Sesja Wiedźmin PBF - zapisy

Witam wszystkich i ogłaszam nabór graczy do forumowej sesji osadzonej w świecie Wiedźmina. Sesja ta odbywać się będzie w książkowym uniwersum, gdzieś w przedziale czasowym pierwszego tomu Sagi, czyli Krwi Elfów. Dozwolone są wszystkie postacie, pod warunkiem, że trzymają się konwencji świata, są w miarę ciekawe i przede wszystkim realistyczne. Akcja gry będzie się toczyć gdzieś, być może w wielu miejscach naraz. Generalnym wymaganiem dla graczy jest znajomość (niekoniecznie na wyrywki) książek Sagi. Nie jest to bardzo bezwzględny wymóg - rzecz w tym, że znajomość wyłącznie gry nie wystarcza. Podsumowując: grałeś tylko w grę - to za mało, czytałeś - wystarczy, czytałeś i grałeś - też dobrze, ale nie spodziewaj się odniesień do gry.

Zasady Sesji:

1. Pierwszą zasadą sesji jest: nie rozmawiamy o sesji.
2. Drugą zasadą sesji jest: NIE ROZMAWIAMY O SESJI.
3. Jeśli ktoś przeczyta temat kogoś drugiego albo przestanie odpisywać - jego sesja się kończy.
4. Jeden gracz - jeden temat.
5. Bez zgryw, bez bzdur.
6. Sesja trwa tak długo jak musi.
7. Jeśli to twoja kolejna sesja - i tak musisz grać.

@1,2 Założeniem jest, że nie wiecie kto kim gra i co robi.
@3 Ustalam limit minimum - 1 post/24h. Nie ma limitu maksimum. W razie przerw dłuższych niż te 24h proszę mnie powiadomić. Ciągłe "opuszczanie" dni albo dłuższa, niezapowiedziana nieobecność w ważnym momencie sesji spowoduje, że zrobię z postaci NPC-a, dla dobra pozostałych graczy. Jesli zobaczę, że ktoś podczytuje pozostałe tematy - wywalam bez ostrzeżenia. Gdy WASZA sesja się skończy możecie czytać inne tematy do woli, a kiedy WSZYSTKIE się skończą - możecie gadać do woli.
@4 Nie jest powiedziane, że będziecie grali bez interakcji między sobą, pamiętajcie, że każdy NPC, któremu przeszczepiacie śledzionę w miejsce płuc może być postacią innego gracza.
@5 Bez kłótni z MG - jego słowo jest prawem. Jeśli MG uważa, że można przemycić do więzienia strzałę w nodze, to można i koniec. Jesli sesja przybierze konwencję humoreski i będzie miała negatywny wpływ na pozostałe, to siłą ją wrócę na właściwy tor, albo, jak poprzednio, robię z postaci NPC.
@6 Otóż to. Jeśli chcecie skończyć sesję, zrobię z Was NPCów, ale dajcie znać trochę wcześniej. Jeśli sesja się kończy, to się kończy - będziesz miał okazję pograć w następnej edycji.
@7 Nie ma wymówek, że to twoja 4 sesja forumowa i zapomniałeś odpisać. Jeśli deklarujesz się grać - to grasz.

Zastrzegam sobie prawo do wyboru osób sprawdzonych przed niesprawdzonymi, postaci zrobionych dobrze przed przypadkowymi Conanami, postaci pasujących do konwencji i fabuły sesji (która dopiero powstanie) przed kłopotliwymi i swoją budową niszczącymi fabułę (np. błyszczący w słońcu wiedźminomag gnomi wilkołak zabójca psioników na zlecenie Zerrikanii).
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzgłaszam się.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jeśli przeczytanie książki dawno temu wystarcza, to ja też bym chciała : p
Odpowiedz
Na liście absolutnie rezerwowej.
Odpowiedz
"Rzucił metalową rękawicę na podłogę."
Podejmę wyzwanie
"Tu się nie śmieci, synku."
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Zgłoszę się bo pomysł jest fajny (odkąd skończyłem książki chciałem pojawić się w tym świecie a gra nie zaspokoiła głodu) ale z powodów różnych i różnistych mnie wybierz na szarym końcu (jak będziesz miał za mało graczy do megamasterplanu).
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Sie zgłaszam sie.

