[DA1] Brak przedmiotów...

Witam,

Strasznie dziwi mnie mała ilość przedmiotów jakie znajduję w grze: ukończyłem już kilka dużych questów (z wierzą magów i redcliffe), ale z moich zabitych wrogów wypadają same pierdoły: jakieś mikstury, składniki itp. Prawie żadnych broni ani pancerzy. Co jest grane? To chyba nie powinno tak działać? Poza tym po tylu questach mam raptem z 15 złota, a porządna zbroja kosztuje ze 30... jak zdobyć kasę? Czy też mieliście takie problemy?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Całkiem normalna sprawa. Z przeciwników rzadko wypadają inne przedmioty niż mikstury, okłady, pieniądze itp. Zbroję zazwyczaj musisz kupić u płatnerza lub jakiegoś kupca. Z czasem nawet pieniądze na niewiele się przydadzą z powodu posiadanego sprzętu. Poza tym od razu nie musisz mieć potężnego rynsztunku, bo większość walk i tak załatwiają twoi towarzysze współpracując.
Odpowiedz
Jeśli chcesz zdobyć kasę to udaj się do Elfów . Dostaniesz od nich misję , w której będziesz musiał udać się do ruin . Krążąc po tych ruinach natrafisz na skarbiec , w którym będą dość dobre i wartościowe rzeczy . No i kasa O ile dobrze pamiętam to będzie ok. 30 złota
Odpowiedz
Kasa to w DA:O towar deficytowy, w rzeczywistości nigdy nie spotkałem się w tej grze z sytuacją żebym miał nadmiar złota, owszem zdarzały się większe sumki, ale to ze względu na to, że odkładałem ją na jakąś księgę bądź inny unikat. W samej grze brakuje prawdziwych unikatów, te dostępne są w osobnych, płatnych rzecz jasna, DLC. Jednak całkiem sporo na prawdę przydatnych przedmiotów jesteśmy w stanie znaleźć w trakcie rozgrywki (choć misje o których wspomniałeś są w początkowym etapie gry, zatem cudów się tam nie spodziewaj). Do takich miejsc z całą pewnością należą Głębokie Ścieżki w pod Orzammarem, oraz wspomniane ruiny w lesie Dalijskich Elfów. Jeżeli dobrze pamiętam sporo wartościowych przedmiotów wypada ze smoka, którego spotkasz w misji z Prochami Andrasty, zatem cierpliwości.

Prawdą jest że wiele dobrych przedmiotów można dostać najzwyczajniej w świecie w sklepie, warto rozejrzeć się po stoiskach różnych handlarzy, parę naprawdę mocnych przedmiotów będziesz mógł zakupić u handlarza przy wejściu do Orzammaru, jak również u miejskich handlarzy.

Odpowiedz
Bardzo dobre przedmioty możemy zazwyczaj sami zebrać robiąc poboczne questy (ciężka zbroja do zebrania w lesie i ruinach u elfów (groby, z których wychodzą ożywieńcy z obstawą i każdy daje 1przedmiot z zestawu), ciężka albo bardzo ciężka zbroja (nie pamiętam dokładnie), którą zbieramy chyba w martwych ścieżkach (zbroja legionu umarłych, czy jakoś tak, Sten do końca gry w niej biegał u mnie), zbroja ze smoczych łusek (do wyboru lekka, średnia, ciężka), łuski mamy z zabicia wielkiego smoka u Andrasty i kilku małych w jaskiniach przedtem).

Z broni to świetny łuk dla Leilany lub drużynowego strzelca znajdujemy w skarbcu smoczka w ruinach w lesie elfów, najlepszy łuk w grze (tylko dla Leilany) dostajemy robiąc quest Leilany,

Miecz Stena znajdujemy robiąc quest Stena (można go wykonać praktycznie na początku gry, ja miałem go po zrobieniu Redclife, całkiem dobry na początek, ale w Orzmarze znalazłem lepszy miecz robiąc quest z ukrytym smokiem)

Mieczy jednoręcznych znajdujemy sporo (już w Redclife jeden niezły, kilka dobrych można kupić, w podziemiach za Orzmarem mozna złożyć świetny miecz w queście pobocznym)

Laskę dla maga chyba najlepiej kupić (tak żeby bonus do obrażeń od magi pasował do naszej ulubionej szkoły, albo dla innych bonusów), kilka fajnych lasek jest do kupienia w stolicy. Chociaż można też spokojnie znaleść 2,3 bardzo fajne laski.

Ja teraz przechodzę kolejny raz grę (mag zmienny (dla klimatu bo bardzo lubię druidów, chociaż w DA to cienka specjalizacja), Alistair, Sten, Leilana) i pewnie zrobie questy w kolejności:
wypad do lasu elfów, a właściewie tylko do obozowiska bez robienia questów i kupno zestawu dalijskiej zbroi dla Leilany (fajne bonusy za zestaw, lekka, ładna itp) -> Redclife (fajna tarcza dla Alistara, kilka przedmiotów do reputacji, dobry, stosunkowo łątwy quest na początek gry) -> questy poboczne Stena i Leilany -> Orzmar (pełno świetnej broni i pancerzy do kupienia i znalezienia, quest poboczny na 20sztuk złota, ogólnie fajny klimat (moja ulubiona lokacja), a potem dowolnie już.
Odpowiedz
Dragon Age to gra BioWare, a ich gry od czasu ME mają tendencję do zarabiania znacznie większej ilości zielonych zwitków niż zwykle. Tak, DLC. Z tego co czytałem każdy DLC ma kilkanaście fajnych, nawet przegiętych przedmiotów.

Sam jak zaczynałem jako kransoludzki wojownik szlachcic biegałem bite 12 godzin z jakimś bez imiennym złomem. Później jest trochę lepiej ale naprawdę przydatnych przedmiotów jest z 10.

A z przeciwników zazwyczaj wypadają głupoty, jak bandaże, kamienie i okruchy. Od czasu do czasu jakiś miecz czy zbroja o dwie klasy niższe niż posiadana.
Odpowiedz
← Dragon Age

Brak przedmiotów... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...