[BGII] TDD: Xan czy Xzar?

Witam. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie mod do BG2 The Darkest Day. Zaciekawiła mnie możliwość przyłączenia do drużyny Xzara wraz z Montaronem. Zadanie wykonałem prawidłowo itp. tylko pojawia się pytanie... czy wymieniona powyżej przeze mnie dwójka w ogóle odzywa się w jakikolwiek sposób do gracza lub w jakichś zadaniach? Jak na razie tego nie zauważyłem.

Zainstalowałem również moda, który dodaje Xana do przyłączenia. Przyznam, że lubiłem tę postać w 1-wszej części. Główne pytanie do was... kogo byście wybrali? Xzara wraz z Montaronem(którzy się w ogóle nie odzywają... chyba że coś źle zrobiłem?), czy Xana, który ma świetnie opracowane teksty i misje ze sobą związane? Czekam na porady i opinię. Pozdrawiam
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Powinni się odzywać. Mają jeszcze jedno zadanie do wykonania, więc siłą rzeczy muszą przemówić. Prościej jest ich do tego zmusić - kod na szybszy upływ czasu, który zarazem niemal zawsze wywołuje dialog, podawałem już w innym temacie.

Wybrałbym Xana. Nie zajmuje dwóch miejsc, jest postacią dużo lepiej zrobioną i ciekawszą. Co prawda tracimy nekromantę, ale lepiej wolne miejsce przeznaczyć dla kogoś innego. Postacie z TDD są nieco niedopracowane pod względem fabularnym zaś mechanika to nie wszystko. Plusem Xzara jest jednak to, że przyłącza się mając 13 poziom, jednak ja postawiłem niegdyś na Xana.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
A czy mógłbyś mi powiedzieć, o co mniej więcej chodzi w tym zadaniu z Xzarem? Montaron jest dobrym złodziejem, jego nie chcę usuwać, dlatego zastanawiałem się nad wysłaniem nekromanty na jakąś bandę potworów, żeby go wymienić na Xana XD

Obaczę jeszcze na ten kod
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Zadanie to robi się przy okazji samego zdobywania postaci. Lucetia zabija klona Xzara (w "czystym" BG2 był to prawdziwy Xzar), po czym właściwy Xzar pojawia się i proponuje pomoc. Musimy uratować jego towarzysza. W tym celu idziemy do siedziby Harfiarzy i na piętrze z zamkniętej skrzyni zgarniamy ciało niziołka. Potem odnosimy je do Xzara, który wskrzesza towarzysza. Drugie niby zadanie rozpoczyna się 4-5 dni po przyłączeniu nekromanty. Ponownie pojawia się Lucetia i chce dokończyć dzieła. Rzecz jasna nie pozwalamy jej na to.


Montaron jest dobry, Xzar już nieco gorszy i jeśli już brać maga, to Robillard wydaje mi się dużo lepszym wyborem.


Byś nie szukał, kod poniżej:

Cytat

CLUAConsole:AdvanceRealTime("50000")


Cyfra może być inna, np. 22500.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Nie znam się na tych postaciach, ale żeby nie spamować dodam też inną komendę też wywołującą dialogi między postaciami. CLUAConsole: EnableCheatKeys() (jak nie "Keys" na końcu to "Key") Potem w czasie gry naciskasz Ctrl + i i ci będą dialogi śmigać. Jak chcesz to na priva mogę ci nasłać kilka innych fajnych przyciskach (ostatni jaki odkryłem to chyba polega na tym, że komenda mówi jaki jest kod na dany obszar oraz jak się dany obszar wobec nas zachowuje(czy spowalnia itd... (tak myślę, że to tak działa))). Dobra to tyle co mam do powiedzenia (przepraszam, że trochę odbiegłem od tematu...)
Odpowiedz
← Baldur's Gate

TDD: Xan czy Xzar? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...