„The Old Republic” będzie towarem luksusowym?


Wygląda na to, że podczas tworzenia kolejnej listy zakupów obok mleka i jajek, trzeba uwzględnić również zamówienie pre-order „Star Wars: The Old Republic”. Inaczej w dniu premiery gry może nas przywitać szara rzeczywistość, znana z czasów nieśmiertelnej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – puste półki i kilkunastometrowe kolejki. No cóż, przynajmniej takie są wyliczenia i mokre sny Electronic Arts. Czas pokaże, czy sprzedaż będzie autentycznie tak fantastyczna.

Faktem jednak jest, że twórcy celowo ograniczą ilość sztuk „The Old Republic” dostępnych na światowych rynkach, zarówno cyfrowych, jak i tych detalicznych.

the old republic, towar luskusowy
Jest „The Old Republic”? Nie ma. To co jest? Ja jestem!

Oficjalnym powodem takich działań ma być, a jakże, troska o dobro graczy. Otóż, zbyt wielkie zainteresowanie sieciowym projektem BioWare, może przynieść zgniłe frukta podczas „dnia zero”. W końcu żaden Jedi czy Sith nie lubi, gdy na drodze jego arcyważnych misji stoi przepełniony świat, a ekran prywatnego statku kosmicznego zamiast przewidywanej trasy lotu, wyświetla „W wyniku zaistniałych błędów serwer jest nieaktywny. Spróbuj zalogować się ponownie za kilka chwil. Za utrudnienia przepraszamy”? Tak… nawet największego stoika strzela wtedy coś niemiłego, gdyż w końcu nie zapłacił za gapienie się w niebieski ekran, tylko za międzygwiezdną przygodę.

Motywacje „Elektroników” rozumiem doskonale, tym bardziej, kiedy patrzę na wyniki sprzedaży Edycji Kolekcjonerskiej gry w naszym kraju, która pomimo horrendalnej ceny i dyskusyjnej jakości, sprzedała się szybciej niż portowa dziewka. Takie coś daje do myślenia i ktoś najwyraźniej uczy się na błędach popełnionych przez Mythic przy „Warhammer Online”, kiedy to ostre zadyszki serwerów były swoistym zimnym prysznicem dla rozentuzjazmowanych pasjonatów tytułu. Z drugiej strony nie da się ukryć, że pomimo racjonalności tego ruchu jest tutaj pewna dawka braku odwagi i pójścia po najmniejszej linii oporu. Jednak coś za coś, żeby nie było, ja tego zagrania nie krytykuje, bo to uczciwe podejście do sprawy.

the old republic

Tak czy inaczej, BioWare nie chciał zdradzić ile kopii gry zostanie przyszykowanych na rzecz „pierwszego rzutu”, jednak obiecał, że jeśli popyt na tytuł będzie rósł, to i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zwiększyć pojemność serwerów. Problem w tym, że ta strategia może stać się bronią obusieczną, bo w międzyczasie recenzje krytyków i opinie aktywnych graczy mogą ostudzić zapał niemałej części graczy. Ha, widać, że chłopcy z Austin lubią popijać Martini ze zdradziecką Fortuną. Kto wie, może szczęście im dopisze?

Odpowiedz
Lionel, to 19,90 to taki pre-order pre-ordera, a nie cena gry. Gra będzie po prostu o tyle "tańsza", a więc zapłaci się tyle samo, ino otrzyma się szybszy dostęp do gry i jakieś bonusy.

Odpowiedz
Co co co?
Ja kupiłem na gram.pl pre order za 19. I nigdzie nie pisało że to pre order pre ordera
Szybszy dostęp do gry (bez fikuśnych i drogich dodatków + 30 dni grania) i jakiś item do zmieniania kolorów.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lily dnia piątek, 19 sierpnia 2011, 21:50 napisał

Lionel, to 19,90 to taki pre-order pre-ordera, a nie cena gry. Gra będzie po prostu o tyle "tańsza", a więc zapłaci się tyle samo, ino otrzyma się szybszy dostęp do gry i jakieś bonusy.


Aaaaaaa... coś podejrzana wydawała mi się ta cen i słusznie.
Odpowiedz
Ano, i zapewne wiele osób pomyślało tak samo, że to ostateczna cena gry. Ale niestety. Standardowa edycja ma kosztować ok. 180 zł...

Odpowiedz

Cytat

Zamów pre-order pack do edycji standardowej, a otrzymasz:
1) zniżkę na edycję standardową o wartości packa czyli 19,90 zł oraz gwarancję otrzymania tej edycji (nakład będzie ograniczony)


Czy oni z ludzi idiotów robią, czy to ja jakoś inaczej pojmuję to zdanie. Czyli jak normalnie kosztuje ona 180zł, ja kupuję ten pre-order i później kupuję tytuł za 160,10zł? Przecież w ostateczności i tak wydam 180zł, a kilka dni przed premierą mnie nie satysfakcjonuje, a do tego kamień. Dziwne Oo.
Odpowiedz
Z drugiej strony spójrz znowu na newsa. Jeśli faktycznie wprowadzą limity, to pewnie z pre-orderami nie będzie problemu z wejściem na serwer Teoretycznie...

Odpowiedz
Ta, ale jak jest limit, to z drugiej strony jest pusto.
BioWare, ty naprawdę nie chcesz, żebyśmy byli przyjaciółmi.
Odpowiedz
← Nowości

„The Old Republic” będzie towarem luksusowym? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...