[BGII] BG 2 Tutu - bg1

Chyba tylko ja tu pomagam stale z modami do BG, więc po kolei (czyli od końca )

Użytkownik Roen Ashin napisał

Mam podobny problem, jak (kiedyś) KRQ.
Zainstalowałem BGT, wszystko obyło się bez problemów itd.
Gdy zabijam Sarevoka, gra się zapisuje (final-save) i ukazuje się lista płac. (O ile dobrze rozumuję, do tego momentu jest wszystko w porządku). Wczytuję save, dobijam pozostałe postacie (Sarevoka zabijam jako #1) i nie mam pojęcia, co robić dalej. Z tego co wiem, powinienem dostać wiadomość/zadanie, by opowiedzieć wszystko Beltowi w komnacie koronacyjnej (a potem już prosto do lochów :]), jednak nic takiego się nie dzieje...

Jakieś sugestie?


Nie wiem jaką masz wersję moda (przy okazji proszę podawajcie ją od razu - to porada dla wszystkich), bo w ten sposób trudniej coś doradzić. Z tego co wiem to dość popularny bug. Pomaga tu poprawka do BGT bodajże 1.05. Teraz jest już na pewno wersja BGT 1.08. Pamiętaj jednak, że nie instalujesz BGT105bPatch jeśli od razu odpalasz BGT w wersji 1.06 i następnych.
Dlaczego? Mniej problemów.

Użytkownik KRQ napisał

kurcze mam maly problem, odnosnie muzyki w BGT...sam dzwiek (odglosy postaci, odglosy walki, potworow) jest w porzadku, ale nie ma tej fantastycznej muzyki, ktora jakże pozytywnie wplywala na cala rozgrywke...czy ktos mial podobny problem? Ewentualnie czy ktos wie co trzeba zrobic zeby ta muzyka byla? Z gory dzieki za pomoc


Cała muzyka z BGI i BG II na raz się nie mieści. Polecam musiclist zainstalować dla jedynki a po przejściu jej zainstalować dla dwójki. Takie info powinno być zawarte w readme do BGT.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Czyli co? Reinstall? Czy zainstalowanie 1.08 na to co mam?
Nie wiem jaką mam teraz wersję Można jakoś to sprawdzić?
Odpowiedz
Z tego co wiem można. Powinieneś mieć folder BGT a w nim coś w stylu folderu "help", gdzie znajdziesz readme wraz z numerkiem moda. Przykładowo u mnie jest to:

Cytat

D:\Games\BG2\BGT\Help


Polecałbym odinstalować jednak. O ile nie masz innych modów to żaden kłopot. W przeciwnym razie pamiętaj o kolejności dogrywania dodatków. Czy można pograć bez odinstalowania? Można, ale ja nigdy nie ryzykuje. Dla ułatwienia jeszcze lista modów, z którymi BGT 1.08 współpracuje: klik.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Gdzie znajdę program, który wznosi limit poziomu w BG1?

Zagrałbym sobie W/M/Z.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Chociażby tutaj jest mod. Nazywa się Ease of Use, czyli tak jak ten mod do BG2, ale jest dla jedynki. Wśród komponentów ten poszukiwany.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
A dziękować, tego szukałem.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Ease of use jest już kompletnym przeżytkiem. Polecam BG2 Tweaks, to jest zbiór poprawek i udogodnień, w miarę na bieżąco aktualizowany.

Ah, nie zauważyłem. W takim razie polecam BGT i powyższy ;p
Odpowiedz
Miałbym prośbę. Szukałem i nie mogę znaleźć ani tu ani nigdzie jakiegoś dobrego moda. który podwyższa zdobywanie poziomu doświadczenia do gry BG 2. Znacie jakiś dobry??
Kresselack piszę o easy to use. Ale czy jest tam wyłączony limit??
Odpowiedz
Ease of use, jak napisałem, to już przeżytek. Większość wprowadzanych przez niego zmian znajduje się teraz w BG 2 Tweaks. Jest tam komponent zwiększający maksymalny poziom do 50, przy czym może zdobyć taki poziom w każdej klasie, jaką grasz. Możesz na przykład dobić Kensai do poziomu 22, po czym przełamać klasę na maga i osiągnąć poziom 23, kiedy to Kensai stanie się znowu aktywny, a potem dobić aż do 50 poziomu.
Odpowiedz
Niedawno dowiedziałem się o całkiem sporym i ciekawym modzie "Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy". No i zacząłem szukać. Niestety wszystkie strony, które niegdyś miały ten święty Graal fanów BG, dziś są już albo nieczynne albo już nie mają w swoich zasobach NTotSC. Tak więc: Pomóżcie mi znaleźć ten mod.

Z góry dzięki.





Odpowiedz
To ja dorzucę, że stąd ściągniesz tweaka do NTotSC poprawiającego niedociągnięcia w przedmiotach.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia sobota, 19 marca 2011, 16:23 napisał

Tutaj jest ku temu temat.

Dołącz do Lolth.


