Czy w „Mass Effect 3” poznamy w końcu twarz Tali?


„Nikomu tego nie pokazuj. Będą błagać cię i schlebiać ci, aby poznać sekret, ale jak tylko im go przekażesz, będziesz dla nich nikim. Rozumiesz? Nikim. Sekret nie robi na nikim wrażenia. Trik, w którym go używasz jest wszystkim.”Alfred Borden, „Prestiż”.

mass effect, tali

Nie jest tajemnicą, że BioWare w „Mass Effect 3” będzie chciał z istną pompą zakończyć wirtualne przygody komandora Sheparda i zamknąć ostatecznie wszystkie rozdziały jego historii. Międzygalaktyczny konflikt, przyszłość innych ras, a także odpowiedzi na pytania, które od dłuższego czasu nurtują społeczność fanów. Chociażby tajemniczy wygląd Quarian, a przede wszystkim jednej z naszych potencjalnych wybranek serca – Tali'Zorah.

Ja jestem zdania, że każda dama powinna mieć swoje sekrety i dla obu stron najlepiej byłoby, gdyby Kanadyjczycy pozostawili w tej kwestii subtelną mgiełkę tajemnicy, skoro przez tyle lat tak robili. Dlaczego? BioWare ma pod tym względem zbyt dużo do stracenia, gdyż w tym momencie odkrycie wszystkich kart może przynieść tylko rozczarowanie, a niezadowolony fan, to brak zysków w przyszłości.

Poza tym nie wszystko musi być podane jak na tacy i spokojnie można byłoby wykorzystać wyrafinowanie znane z „Planescape: Torment” i legendarnego pamiętnika Nie-Sławy. W takich kwestiach lubię mieć kilka znaków zapytania i pole do popisu dla mojej wyobraźni (ta dzika mania odkrycia niewiadomej, zagłębianie się coraz dalej w uniwersum, tyle teorii i wielogodzinnych dysput z innymi fanami – bezcenne!). Czy fani byli wtedy podirytowani? Nie! Dobra... odrobinę. Nikt jednak nie podważy tego, że ujawnienie tego sekretu obdarłoby te postać z sugestywnego charakteru i odebrałoby jej praktycznie cały seksapil, który tak pociągał graczy.

mass effect, tali

Nie zrozumcie mnie źle, rozumiem motywacje BioWare, gdyż w tym momencie firma jest przyciśnięta do muru przez fanatyków Tali i ma niemały orzech do zgryzienia. Przyznaje to sam Casey Hudson w wywiadzie dla serwisu CVG.

„Wiesz, zawsze jesteśmy otwarci na zmiany i opinie wszystkich naszych fanów. Tak naprawdę nie mieliśmy zbyt wiele negatywnych opinii od nich. Zmieniliśmy Tali – to było niezwykle trudne, gdyż ludzie darzą ją ogromną sympatią. Wiele osób pragnie zobaczyć jej prawdziwą twarz i oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że tak czy inaczej ludzie będą wkurzeni.

Coś w stylu – „Myślałem, że będzie wyglądać pięknie!” albo „Sądziłem, że będzie to najohydniejsza morda, jaką widziałem w życiu!”. Uwierz, mieliśmy mnóstwo dyskusji na temat twarzy Tali, ale to jedna z tych kwestii, która wywołuje u nas mnóstwo niepokoju i nie daje nam spać po nocach. Na chwilę obecną nie doszliśmy do konsensusu i staramy się zajmować innymi rzeczami, ale w końcu będziemy musieli podjąć ostateczną decyzję, co do jej wyglądu.”

Hm... ciekawe, jaki będzie efekt ostateczny?

Warto wspomnieć jeszcze o dwóch kwestiach, które zostały poruszone w rozmowie z producentem wykonawczym „Mass Effect 3”.

mass effect, tali

„Gracze mocno naciskali nas, abyśmy wprowadzili więcej elementów cRPG do rozgrywki. Zinterpretowaliśmy to jako rodzaj inteligentnego podejmowania decyzji, które popychają gracza do przodu. Dla nas, statystyki oraz łupy nie są najważniejszym aspektem kształtującym rozgrywkę w komputerowych grach fabularnych. Chodzi o eksploracje i walkę, stworzenie dobrze rozrysowanego protagonisty oraz frapującej, intrygująco rozwijającej się historii.”

No, to było na tyle w kwestii mitu o ukłonie w stronę klasyki i pierwszego „Mass Effect”.

