Gra o Tron

Taramelion: No, po pierwszym odcinku Gry. Jak wrażenia? Jak dla mnie sceneria troszku za mocno sztuczna była...

Wiktul: Tar, może załóż temat o tym serialu? Ja nie wiem o co w tym chodzi, a HBO niesety nie mam, ale chętnie bym poczytał co tam kto powie, a chyba to warte czegoś lepszego, niż SB, skoro gra tam Sean Bean
Odpowiedz
Szlag. Przespałam to, a miałam oglądać >< Ktoś wie, kiedy powtórka?
Odpowiedz
Nie mogę się już doczekać kolejnego odcinka. Najchętniej obejrzałabym wszystko na raz, tak się jaram! : D
Jest trochę rzeczy, które wyglądały inaczej lub inaczej je sobie wyobrażałam, największą porachą jest Joffrey, ale i tak cieszę się, że mogę to wszystko sobie obejrzeć : )

Widzieliście TEN Mur?! : D
Odpowiedz
Właśnie skończyłam oglądać i jestem pod wrażeniem.I chcę już następny odcinek!

Muszę chyba rozważyć dorwanie książki

(btw. czemu temat nie jest w filmy/seriale?;p)
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Bo mi rozwalili forum i nie wiem teraz gdzie co jest... Jakby się jakiś moderator pojawił to może by przeniósł...
A jak wam się podobała impreza Dothraków? Cycki były.
Odpowiedz
"Są cycki, jest okejka"? ;p

Dla mnie pierwszy odcinek super. Ale i tak czekam na rozkręcenie się akcji. ;p

(Przenoszę.)
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
W pierwszym odcinku chyba bardziej postawili na poznanie postaci niż na fabułę W końcu trochę ich jest i każdy ma inną historię. Fajnie, że tak mało baśniowo to wygląda. Tylko prawdziwe życie!

Cycki były! I to nie jedne
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Wrażenia z pierwszego odcinka, oczywiście pozytywne. Choć nie da się ukryć, że serial nie dosięga do pięt poziomowi zajebistości zawartego w książce (nie oczekiwałem tego jednak). Scenografia mi się bardzo podobała (jak na serial telewizyjny - bardzo wysoki poziom), niezwykle cieszy mnie to, że nie nadużywają green screena, tylko stawiają na namacalność. Gra aktorska również znakomita, choć w sumie na to przygotowały mnie zwiastuny (Greyjoya było na szczęście mało i nadal nie mogę się pogodzić z tym, że ma pysk prostaka) - Bean, Addy, Coster-Waldau czy Dinklage są genialni.

Hmm... podobał mi się także opening, który został wykonany w bardzo zmyślny i przaśny sposób

Nie rozumiem tylko dlaczego wykastrowali scenę ćwiczeń Tommena (tego to w ogóle nie było, na marginesie) z Branem, przecież później będzie miała dość spore znaczenie No i ostatnia scena z Khalem Drogo również nie przypadła mi do gustu, to wyglądało tak jakby zgwałcił Daenerys

Czekam cierpliwie na dalsze odcinki, bo zabawa zacznie się dopiero w Królewskiej Przystani.
Odpowiedz
Na razie oglądało się to całkiem przyjemnie, ale tylko w tedy gdy człowiek odetnie się całkowicie się od książki

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia wtorek, 19 kwietnia 2011, 22:16 napisał

No i ostatnia scena z Khalem Drogo również nie przypadła mi do gustu, to wyglądało tak jakby zgwałcił Daenerys
Wszak była dorosła znała go i kochała
Odpowiedz
Zaraz, zaraz, zaraz... Ja nie neguje tego, że Daenerys nie powinna się bać - przeciwnie, ten element tej sceny odwzorowano bardzo dobrze. Chodzi mi o to, że tutaj powinno być więcej uczucia - wydaje mi się, że w książce, w pewnym momencie bohaterka przyzwoliła, żeby Khal robił swoje i nie stworzyła bariery wokół siebie (jakaś pewna forma akceptacji, dzięki czułości i delikatności Drogo). Tutaj nie dość, że pan Mamoa się nie popisał, to jeszcze wyglądało to na typowy gwałt - ściągaj kieckę, nadstawiaj tyłek, a jak Ci się nie podoba, to i tak mam to gdzieś, bo już odsznurowałem portki.



