[MUZYKA] Linki godne polecenia

Yeasayer - 2080 - to mnie niezwykle pozytywnie zaskoczyło. Zespół jest świeży, jego kawałki są przyjemne, wokal naprawdę fanastyczny. Naprawdę miałem ostatnio dość tych przydżumionych koldplejów, piszczących murzynów i wyjących japiszonów, a dzięki temu odzyskałem wiarę w muzykę współczesną
Odpowiedz
Dwie rzeczy, które bardzo przyjemnie stymulowały moje neurony do pracy w czasie sesji:

Możdżer - Nirvana - choć czasem nie leżą mi tego typu przeróbki, a i wersja Miley Cyrus nie przypadła mi do gustu, to ta wariacja bardzo kojąco na mnie działa.

Możdżer - Incognitor - jeden z tych utworów, które można odtwarzać w kółko przez godzinę lub więcej, a im dłużej się słucha, tym lepiej się człowiek czuje.

Hugh Lawrie - You don't know my mind - z zupełnie innej beczki, pan Lawrie trafił do mych uszu przypadkiem i bardzo mi się spodobał. Świetna płyta, wyborne aranżacje, czasem blues, czasem swing, czasem przywodzi na myśl Sinatrę i cygara klasycznych gangsterów. Głos pana doktora się świetnie komponuje z muzyką, a i on sam nieźle wycina na forteklapie

Rogucki - A my - bardzo, bardzo dobry kawałek poezji śpiewanej. Jeśli ktoś nie lubi Comy, a mimo to docenia możliwości Roguca, to tutaj nie powinien żałować: zupełnie inny charakter, aranżacja, tekst liryczny i emocjonalny, jak najlepsze i najstarsze teksty zespołu, choć to jest solowe.

Rogucki - Ulotność - tu podobnie, choć mniej liryki, a więcej ekspresyjności i emocjonalności, dramatyzmu. No i chyba tekst autorski Roguckiego.
Odpowiedz
"Wizja Dźwięku" - bardzo mi przypadł do gustu taki industrialny charakter, trochę drapieżny, trochę toksyczny, tak w dźwięku jak i tekście.

[Dodano po 16 dniach]

Nowy Cezik - jak zawsze pomysłowy
Odpowiedz
A ja ostatnio odkryłem trzy fantastyczne utwory dla każdego wielbiciela klasycznego rocka

Deep Purple - Hush - to jeden z niewielu utworów, które mają według mnie wszystko, ale nie wiem, co to znaczy.
The Kinks - You Really Got Me - taki staroć z beatlesowskiej epoki, chwytliwy główny motyw
The Rolling Stones - Get Off of My Cloud - a tutaj wszystko, co kocham w Stonesach - przede wszystkim lekkie i wpadające w ucho brzmienie oraz tekst o niczym, który mimo wszystko jest świetny
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Linki godne polecenia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...