[Gothic II] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Gothic II"!

Po wielkiej furorze i spektakularnym sukcesie, jaki na polskim rynku gier komputerowych odniosło dzieło Piranha Bytes, gra "Gothic", wszyscy jego fani z niecierpliwością czekali na kontynuację serii, zastanawiając się, czy producenci zdołają przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną przez część pierwszą.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
9/10? Dla mnie 10/10. Do plusów dodałbym też coś o gildiach, gdyż są w taki sposób zrobione, że czuć przywiązanie do tej, którą się wybrało. Zresztą tak samo się czuje przy znajomych beziego - większość zawsze stanie za tobą murem.
Odpowiedz
10/10 to jednak lekka przesada, bo Gothic 2 doskonały nie był Osobiście wolę mimo wszystko część pierwszą, której też dziesiątki nie dałem.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia sobota, 29 października 2011, 13:33 napisał

10/10 to jednak lekka przesada, bo Gothic 2 doskonały nie był Osobiście wolę mimo wszystko część pierwszą, której też dziesiątki nie dałem.

Gry doskonałej nie ma, a do Gothica 2 mam spory sentyment i dlatego 10/10. Plusów jest dużo - trudno wymienić je wszystkie. Jak dla mnie G2 jest lepszy od pierwszej części - lepsze gildie, postacie, fabuła, smoki (super wygląd! A ten głos!)) i lokacje. No i udało mi się przejść grę na 25 lvl (!) z użyciem tylko jednego buga (przejście przez ścianę w ostatnim akcie w obozie orków, których nie umiałem pokonać. Miksturka szybkości, przemiana wilka i jakimś cudem przeszedłem przez ścianę bez użycia dźwigni.). Trzeba było oszczędzać zwoje, miksturki... Sama strategia Szkoda tylko, że potem znalazłem martwych Diego, Miltena i kogoś tam jeszcze. Ojciec moje kolegi też wymyślał różne sposoby na pokonanie, ale on miał duży lvl, bo on wymyślał jak wbić szybko poziom - wskakiwanie na skałę i ostrzeliwanie orków itp. Tak więc bugi także w pewien sposób mają swój urok.
Odpowiedz
Gra była doskonała. Podczas gry napotkałem zaledwie garstkę błędów, które nie przeszkadzały w rozrywce, a czasem nawet pomagały np. ten z piciem mikstur podczas walk.
Klimat był niesamowity. Akcja cały czas się rozkręcała i ciężko było się nudzić. Spotkanie z kolegami z Gothic I też zawsze mnie przyciągało. Jak na tamte czasy, to grafika była świetna.
Wszystko trzymało poziom. Pierwszym zwiastunem upadku serii była jasna i cukierkowata grafika w Gothic III. Wielu uważa że była lepsza, cóż... Ja włączałem i wyłączałem po kolei obie te części. W Gothic II grafika może też nie była doskonała, ale idealnie odzwierciedlała klimat gry, była bardzo mroczna i jedynie efekty ognia lub wody mogły być poważnymi minusami. W Gothic III nawet postacie durnowato wyglądały.
Odpowiedz
Ja tą grę przeszłam chyba z 50 razy i dalej mi się nie znudziła. A mówi się że dziewczyny w takie gry grać nie powinny...
Odpowiedz
To niech "się" nie mówi takich głupot, bo nie mają żadnych racjonalnych ani logicznych podstaw
Odpowiedz
← Artykuły

[Gothic II] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...