No i kluczowy błąd, o którym nie wspomniałem - Targaryen i zielone oczy? Przy dzisiejszej technologii i możliwościach, zrobić taką wtopę - niewybaczalne
Odpowiedz
Jak dla mnie scena była... Prawidłowa (?) Nawet jeśli Dany w końcu przyzwoliła, to raczej nie oznacza tego, że nabrała ochoty. ; ) Dlatego tak istotna była późniejsza przemiana Dany.
Odpowiedz
Dla mnie scena w której trzynastoletnia dziewczynka płacze oddając się praktycznie nieznanemu jej facetowi
(nieważne czy ten zrobi jej przedtem masaż erotyczny czy nie ) , jest dużo bardziej realistyczna niż to czym uraczono nas w książce.

Ogólnie te scenki książkowe z Daenerys i Drogo można by uznać za całkiem gorące, niestety świadomość że ta lala to jeszcze dziecko zabija mi frajdę i budzi przeraźliwy niesmak.
Odpowiedz
No chyba żartujecie! Daenerys ma 13 lat?! Ja bym jej dała 17 i to nieźle odmładzając ;/
Dla osoby która nie czytała książki, ta scena wyglądała bardzo przyzwoicie i nie wyobrażam sobie tego inaczej. Nie ważne jak czuły by był, to jednak obcy facet, a ona jest młodą siksą
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
W serialu bohaterowie są starsi o 3-4 lata (przynajmniej jeśli chodzi o aktorów, choć ogólnie chyba też ). Kolejna ze zmian, choć akurat jak najbardziej na plus.
Odpowiedz
Aktorzy są tam przeciętnie tak około 10lat starsi od granych przez siebie postaci :.
Daenerys (13lat) jest grana przez 24latkę
Robb (15lat) też przez 24latka
Jon (15?) jest grany przez faceta 22-23letniego …
A Eddard Stark zostaje ojcem jako nastolatek, a jego najstarszy syn ma w „Grze o Tron” lat piętnaście …czyli facet raczej nie jest po 50tce jak grający go Sean Bean .

Dzięki temu zabiegowi ogląda się to przyjemniej, ale niech mi nie wmawiają że filmowy Robb ma lat piętnaście a Daenerys trzynaście
Odpowiedz

Cytat

Dla mnie scena w której trzynastoletnia dziewczynka płacze oddając się praktycznie nieznanemu jej facetowi
(nieważne czy ten zrobi jej przedtem masaż erotyczny czy nie ) , jest dużo bardziej realistyczna niż to czym uraczono nas w książce.

Ogólnie te scenki książkowe z Daenerys i Drogo można by uznać za całkiem gorące, niestety świadomość że ta lala to jeszcze dziecko zabija mi frajdę i budzi przeraźliwy niesmak.


W jednym z newsów o Grze już przerabialiśmy ten temat, nie widzę sensu ponownie się o to samo sprzeczać. Tobie się nie podoba, do Ciebie nie przemawia, ok, rozumiem i nie rozumiem. I tyle.

Mnie właśnie raziły takie małe szczegóły typu kolor oczu Dany i brata, typu brak dzwonków we włosach Dohranków... ale ogólnie jest dobrze.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia czwartek, 21 kwietnia 2011, 19:28 napisał

W jednym z newsów o Grze już przerabialiśmy ten temat, nie widzę sensu ponownie się o to samo sprzeczać. Tobie się nie podoba, do Ciebie nie przemawia, ok, rozumiem i nie rozumiem. I tyle. :PMnie właśnie raziły takie małe szczegóły typu kolor oczu Dany i brata, typu brak dzwonków we włosach Dohranków... ale ogólnie jest dobrze.

Ależ spokojnie, nie będę przecież nikomu narzucać jakiś trudnych i stresujących tematów, zamiast tego chętnie pogaworzę o kolorze ocząt bohaterów i braku dzwoneczków w warkoczyku naszego czułego barbarzyńcy

Dzwoneczki…noooo, jak nie dadzą dzwoneczków to ja już tego g***a nie oglądam

Jedną z rzeczy która mnie rozbawiła to sposób przedstawienia plemienia Drogo, gołe wydepilowane klaty, makijaż oka jak u transwestytów, gustowne przepaski jak u męskich striptizerów…
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

Gra o Tron - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...