[BGII] Ostrze Dak'kona vs Obrońca

Tu mam takie pytanie. Która broń jest lepsza według was?? Ostrze Dak'kona czy Pałasz +5 Obrońca??
Oto takie małe porównanie statystyk

Zerthowe ostrze Dak'kana
Obrażenia 1k10+2
Trak0 +2
typ sieczne
specjalne +1 do kp
Pozwala zapamiętać 1 dodatkowy czar maga z poziomu 1-4

Pałasz +5 Obrońca
Obrażenia 1k8+3
Trak0+3
typ sieczne
specjalne +2 do kp

Chciałbym poznać waszą opinie bo nie wiem co wybrać
Oczywiście, że Pałasz Obrońcy, bo ma umagicznienie +5, nie wiem nad czym w ogóle się zastanawiasz...No chyba, że grasz wojownikiem -magiem, to miecz Dak'kana bo daje Ci dodatkowe miejsca na zaklęcia, a tych nigdy za dużo.
Niby piszę +5 i tak trak0 o obrażenia ma +3. Jak to rozumieć??
Czyli to ma właściwiści jak karsomir że +5???
No właśnie cosik mi to trochę nie pasuje, bo powinno dodawać Ci 5 punktów do ataku...Ale szkolisz się w ogóle w używaniu pałaszy?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia wtorek, 22 lutego 2011, 13:30 napisał

No właśnie cosik mi to trochę nie pasuje, bo powinno dodawać Ci 5 punktów do ataku...Ale szkolisz się w ogóle w używaniu pałaszy?


Na razie nic nie robię bo mysle w co dać. Będe grał w/m/z dwoma brońmi i myślę czy lepiej dać w katany czy kanata i pałasz zw względu na jego właściwości
To ma być wojownik? Z tych dwóch broni bierz katany. Furia niebios może nie ma zbyt wysokiego umagicznienia (+3 z tego co pamiętam), ale z nią nikt Ci nie podskoczy, bo ma świetne efekty jak unieruchomienie przeciwnika. Najpierw daj max w katany i walkę dwoma broniami (jak chcesz walczyć dwiema broniami), a dopiero później możesz pomyśleć o szkoleniu się w innym rodzaju broni.
Nie to nie będzie wojownik. Wojownicy są tacy sobie. Ja będe robił wojownika/maga/złodzieja. I faktycznie Dak'kon będzie lepszy niż pałasz. Ale poczekam jeszcze na czyjeś opinie
Nie Dak'kon tylko Furia Niebios .
Ale ja nie mówię tutaj o Furii tylko o Dak'konie. Nawet pisałem w pierwszym poście
Chyba to Ty mnie nie zrozumiałeś. Zamiast Dak'kona bierz Furię, bo jest o wiele lepsza. Chyba, że naprawdę zależy Ci na tych kilku dodatkowych zaklęciach.
Za to ty mnie nie zrozumiałeś. Może ci troszkę rozjaśnię sytuacje
Będe walil dwoma mieczykami. W prawą rąsie daje Furie bo to wiadome jest. Ale w DRUGĄ co dać?? "Oto jest pytanie"
Eh, nie mogłeś Od razu tak pisać? Na początku jakaś druga katana, później długi miecz, albo miecz półtoraręczny.
Sam sobie skomplikowałeś sprawe
No cóż widzę, że nadal nie rozumiesz
Dobra czekam na inne odpowiedzi, na pewno nie tylko 1 osoba grała. Jakiś help dla mnie ziomale
Inwestuj w katany. Doinstaluj sobie mod Item Upgrade (będziesz mógł ulepszyć Furię Niebios) oraz Tactics (jest w nim komponent, który dodaje kensai Kuroisana, ma on genialną katanę).
Mhm. W sumie modów nie lubie. A nawet jeśli co skąd mogę dostać ten mod??
Kress bardzo dobrze radzi, wspomniana katana idealnie pasuje do postaci, którą chcesz zagrać. Co prawda, z tym modem będzie Ci się grać dużo trudniej (szczególnie na początku), ale zabawa jest przednia. Temu nikt nie zaprzeczy.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Ma mi się grać trudniej mając lepszy ekwipunek? Nie rozumiem
Kress nie wspomniał o tym, że mod Tactics zwiększa poziom trudności - pojawiają się nowi przeciwnicy w nowych miejscach, dotychczasowych trudniej pokonać etc. A walkę z Kuroisanem, jak już Cię w grze dorwie, będziesz wczytywać z 10 razy - obiecuję.

Jednak jak już go pokonasz i zdobędziesz tę katanę, sam staniesz się niepokonany. Kto ma tę katanę, ten dyktuje warunki.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Aaaaa. E tam pomęczę się bez modów. Może zrobię też jakieś filmiki i wam pokaże że bez upiększeń też można rządzić światem.
to się jeszcz zobaczy
Mody to jednak duże urozmaicenie, ponieważ w grze mamy zaledwie dwie katany posiadające poza umagicznieniem jakieś dodatkowe profity (Furia Niebios oraz Zerthowe Ostrze Dak'kona). Wierzę Ci, że można 'rządzić światem bez upiększeń', ale ile ciekawsza jest gra z większą ilością przedmiotów i wrogów? Gorąco polecam te mody. Może się do nich przekonasz. Jeśli chodzi o ściągnięcie, to szukaj tutaj
← Baldur's Gate
Wczytywanie...