Grał i czytał.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Mała jestem, znajdzie się miejsce dla mnie?
Odpowiedz
Na razie nie wskazuję jeszcze kto będzie grać, a Wasza gromadka nie jest na razie bardzo duża - za to odzew jest w miarę szybki. Proponuję, żebyście zaczęli się zastanawiać nad postaciami - jeżeli okaże się, że do np. poniedziałku uzbiera sięWas 20 osób, trzeba będzie zrobić coś na kształt konkursu postaci. Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której ktoś się napracuje nad postacią a ja mu podziękuję - wtedy będzie szansa przy następnej edycji, a biorąc pod uwagę nadchodzący sesjowy sezon, to idący na pierwszy ogień Wiedźmin nie będzie potem ograniczał szerszego wyboru. Na dzień dzisiejszy liczę 8 chętnych osób + Wiktul i Krix w rezerwie. Poczekamy do poniedziałku, a potem zaczniemy sobie przesyłać postacie powolutku, ajt?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
to ja też bym chciała
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Też chętnie bym zagrał. Książki czytałem, w PCtowego wiedźmaka nie grałem. Uprzedzam, że mam bardzo małe doświadczenie w tego typu grach, ale lubię pisać Więc jak uważasz
Odpowiedz
Jeszcze ja! Chwilowo mam słabą znajomość książkowego wiedźmina, ale mam nadzieję, że sobie go szybko odświeżę.
Odpowiedz
Okej. To już chyba tyle. Na początku powiem tylko, że ze względu na zarąbistą Waszą odpowiedź, co mile łechce moją próżność, muszę pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem. Mamy 11 osób chętnych i dwie rezerwowe - Krixa i Wiktula - którym, niestety, podziękuję. Pozostałe 11 osób - nie wiem co z Wami zrobić, bo może być mi strasznie trudno odpowiadać 11 osobom naraz. Jeśli ktoś ma wątpliwości, albo się rozmyślił, nie mam nic przeciwko, chwilowo. Póki co, powstało subforum, a Wy klećcie sobie swoje postacie - możecie mi je już wysyłać przez PM na forum. Chciałbym mieć większość w okolicach końca tygodnia, żebyśmy mogli ruszyć z kopyta. Co zrobić, żeby się wyrobić - zobaczymy. Hasło do subforum dostaniecie ode mnie PMką albo przez GG do kogo mam. Howgh!
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Może moje pytanie będzie skrajnie głupie, ale co o tych postaciach Cię interesuje? ; p Robiłam kartę postaci ze trzy razy w życiu.
Odpowiedz
Nie chcę statsów. Chcę opis postaci, taki, jaki uznacie za słuszny. Niech każdy napisze w swoim stylu i napisze to, co uważa, że powinienem wiedzieć. Ja będę na tej podstawie wiedział jak chcecie grać. Zobaczę skoksany opis broni i technik szermierczych - zrobimy nieco więcej akcji. Rozbudowane manieryzmy i opis charakteru górujący nad resztą - będą interakcje z NPCami, relacje międzyludzkie. Zobaczę dopracowaną i porządnie wymyśloną historię postaci, to będzie dla mnie znak, by do niej nawiązywać. Gambatte!
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
To ja chwilowo odpuszczę, bo mogę nie mieć czasu. Poczekam grzecznie na zabawę z Wiktulem 8)
Odpowiedz
Wiem, że temat stary, ale czy sesja jeszcze trwa, bo jak mawiała pewna dziewuszka "choćmy skopać kilka dup". Zagrałbym w wiedźmaka.
Odpowiedz
← Strefa Sesji

Sesja Wiedźmin PBF - zapisy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...