WSAD czy strzałki?

Co wolisz?

WSAD (49 głosów [80.33%])
strzałki (12 głosów [19.67%])
Nie, ale mam klawiaturę bardzo podobną do laptopowej. A to wszystko tylko dlatego, że mam z deka małe biurko ~~
Odpowiedz
Jestem leworęczny i dlatego wybieram WSAD. Strzałeczki są tak nisko i to jest BAAAAAAAAAAAAAARDZO niewygodne.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Również preferuję WSAD, jakoś tak przyzwyczaiłem się, że lewą rękę trzymam na myszce, a prawą niewygodnie mi się strzałkami gra (jeśli wchodzi do tego obsługa spacji i innych klawiszy w okolicy WSAD'a).
Odpowiedz
Lewą na myszce a prawą na klawiaturze? Nie pokręciłeś czegoś?

PS Furry, jakiego tematu ja nie subskrybuję to ty i tak w nim odpowiesz
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Ah masz rację, sorry źle napisałem :)" Oczywiście chodzi o prawą rękę na myszce, a lewą na WSAD'zie
Odpowiedz
Ja kieruje tylko i wyłącznie WSAD-em.
Odpowiedz
Strzałki? Strzałkami to się grało w Dooma albo Wolfenstein 3D xD

Pamiętam, kiedyś grałem w stare gry strzałkami i się dziwiłem tym całym WSADem. Ale zacząłem grać WSADem i przekonałem się, że tak jest O WIELE wygodniej. Mamy w pobliżu zmianę broni, kucanie, skakanie i inne pomocne klawisze. Strzałek używam... W strategiach czasem albo w erpegach, żeby przesunąć ekran.





Odpowiedz
Strzałki, strzałki, strzałki, na przekór wszystkim kumplom przyklejonym emocjonalnie do WSADu, którzy zbierali ode mnie cięgi zarówno w strzelaniny, jak i nawalanki. Niegdyś grałem wyłącznie na strzałkach, pełen obrzydzenia dla ustawień kojarzących mi się z Counterami i podobnymi sprawami, dziś toleruję WSAD tam, gdzie gra jest już tak pod niego ułożona, że jakiekolwiek zmiany szkodzą mnie samemu (Morrowind, Wow).
Odpowiedz
WSAD jest dobry w większości gier akcji, wszędzie tam, gdzie nieodzowna jest myszka. W ścigałkach i bijatykach klasycznych - strzałki. RTS i RPG zazwyczaj wymagaja symfonii na klawiaturze, od 1-0, q-y, a-h, z-b i tym podobne. Jedyne, co zmieniam w ustawieniach klasycznych, to kucanie, aby bylo pod LShift, i bieg, na LCtrl. Reszta zwykle jest klasycznie, procz moze melee w strzelankach, obowiazkowo pod f.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
A ja jednak strzałki, bo leworęcznym to zawsze utrudniają życie (wiecie jak trudno znaleźć nożyczki dla mańkuta?). Próbowałem drugiego sposobu, ale jakoś mój mózg nie mógł szybko tego pojąć, więc pozostałem i zapewne pozostanę przy dobrych, starych strzałkach.
Odpowiedz
Dla leworęcznych jes domyślny, lustrzany system IJKL. Niestety, zwykle trzeba wszystko ręcznie samemu ustawiać
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ja kiedyś tylko strzałki, jeszcze pamiętam, jak w Gothica II grałem na nich. Teraz tylko i wyłącznie WSAD
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Osobiście preferuję WSAD - szczególnie w strzelankach, kiedy trzeba kucnąć, wyjść zza zasłony, strzelić i znów się ukryć w jednym momencie Oczywiście, czasem przechodzę na strzałki -wszystkie "ścigałki", czy bijatyki(i niektóre cRPGi ) pod WSAD mi nie podchodzą.
Odpowiedz
[size=\"7\"][/size]

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Verthogh dnia sobota, 24 marca 2007, 11:41 napisał

No nie mów, że to takie wygodne, jak masz dwie ręce 10 cm od siebie, a jedna jest przekręcona o 45 stopni. O wiele wygodniej jest, jak masz lewą bardziej na lewo



nie mam 10 cm od siebie ale wole grać wasd bo mi wygodziej
Odpowiedz
Oczywiście preferuję WSAD Jest mi porostu wygodniej a że jestem leworęczny to już samo za siebie mówi.Po prostu te klawisze mam bliżej lewej dłoni.Strzałki nie wchodzą w grę.

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Początkowo używałem strzałek, teraz tylko WASD
Odpowiedz
W RPGach czy strzelankach tylko WSAD, ale na przykład w ścigałkach strzałki
Odpowiedz
WSAD, WSAD i jeszcze raz WSAD. ;] używałam strzałek jak byłam o połowę młodsza niż teraz WSAD wygodniejszy
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Jakie są początkowe ustawienia, tak Gardło gra

[Dodano po 43 sekundach]

Ale głosowałem na wsad (w większości o jest początkowy...)
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

WSAD czy strzałki? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...