Jaki był wasz pierwszy cRPG?

Mój pierwszy cRPG to był gothic 2 którego dostałem na urodziny. Ach te pierwsze dni z gothiciem.
Odpowiedz
Ja nie wiem, co tu się dzieje. Większość zaczynała od BG, jakby to były wrota do cRPG. Ja nie miałem takiego początku i zanim dotarłem do tego gatunku, zajmowałem się strategiami i platformówkami. Przygoda zaczęła się od NWN1 i zdjęć tego tytułu w Click! bodajże.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lionel dnia piątek, 23 lipca 2010, 15:31 napisał

Ja nie wiem, co tu się dzieje. Większość zaczynała od BG, jakby to były wrota do cRPG. Ja nie miałem takiego początku i zanim dotarłem do tego gatunku, zajmowałem się strategiami i platformówkami. Przygoda zaczęła się od NWN1 i zdjęć tego tytułu w Click! bodajże.

No troche to dziwne. Ja zanim dostałem gothicaII to tylko Call of Duty. Jak dostałem gothica II to w pierwszej minucie tylko myszką kręciłem. Nawet nie wiedziałem co to cRPG. Dzięki rodzicom od tamtego czasu jestem wielkim fanem cRPG.
Odpowiedz
Fallout I był moim pierwszym Rpg jaki pamiętam jeśli chodzi o pierwszy rpg w ogóle ale dopiero Baldurs I mnie wkręcił dopiero na dobre a wszystko dzięki bratu.Pamiętam że były to wtedy jeszcze całkiem nowe gry a przynajmniej tak kojarzę.
Wbrew pozorom fan Metalu
Repo The genetic opera-Paris Hilton odpada twarz- Best film EVER!
Maj name is Haabringa aj em a lida of kolekting armii nown as da reephas
Also Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn
Odpowiedz
Stonekeep, Diablo wraz z Hellfire oraz Might & Magic VII.
Odpowiedz
Moim pierwszym rpgiem był Gothic 2. Akurat był w sklepie.
Odpowiedz
Ja wcześniej napisałem, że pierwszym moim cRPG-iem był Final Fantasy 7, ale tak na prawdę to była całkiem inna gra Nie liczyłem jej, bo właściwie nie wiadomo, co to było. Ale miało w sobie coś z cRPG. Gra nazywała się Heartbroken, i była na ZX Spectrum. Było to w czasach, jak jeszcze chyba nie istniał taki skrót, jak "cRPG" Gdzieś około 1990 roku. Gra miała oszałamiającą grafikę - 4 kolory A może i 8? To był już pełen wypas:

http://www.youtube.co...?v=fiMc2XHvt5Q

Zabijało się potwory, zarabiało punkty, a później za te punkty pichciło się jakieś czary w jakimś zamku
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
http://sekwencery.4sql.net/ - Grasz na gitarze elektrycznej? Zajżyj. Strona poświęcona procesorom gitarowym firmy Line6. Forum poświęcone procesorom, sekwencerom i homerecordingowi.
Odpowiedz
Fallout 2 jak wyszedl w CDA, pozniej kupilem kolekcjonerke BG, ktora mam do dzis na xx plytach cd Ofc D2 nie zaliczam.
Odpowiedz
Teoretycznie zainteresowanie grami cRPG zapoczątkowała u mnie gra "Heroes Might and Magic III", bo odkryłam dzięki temu, że chętnie poznałabym gry inne niż mało ambitne platformówki (w które kiedyś pogrywałam z uporem maniaka..). Brat zadbał więc o mnie i podarował mi "Neverwinter Nights".
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Chyba Diablo (jedynka oczywiście), jeżeli można to zaliczać do cRPG. Diablo było także moją pierwszą grą w jaką zagrałem przez internet.

A takim pierwszym cRPG z prawdziwego zdarzenia był Fallout. Super gra. Sam nie wiem jak ja go ogarnąłem, skoro miałem wtedy około 10 lat (a cały był po angielsku!). W dzisiejszych czasach ludzie by nawet pewnie nie potrafili włączyć tej gry bez 100 stronicowej instrukcji... oczywiście po polsku.





Odpowiedz
Hmm - pamiętam na Atari 65XE taką grę pt. GAUNTLET - to chyba był rok 1991 jak sądzę, później np świetna gra BLACK CRYPT na Amigę 500 no i nieśmiertelny ADOM (Ancient Domain of Mystery)
Odpowiedz
Ciekawi mnie skąd tu przykłady Hirosów, które są przecież TGS (turn-based strategy) i z cRPG nie mają nic wspólnego. Tak samo Final Fantasy, który reprezentuje jRPG, a te różnią się od europejskich cRPG.

Co do tematu, ciężkie zadanie sięgać tak daleko wstecz, ale chyba będzie to Fallout 1 (uwaga, po ANG!). Dzięki niemu opanowałem dobrze j. angielski. Pamiętam, że na starożytnym rupieciu (486, 8mb ram) to był szczyt możliwości. F2 już nie dawał sobie rady.
No ale nadszedł lepszy komp i nowe gry. cRPG wysypały się jak grzyby po deszczu. Gothic, NWN, Morrowind, no i przede wszystkim Vampire: The Masquerade – Redemption, na którym pobiłem chyba rekord siedzenia przed kompem (około 20h). Co ciekawe, wszystkie Baldur's Gate'ty, Icewind'y, Planescape: Torment mnie ominęły. Odrobiłem to wiele krwi później, ale nie było już tej magii. Choć w wypadku tego ostatniego to raczej szczęście. Wrzucenie się na tak głęboką wodę na dzień dobry mogłoby zniechęcić do gry. Przeszedłem ją z wielką radością, ale już jako doświadczony gracz cRPG.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Chyba Might and Magic VI...
Potem długo, długo nic i Diablo 2 (u kumpla na kompie). Dalej odkryło się gry na silniku infinity od Black Isle i... skończyło się jakieś dwa, trzy lata temu granie. Teraz zaglądam do czegokolwiek sporadycznie.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Chyba Lands of Lore, taki staroć na amigę. Możliwe że było coś nawet wcześniej ale już nie pamiętam.
Odpowiedz
Tak po prawdzie to nie pamiętam. Ale pierwsze co mi się kojarzy to Baldur. Problem w tym że byłem tak młody że go nie ukończyłem z zapomnianych mi powodów. Choć pamiętam niektóre momenty jako błyski do dziś . Potem chyba divine divinity i gothic2. Ach te cRPGi.
Odpowiedz
Mój pierwszy cRPG to raczej Baldur's Gate 2.Tak ,wiem zaskoczeni jesteście co ?Dopiero później odkryłem takie świetne gry jak; Icewind Dale,BG1, IWD II,NWN i tak dalej. Oczywiście miałem okazje zagrać też w PT i ta gra mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyła oprócz BG 2.

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Nie zagięliście mnie tym pytaniem Moim pierwszym "ceerpegiem" i do dzisiaj uważany przeze mnie za najlepszy jaki powstał był Planescape: Torment.
Odpowiedz

Cytat

Przygoda zaczęła się od NWN1


Piona Lio, to tak jak ja
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Siema!

A dołącze się do tematu!

Ja od niedawna się wziąłem za cRPG i mega mi się spodobało to
Zawsze cisnąłem w strategie.

Dostałem od kumpla możliwość pobrania, bo on kupił sobie Garshaspa. Gierka wygląda tak: TU

Miał tam 3 pobrania i mogłem sobie zassać
Kooozacka, niedługo pożyczam Gothica 3!
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Jaki był wasz pierwszy cRPG? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...