„Czy Shepard będzie mógł zdzielić Panią Reporter kolejny raz? Naturalnie.”

Hmpf... damski bokser!

Odpowiedz
A ja się ciesze że nie będzie widać jej twarzy. Nie chciałym żeby potem ta postać straciła u mnie na wartości. A tak ma swój klimat i o to chodzi.
Odpowiedz
Kwestia twarzy nadal otwarta, ale możliwość zdzielenia (raz jeszcze) pani redaktor może się okazać kusząca dla Sheparda - renegata. Nikt się oficjalnie nie przyzna, ale w domowym zaciszu pewnie kilku opcję wypróbuje
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Nie wiem, czy to jest konieczne, żeby pokazali twarz Tali. Uwielbiam ją i w ogóle, ale przecież kobieta musi mieć jakąś tajemnicę, prawda ?? No, moi drodzy panowie, nie powiecie mi chyba, że nie lubicie kiedy Wasza pani jest troszkę tajemnicza, co ??
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie. Panowie będą mogli nadal rozmyślać nad jej prawdziwym obliczem i się rozmarzać, bo każdy wyobraża sobie na swój własny sposób

Odpowiedz
To jest tak głupie, że aż śmieszne. :-)
Odpowiedz
a ja bardzo bym chciał zobaczyć jej twarz i bardzo się zawiodę jeśli jej nie pokarzą!
Odpowiedz
W ME3 shepard podejmie decyje kto zostanie jego ukochana(beda wszystkie jego kobiety z poprzednich czesci) i jesli shepard wybierze ja to powinna odslonic twarz.A jak powinna wygladac?Jak sadzicie?Napewno powinna wygladac mlodo(bo stara nie jest).A jak nie odsloni to moim zdaniem bedzie to minus bo co mi z tego podejrzewac jak ona wyglada,lepiej wiedziec.Tak sie zastanawiam kto uwaza ze Tali powinna byc brzydka?
Odpowiedz
Fajnie by było gdyby pokazali twarz Tali, którą bardzo lubię aczkolwiek jej uroda ukryta pod maską dodaje nutkę tajemnicy tej postaci jak i innym Quarianom.W sumie nie mam też nic przeciwko gdyby jej twarzy nie pokazali.Jeszcze się wszystko okaże a więc moi drodzy cierpliwości życzę

@ krzyslewy nie mów tak! Tali nie może być brzydka

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
chciałbym po prostu zobaczyć jak wyglądają quarianie, nie koniecznie to musi być tila, ale fajnie jakby trochę ich pokazali
Odpowiedz
Może lepiej nie, znając kosmitów, to nie musi być nic ładnego, a wręcz przeciwnie

Odpowiedz
Nie zgodzę się, spójrz na Asari
Odpowiedz
A kto mowi ze quarianie nie moga wygladac jak ludzie?
Swoja droga mogli by dodac wiecej ras w ME3 i dobrze by bylo gdyby ktos z jednej z tych ras zostal naszym nowym towarzyszem oraz pokazal ze nie tylko asari sa ladne(chodzi o przedstawicielki kosmitow).
Odpowiedz
Pewnie dodajmy jeszcze kroganki, salarianki, voluski, hanarki. erklorkii i turianki oraz vorche w wersji żeńskiej a będziemy mieli wybory miss galaktyki

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Obserwator dnia środa, 6 lipca 2011, 19:55 napisał

Pewnie dodajmy jeszcze kroganki, salarianki, voluski, hanarki. erklorkii i turianki oraz vorche w wersji żeńskiej a będziemy mieli wybory miss galaktyki


Nie zapomnijmy też o pięknych ludzkich kobietach ;D. Niezła konkurencja dla wszystkich innych potencjalnych miss galaxy. ;P
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
A wiecie ze to niezly pomysl:) Shepard jedzie na zjazd modelek(sa obecne rozne modelki z roznych ras) i Shepard ocenia kazda z osobna przed przedstawicielem jury-kazdy czlonek jury robi to samo a potem przedstawiciel wybiera na podstawie ocen(oceny od 1-10).Mozemy probowac przekupic innych czlonkow jury a inni beda probowali przekupic nas.To byloby fajne zadanie poboczne.A potem spotkanie z reporterka ktora ma dzwne uwagi na temat naszych wyborow(nie tylko tych na miss galaxy).
Odpowiedz
← Nowości

Czy w „Mass Effect 3” poznamy w końcu twarz Tali? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...