Jakie cRPG'i polecacie?

Mam pytanie do fanów crpg. Jakie crpgi jeszcze polecicie - stare, nowe (wole te starsze) popularne, mniej popularne.

Crpgi w które już grałem i polubiłem: Torment, BG 1 i 2, IwD 1 i 2, Arcanum, Gothic 1 i 2, KotOR 1 i 2, Wiedźmin.

Te w które grałem ale mniej mi przypadły do gustu: ToEE, NwN 1 i 2, Fallout, Morrowind, Dungeon Siege, Divine Divinity, Konung. Jeszcze parę by się znalazło w obydwóch grupach ale dobrze nie pamiętam.

Zastanawiałem się nad Mass Efect albo Two Worlds, bo na te starsze typu BG już nie mam pomysłu. Zależy mi na dynamicznej (nie o monotonii NwN albo Morrowinda) grze o dobrej fabule i klimacie.

Będę wdzięczny za jakieś pomysły.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Two Worlds odstrasza astronomiczną ilością błędów. Ale ma kilka fajnych smaczków i na upartego można sobie pograć.

Na liście nie widzę Obliviona. Może to akurat to, o czym zapomniałeś napisać, ale polecam tę grę. Zdaniem wielu wątek główny jest przeciętny, ale mi się podobał, chociaż niektóre wątki poboczne są zdecydowanie lepsze.

Skoro masz chrapkę na Mass Efect, które w połowie jest strzelanką, to polecam Jade Empire. Tutaj linia fabularna, chociaż dość sztywna, jest naaaaprawdę wciągająca, a masakrowanie tłumów wrogów przy pomocy własnych rąk, daje mnóstwo radości.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
No cóż... w samą śmietankę już grałeś, więc ciężko Ci będzie coś polecić.

Zgodzę się, że Jade Empire to dobry wybór. Szczególnie teraz, gdy można go zakupić za grosze razem z pismem CD-Action Fabuła faktycznie przednia (jeden zwrot akcji autentycznie zaskakujący, co akurat nie zdarza się zbyt często w dzisiejszych grach), system walki wyśmienity (pranie po mordach przy pomocy różnych stylów walki sprawia sporą przyjemność), a i klimat Dalekiego Wschodu dość odświeżający (a co za tym idzie smakowity) Trochę boli długość gry (10-12 godzin maksymalnie), ale mimo wszystko warto.

Jak patrzę na Twoją listę to Obliviona bym Ci osobiście nie polecał. Wątek fabularny tragiczny (jakiś poziom jedynie trzymają misję, które zleca nam Mroczne Bractwo), wszystko do bólu uproszczone, klimatycznie gorszy od Morrowinda, a i w pewnym momencie szybko się nudzi te łażenie po opuszczonych runiach czy innych lochach i zabijanie tych samych potworów, dostosowanych do Twojego poziomu (czyli zero frajdy z rozsmarowywania wrogów po ścianach).

Two Worlds również nie polecam. Miał być hit, a wyszły niestety zabugowane popłuczyny Obliviona z Gothiciem.

Mass Effect to akurat dobry wybór, jeżeli wysoko sobie cenisz fabułę (absolutnie znakomity system dialogowy) oraz nie jesteś jakimś ortodoksyjnym fanem cRPG (i przebolejesz system walki rodem z Gears of War oraz biedny rozwój postaci).

Warto wymienić jeszcze Drakensanga (ponoć perełka w duchu starych, dobrych cRPG - mnie osobiście nie wciągnął, od fabuły i świata cuchnie tandetą na kilometry) oraz Fable (dzieło wizjonera Petera Molyneuxa, nie spełniło pokładanych w nim oczekiwań, ale warto się zapoznać).
Odpowiedz
Ja natomiast poleciłbym Ci coś, co cRPG nie jest, ale grałeś już w Dungeon Siege'a więc i to chyba mogę polecić. Diablo, a na pewno Diablo II, jeśli naprawdę nie grałeś, a nie zapomniałeś dodać do listy I nie dlatego, że jestem maniakiem tej gry, ale dlatego, że warto. Nawet jeśli nie miałbyś się nad tym rozpłynąć, to spróbuj. W ciemno. Choć nie musisz, bo możesz poczytać nasze recenzje (nie, to nie reklama )
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia pią, 04 wrz 2009 - 20:43 napisał

Warto wymienić jeszcze Drakensanga (ponoć perełka w duchu starych, dobrych cRPG - mnie osobiście nie wciągnął, od fabuły i świata cuchnie tandetą na kilometry) oraz Fable (dzieło wizjonera Petera Molyneuxa, nie spełniło pokładanych w nim oczekiwań, ale warto się zapoznać).


Drakensang fajnie wygląda na screenach, ale wymagania trochę mnie przestraszyły, tak czy siak może się skusze.

W Fable grałem - ta gra jest dobra jak się ma ochotę na coś typu "kurczaki atakują", czyli bezmózgą frajdę. Nie jest to takie złe ale nie tego typu rozrywki teraz szukam. Chociaż muszę przyznać, że klimat ta gierka miała...

Przekonaliście mnie za to do Mass Efect i Jade Empire, na pewno w którąś z nich niedługo pogram

Co do Diablo - pewnie, że grałem. Przyjemna gra tylko jak każdy hack'n'slash szybko mi się znudziła.

Dzięki za odpowiedzi, już wiem co czynić mam...
Odpowiedz
Ja polecam przede wszystkim TES IV: Oblivion, Dwa pierwsze gothici, Dragon age: Początek, Oba Mass effecty i Drakensang the dark eye.
Odpowiedz
Jeśli ktoś potrzebuje listy cRPG które polecam, niech pisze. Przy 120 cRPG tytułach w szufladzie i na półkach coś znajdę Także jeśli szukasz polonizacji do starych tytułów albo jakaś stara gra nie działa na nowym sprzęcie - pisz tutaj lub na priv. Preferuję tutaj bo może inni skorzystają z pomocy.
Odpowiedz
A znasz jakiś sposób na Dungeon Keepera 2? ; p Niby chodzi, ale grafika działa wybiórczo, w niektórych miejscach jest, w niektórych ciemność : D Próbowałam porad z Internetu i uruchamiania w trybie zgodności - nic.
Odpowiedz
Wrzucając coś na yt musisz się nastawić na krytykę, wiele osób mogłoby się nie zgodzić z częścią Twoich wyborów choćby ja, ale jak sam zaznaczyłeś w tytule filmiku to Twoje ulubione tytuły, masz prawo lubić tą grę a innej nie więc nie mam zamiaru krytykować wyboru. Jednak spotkałem się już z innymi rankingami gier RPG, tworzonych przez profesjonalne portale, które na swoich listach umieszczały tytuły niekiedy bardzo egzotyczne, co budziło we mnie spore zdziwienie.

Odpowiedz
Nie. To są tytuły które uważam za NAJLEPSZE. Gdybym wstawiał ULUBIONE lista wyglądałaby trochę inaczej.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Jakie cRPG'i polecacie? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...