności walk do absolutnego minimum. Kolejny raz – zbędne ułatwienie, przygody Sheparda to nie „Demon's Souls” i niebotyczne wyzwania doprowadzające do czystej frustracji.

mass effect 3

Ostatni jest „RPG Mode”, czyli czysty standard. Nikt nie trzyma nas za rączkę – zarówno w konwersacjach, jak i w przypadku starć. To rozumiem, po co komplikować?

To nie koniec niespodzianek. Gorący materiał prezentujący tryb dla wielu graczy...

Plik wideo nie jest już dostępny.

...a także urywek kampanii dla pojedynczego gracza. Prolog z Andersonem widzieliśmy już na E3, ale szczęśliwie znalazło się miejsce dla kilku innych smakowitych nowinek. Fani Wrexa powinni być usatysfakcjonowani.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Więcej materiału znajdziecie pod tym adresem.

Odpowiedz
jestem ciekawa czy to jest wyciek kontrolowany, czy może ktoś zrobił to specjalnie ...
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Pieknie sie to prezentuje i widze, ze Shepard nadal moze miec na ryjku swoje laserowe blizny renegata... ;>

Siec na multiplayerze bedzie zapelniona fanami zwyklych strzelanek. T-T Ale dobrze, ze mozna chociaz wybrac opcje 'private'.

Jezus Maria, tam w ogole byl husk, ktory utknal pomiedzy zamykajacymi sie drzwiami...! D: Mamo!

[Dodano po 47 sekundach]

@bosia: serio mowiac, to nie pokazuja niczego, czego jeszcze nie widzielismy: oprocz sposobu rozrywki dla roznego typu graczy. D:
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Eirin dnia sobota, 5 listopada 2011, 14:30 napisał

[Dodano po 47 sekundach]

@bosia: serio mowiac, to nie pokazuja niczego, czego jeszcze nie widzielismy: oprocz sposobu rozrywki dla roznego typu graczy. D:

... a właśnie o tej "rozrywce dla różnego typu graczy" mówi się teraz najwięcej.

No i ... pokazali Vegę ;p. Mówisz, że to "nic" ? o.O xD
PS: Szkoda, że mi nie udostępnili tego demka ;p.
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Widzielismy juz Vege.

Garrus...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Eirin dnia sobota, 5 listopada 2011, 14:42 napisał

Widzielismy juz Vege.

Garrus...

Więcej Vegi nie zaszkodzi ;p.



Poza tym to ten wyciek ktoś skomentował (mam na myśli twórców ME3) ?
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Chyba czas zacząć zbierać na kolekcjonerkę.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Znaczy możemy podziwiać tylko szczególiki, ale to zawsze coś. Tam Wrex, tutaj trochę Vegi, gdzie indziej urywek trybu dla wielu graczy (rozgrywki nie widzieliśmy jeszcze w akcji, jedynie screeny), a w innym miejscu potwierdzenie, że Quarianie będą grywalną rasą w multiplayerze. Zawsze jakieś urozmaicenie branżowego weekendu, który zazwyczaj jest nudny jak flaki z olejem ;P

Cytat

Poza tym to ten wyciek ktoś skomentował (mam na myśli twórców ME3) ?


Tak, Jesse Houston.
Odpowiedz
No i super, ja tam lubię takie duże wycieki.

Hmm Jest Wrex, ale z ang. dubbingiem... Jest Mordin, ale tutaj też zapamiętałem go z polskim dubbingiem. Krótko mówiąc - znowu zacząłem się wkurzać na elektroników za brak wersji PL. A co do filmików, mnie one nie interesują - wolę sprawdzić jaka gra jest w praniu. Co do tych 3 trybów to mam rozumieć, że to po nich będzie jeszcze wybór trudności?
Odpowiedz
Podobnie jak krzyslewy lubię wycieki informacji o swoich ulubionych grach
Cóż ja tam filmików nie oglądałem z pewnych powodów ale nie będę was zanudzał tym.Wolę pooglądać sobie screeny

Cytat

. A co do filmików, mnie one nie interesują - wolę sprawdzić jaka gra jest w praniu.

Jestem podobnego zdania.Przynajmniej nie popsuje sobie zabawy i niespodzianki lub wielkiego rozczarowania.

Te tryby niezbyt mi się podobają.A tak poza tym to po co one są w grze.Przecież to głupota i tyle.
Ech Bioware ....

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
SPOILER
O, dopiero teraz to zauważyłem. Jest jeszcze ten Salarianin z Virmiru, z którym współpracowaliśmy w pierwszym "Mass Effect". Kirrahe czy jak on tam ma.


Cytat

Co do tych 3 trybów to mam rozumieć, że to po nich będzie jeszcze wybór trudności?


Tak.
Odpowiedz
Wygląda to naprawdę dobrze, w stylu poprzednich Mass Effectów, o ten tytuł na chwilę obecną się nie martwię, trzyma poziom

Odpowiedz
Action Mode jest jak najbardziej na miejscu, w końcu to przede wszystkim strzelanka. Bioware trąbi o tym już od dawna. Robienie na siłę RPG z serii Mass Effect to jest dopiero przykład skrajnej głupoty! Już więcej RPG ma tryb multi w Battlefield 3. :-)
Odpowiedz
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Nowości

„Mass Effect 3” – coś wyciekło... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...