[BGI] Gra się wiesza

Witam:D otoz mam problem z grą Baldur's Gate I + Opowieści z Wybrzeża Mieczy
gra chodzi okolo ~5 min (ocjonalnie czasami krocej czasami dluzej) i zawiesza się całkowicie, bez twrdego reseta kompa sie nie obejdzie:///
mozna pozniej uruchomić i to samo co smieszniejsze wczoraj chodzila praktycznie bez zarzutów dopoki nie doszedłem do Nashkel (mniej więcej moze troche wczesniej)
po Nashkel wiesza sie okrutnie szczegolnie na planszy z Drizztem ale nie tylko..

1.nie instalowałem zadnych patchy(jak trzeba prosze linka jakiegos jak mozna:))
2.nie zmienialem kompletnie nic w ustawieniach (chociaz teraz zmienie znajdowanie drogi na 32000;)
3.na początku gra była zainstalowana na minimum pozniej gdy problem sie powtorzyl przeinstalowana na totalny maximum bez ostatniej plytki CD 5(jakis blad gry przy pelnej instalacji nie wystarcza miejsca a mam z 10 GB:P) nic to nie dało
4.teraz jszcze raz przeinstaluje ja na min chociaz weatpie zeby to cos dalo
5.przeszukalem neta w miare cierpliwosci i nic sensownego nie znalazlem dlatego pisze:P


gierca to obrazy .iso (dbam o oryginaly jestem fanem:P) Baldur's Gate I(1.1.4315) + Opowieści z Wybrzeża Mieczy (1.3.5512) obie wersje polskie

(przypuszczam ze sie przyda:P)

Komp(padło:D ale nigdy sie nie wiesza(poza tą jedną grą) ):

procek : AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
plyta gl: Asus A8V-VM SE
grafika : zintegrowana (Zintegrowany układ graficzny VIA DeltaChrome Max. 256MB dzielonej pamięci graficznej)
ramki : 767 DDR
win : XP Professional SP 2

jak cos wiecej potrzeba to dopisze na bieżąco w miare od razu:D


Edit nazwy tematu.
Odpowiedz
Jak ci reinstal nie pomaga to jak włączasz grę to wyłącz wszystkie zbędne programy i procesy (mi podziałało). Możesz też kupić cała sagę (piszesz, że masz kilka płyt) i wtedy będziesz miał zarówno BG 1 i 2 oba z dodatkami i z większością patchów na jednej płycie (gra kosztuje coś ok 20 zł). Co do tego błędu z ostatnią płytką to na 90% jest przez to, że jest porysowana.

Dodam też, że mam trochę słabszego kompa od ciebie i mi gra śmiga prawie bez zacięcia.

Tyle.
Odpowiedz
Z procesami juz walczylem ale to nic nie pomaga gra nadal sie wiesza (nie zamula tylko wiesza calego kompa;).
nooo ten blad to na pewno nie plytka bo instaluje to z obrazow .iso

btw
Cala saga ponoc straszny badziew ale nie wglebiajmy sie w to bo to nie dotyczy problemu
Odpowiedz
No to pewnie któryś z plików w iso jest uszkodzony (w sumie nie wiem, bo się na tym słabo znam)

Zrób screena po zawieszeniu żeby było lepiej wiedzieć o co chodzi (chyba, że ktoś potrafi bez screena powiedzieć o co chodzi)
A próbowałeś grę odpalać na innym kompie?



A saga wcale moim zdaniem nie jest badziewiem masz tam oba Baldury z dodatkami, portrety, muzyka i nawet parę większych modów i to za śmieszną cenę.

Tyle.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Gra się wiesza - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...