Ha! Już wiem kim jesteś!

Jest to taka pół - zabawa offtopowa, a pół - sesja RPG. Więcej niż tylko zwykła gra offtopowa, ale mniej niż pełnoprawna sesja RPG, na którą pomysł wpadł mi właśnie do głowy jak leżałem już w łóżku i szykowałem się do spania

A mianowicie polega to na tym, że każdy gracz wybiera sobie dowolną postać z jednego z tych uniwersów: Wiedzmin (zarówno gry, jak i książki), Dunegons & Dragons, Heroes of might and magic (wszystkie części), Diablo, Dragon Age, Mass Effect, Star Wars, Gra o tron (książka lub serial), Gothic, Władca Pierścieni
Następnie wysyła mi jak Mistrzowi Gry prywatną wiadomość z informacją jaką postać wybrał i z jakiego świata. Ale żaden z graczy pod żadnym pozorem nie może zdradzić nikomu jaką postać wybrał.

Następnie wszystkie postacie spotykają się w karczmie na piwie. Zadaniem każdego z graczy jest zdemaskowanie pozostałych.

Załóżmy, że jeden z graczy wybrał wiedzmina Geralta (oczywiście nie musicie grać aż tak znaną postacią, ale nie przesadzajcie też w drogą stronę i nie wybierajcie jakichś czwarto czy piąto - planowych bohaterów, znanych jedynie największym maniakom danego uniwersum).

Tak powinno wyglądać przykładowe przedstawienie postaci:

,,Drzwi otworzyły się i do karczmy wszedł wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna. Miał długie włosy i nosił broń na plecach. U pasa miał przyczepioną do haka głowę jakiegoś obrzydliwego potwora.
Mężczyzna pewnym krokiem przeszedł przez karczmę, usiadł przy stoliku i zamówił piwo."

Jak widzicie zdradza to pewne informacje o postaci, ale nie za dużo. Gdybyśmy napisali ,,Mężczyzna miał dziwne, kocie oczy o skośnych źrenicach, długie, białe włosy i dwa miecze na plecach'' - wszyscy od razu domyśliliby się, że chodzi o Geralta.
Tak więc gracze muszą opisywać swoje postacie i podawać informacje o nich, ale w taki sposób aby nie było zbyt łatwo się domyślić kim jest ten bohater.


Gracze rozmawiają ze sobą, popijając piwo. Celem każdego z nich jest wydobyć możliwie jak najwięcej informacji od innych i zdemaskować kim są, jednocześnie samemu starając się nie podawać zbyt dużo informacji o sobie.

Przykładowa rozmowa:

,,- A więc skąd pochodzisz? - pyta ktoś gracza wcielającego się w Geralta.


- Wychowałem się w starej twierdzy, leżącej na odludziu. Tam szkoliłem się do walki. Długie trenigi na słynnej mordowni nauczył mnie jak walczyć i jak przetrwać.''

Ta odpowiedz zdradza minimalną ilość informacji, jednak wystarczającą aby móc domyślić się kim jest postać. Choćby ,,słynna mordownia'' od razu powinna się skojarzyć każdemu kto czytał sagę o Wiedzminie. Chodzi oczywiście o mordownie w Kaer Morhen.

Oczywiście akurat Geralta bardzo łatwo byłoby odgadnąć, bez względu na to jak dużo informacji gracz by o nim zdradził. Wy jednak możecie wybrać dużo mniej znane i znacznie trudniejsze do odgadnięcia postacie, jednak nie przesadzajcie i nie wybierajcie jakichś bohaterów których praktycznie nikt nie zna.

Za każdym razem kiedy ktoś zdemaskuje czyjąś postać:

,,- Jesteś Geraltem z Rivii! Z poczatku nie byłem pewny, ale zdradziło cię...''

Otrzymuję 1 punkt.

Gracz który zgromadzi najwięcej punktów wygrywa.

Postać zdemaskowanego gracza opuszcza karczmę, a gracz odpada z gry. Jednak po trzech dniach gracz może powrócić znów do gry z nową postacią. Jeśli wcześniej zdobył dajmy na to 2 punkty i potem został zdemaskowany, to oczywiście kiedy powróci do gry z nową postacią, nie traci punktów które ma na koncie.

Nie ma znaczenia ile waszych postaci zostanie zdemaskowanych. Nic na tym nie tracicie. Znaczenie ma jedynie to ile razy wy zdemaskujecie kogoś innego, za każdą odgadniętą postać otrzymując 1 punkt.
Kto zgromadzi najwięcej punktów wygrywa.

Oczywiście warto się postarać, choćby dla własnej satysfakcji, aby inni nie odgadli zbyt łatwo twojej postaci. A największy sukces odniesie ten kto wybierze, jakąś znaną postać, którą tak poprowadzi, aby inni nie domyslili sie zbyt szybko kim gra.

Kiedy ktoś zostanie zdemaskowany, po upływie trzech dni może powrócić z nową postacią. I tak nieskończenie wiele razy. Zgromadzone punkty zostają na jego koncie i nie traci ich, bez względu na to czy ktoś go zdemaskuje czy nie''.
Punktacji jak i przebiegu gry, będzie pilnował Mistrz Gry - czyli ja.

Proszę o dokładne zapoznanie się z zasadami, a potem niech chętni zgłoszą się w tym temacie.

Jeśli będzie odpowiednia ilość graczy, założę kolejny temat w którym wystartuje właściwa gra.
Odpowiedz
Dzień dobry. Chciałbym zagrać.
Odpowiedz
A z świata Mass Effect czy Star Wars nie można wybrać postaci?

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Ja bardzo chętnie bym zagrał.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Obserwator dnia piątek, 28 października 2011, 18:16 napisał

A z świata Mass Effect czy Star Wars nie można wybrać postaci?

Można. To bardzo znane i popularne światy, wiec zaraz dodam je do listy

[Dodano po 20 godzinach]

Tylko trzech chętnych?
Przydałoby się co najmniej sześciu, siedmiu...
Odpowiedz
Też chętnie zagram, ale byłabym dostępna dopiero od środy...
Odpowiedz
Świetnie

W takim razie proszę, aby wszyscy którzy biorą udział w środę wysłali mi wiadomość z informacją w jaką postać będą się wcielać
Jak coś; to nowe osoby mogą dołączać w każdej chwili. W środę założę temat w którym będzie toczyła się właściwa rozgrywka.

Proszę, aby wszyscy chętni zapoznali się najpierw dokładnie z zasadami.

[Dodano po 2 dniach]

No dobra, jeśli są jacyś chętni to niech wyślą mi prywatną wiadomosć z informacja w jaka postać się wcielają.
Odpowiedz
← Gildia Błaznów

Ha! Już wiem kim jesteś! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...