konsolowa nagonka

Mam takie pytanie do tutejszych forumowiczów, skąd się bierze taka nagonka ostatnim na konsolę? Ciągle widzę oskarżenia że gry są gorsze graficznie , głupsze, i tak dalej. Dlaczego ? Jako osoba która miała przyjemność posiadać wszystkie konsole łącznie z przenośnymi i komputer zastanawia mnie co powoduje takie odczucia.
Wbrew pozorom fan Metalu
Repo The genetic opera-Paris Hilton odpada twarz- Best film EVER!
Maj name is Haabringa aj em a lida of kolekting armii nown as da reephas
Also Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn
Odpowiedz
Pecet vs konsole to bitwa, której nigdy nie ogarnę, a komputer wygrywa dla mnie tylko z dwóch powodów - nie stać mnie na konsolę i mogę wejść na fejsa/maila/użyć programów graficznych ; p No i jest moim narzędziem pracy, bądź co bądź.
Odpowiedz
Podobna bitwa rozgrywa się pomiędzy Xbox i PS. Nikt temu nie zaradzi... po prostu zawsze znajdą się ci, co nie potrafią uszanować zdania innych i trzymać się swojego. Większa część tych, których znam i wiem, że są PC-lover, nigdy nawet nie zasiadła przed konsolą i nie dała się ponieść tym emocjom. Po prostu nie lubią tego, czego nie znają.

A tak w ogóle to PS jest najlepsze ;D.
Odpowiedz
Cóż, ja grałem na konsolach i na kompie i na fujarce nawet. Na konsolach świetnie bawi się w bijatyki, platformówki i samochodówki (szczególnie ze znajomymi).
Z kolei gry RPG mają na konsolach zbyt uproszczony interface, dialogi, mechanikę i świat.
Poza tym, co się dziwić, że konsole już mają dupną grafikę? PS3 powstał parę ładnych lat temu, więc siłą rzeczy jest przestarzały... A że większość gier jest multiplatformowa, więc muszą zwalniać tempa, żeby konsole nadążyły.
PC-ty natomiast rozwijają się cały czas, więc szybko prześcigają możliwości konsol. Nie mają też ograniczeń sterowania jak pady w konsolach, ani pamięci, bo mogą ogromne zasoby zapisywać no pojemnych dyskach twardych.

Także PC wygrywają w dziedzinach strzelanek, grach RPG i strategiach (które niestety są upraszczane przez ograniczenia konsol - przez to głównie są nielubiane przez PCtowców).
Konsole zaś są świetne w bijatykach, platformówkach i wyścigach...





Odpowiedz
Co do strzelanek muszę się nie zgodzić że gra się w nie trudniej , trzeba się przyzwyczaić ja tam obecnie prawdę mówiąc nie umiem kompletnie grać w strzelanki w kombinacji mysz+klawiatura.Co do Rpgów to wydaje mi się raczej że to wina firm które zdecydowały się uproszczać gry i gracze po prostu zwalili winę na złe konsole.Nikt nie wyda w tych czasach baldurs gate czy fallout w takim samym widoku a że fani się przyzwyczaili no to widzą zmianę jako wymuszoną przez konsolę.
Wbrew pozorom fan Metalu
Repo The genetic opera-Paris Hilton odpada twarz- Best film EVER!
Maj name is Haabringa aj em a lida of kolekting armii nown as da reephas
Also Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn
Odpowiedz
Co do strzelanek, to właśnie chodzi o to, że gry zrobione są tak, żeby jak najwygodniej się na padzie grało. Kumpel mówił, że on tak umie w jedną strzelankę na konsolach, że by mnie bez problemu pokonał, gdybym ja grał na PC (Pewnie tak, bo nigdy nawet to nie grałem, on pocinał 2 lata).

No ale pad nie zapewni takiej precyzji jak myszka + klawiatura. Możesz się przyzwyczaić, owszem.

Ale ile to zajmie? Dajmy na to, po dwóch latach grania w jedną strzelankę za pomocą pada orzekniesz, że jesteś absolutnym mistrzem. Ale czy byłbyś pewien zwycięstwa, gdybyś miał grać przeciwko komuś, kto też ma dwa lata solidnego doświadczenia, ale jedzie z kolei na myszce i klawiaturze? Nie mówiąc o tym, że na samej myszce ma kilka programowalnych przycisków, możliwość zmiany DPI na setki wartości a do tego ma dociążoną według własnych potrzeb i w ogóle materiał antypoślizgowy...

Progamerzy gatunków RTS i FPS korzystają z myszek i klawiatur i nie wydaje mi się, żeby było technicznie możliwe, żeby nawet mistrz pada im dorównał. Nawet jeżeli hitbox na głowę będzie pięć razy większy niż ona sama.



Uproszczenie RPGów? Konsole. Mniejsza ilość klawiszy = uproszczenie i przewalanie się przez setki przewijasów. Myszką wyklikam sobie od razu co chcę, zaznaczę swoich kompanów, każę im zrobić co chcę i zajmie mi to chwilę.

I RTSy oczywiście. Ale to oczywiste. Brak klawiatury = brak skrótów.


Wspomniałbym szerzej też o tym, że konsole mają większy udział wśród tzw. "Casuali", ale nie mam specjalnie sił o tej porze.


A wyścigówki? Najlepiej z kierownicą ;D .

PS.

Nigdy nie miałem konsoli, ale chciałbym mieć. Mimo wszystko exclusive'y i nieco bardziej ich społeczne przystosowanie, do komputera ciężej zaprosić przyjaciół (No dobra, kogo oszukuję, i tak ich nie mam...).
We geexe żodyn niy wi iże jeżech gorol.


ŻODYN.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

konsolowa nagonka - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...