No właśnie zdążyłem to znaleźć, ale przy instalacji akurat tego moda wyskakuje mi błąd

Cytat

Using Language [Polski]

[NTotSC/Language/polish/setup.tra] PARSE ERROR at line 308 column 1-23
Near Text: Kolczuga
syntax error

[NTotSC/Language/polish/setup.tra] ERROR at line 308 column 1-23
Near Text: Kolczuga
Parsing.Parse_error
ERROR: parsing [NTotSC/Language/polish/setup.tra]: Parsing.Parse_error
ERROR: problem parsing TP file [SETUP-NTOTSC.TP2]: Parsing.Parse_error

FATAL ERROR: Parsing.Parse_error

Press ENTER to exit.


A BGT-WeiDU i DSotSC zainstalowałem i śmigają bez problemu...





Odpowiedz
Pewnie dlatego, że powinieneś mieć:

Cytat

Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v170a
Northern Tales of the Sword Coast (NTotSC)_v171 (patch)


Mod, a właściwie jego support, jest martwy. Można pobrać jakąś wersję niby jeszcze stąd.

Mod (v2.01) ten znalazł się także na płycie z Sagą BG. Tam też czytamy:

Cytat

Należy pamiętać o instalacji patcha 2.01b oraz patcha (by Shinigami) oraz o ostrożności, ze względu na pewne problemy przy kompatybilności z niektórymi modyfikacjami.



Oraz w pliku read-me do moda:

Cytat

Jeśli masz zainstalowany dodatek DSotSC**, musisz go odinstalowywać i zreinstalować grę


Co do:

Cytat

No właśnie zdążyłem to znaleźć, ale przy instalacji akurat tego moda wyskakuje mi błąd


Przeniosłem posty.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia niedziela, 20 marca 2011, 00:46 napisał

Pewnie dlatego, że powinieneś mieć[...]

No właśnie mam. I przy tym pierwszym v170a wyskakuje mi wyżej wymieniony błąd.


Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia niedziela, 20 marca 2011, 00:46 napisał

Mod, a właściwie jego support, jest martwy. Można pobrać jakąś wersję niby jeszcze stąd.

W Wieży Ramazitha chyba jest zamieszczona dużo starsza wersja. No ale jak nie dam rady tego uruchomić, to się zobaczy starszą wersję...


Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia niedziela, 20 marca 2011, 00:46 napisał

Mod (v2.01) ten znalazł się także na płycie z Sagą BG. Tam też czytamy:

v2.01? Czyli nowszy od wersji v170a? Czy tylko numerek 'wyższy'? Hmm...


Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia niedziela, 20 marca 2011, 00:46 napisał

Oraz w pliku read-me do moda:
"Jeśli masz zainstalowany dodatek DSotSC**, musisz go odinstalowywać i zreinstalować grę"

Eee? Nie kumam... Z tego co czytałem, to DSotSC jest wymagany do instalacji NTotSC...



[EDIT]
O, kurde. Ale jestem ciemny... Przecie mam sagę Baldurs Gate, gdzie wszystkie te mody są ;P A ja szukam jak głupi ;P
Dzięki za pomoc.

Jak macie jakieś godne polecenia mody, to dajcie znać!


[EDIT]
Dobra, mody chyba nie są dla mnie. Po dziesiątkach prób instalacji, odinstalowywania i przeinstalowywania nie udało mi się uruchomić tego badziewia...
Z płyty Baldur's Gate Saga wszedłem w zakładkę 'mody' i po kolei instalowałem: BGT, BGT Tweak, NTotSC_v.2.01... Zainstalowało się bez problemu (powiedzmy...) ale...
gra nie chce się uruchomić. Wyskakuje błąd "-1"
potem drugi "An Assertion failed in ChDimm.cpp at line number 834"

Halp?





Odpowiedz
Z tego co odpisali na CoB (czyżbyś i tam pytał?) Mod można pobrać też stąd. Do tego patch, który sprawi, że poznasz lepiej język wyspiarzy.

Trwają prace nad nową wersją, szczegóły w tym miejscu.

Saga, a raczej mody na płycie, mają to do siebie, że często nie działają. Mnie w każdym razie w szczególności, dlatego opieram się na tym, co znajdę w internecie. Co do błędów - pewnie winne są starsze wersje modów, powinno pomóc to. Jak znalazłem na SHS:

Cytat

Version Beta 9.1.5 (06 June 2010)
- Added Miloch's crashing club fix for "Dark Side of the Sword Coast"
- Added Lollorian's corrected tireless rage typo for "The Bigg Quest Pack"
- Added Miloch's Arkvisti continuous spawning fix for "MunchMod"
- Added Berelinde's BGT hotfix for "Gavin NPC for BG2"
- Added Lollorian's bulk of typo fixes (posted 30 May 2010)
- Added Lollorian's mod corrections (posted 31 May 2010)
- Corrected BW Fixpack patches of "Dark Horizons (Setup.tra)", "Edwin Romance (ER_cleanse.bcs)" and "Imoen Romance (IMMUSIC.bat)"
- Updated official hotfixes of "Item Revisions v2" (2 June 2010)
- Updated BW Fixpack patches of "Tashia Remix (LE#Cleanse.baf)" and "Kiara-Zaiya (Kiara.bcs)"
- Updated BW Fixpack patches for "The Bigg Quest Pack v2.04", "Tower of Deception v3.3.1" and "Shed's Mods v1.02"
- Removed fixes of "Item Pack"
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Doobra, znalazłem taki poradnik. Jest troszkę przestarzały, ale ogólne zasady i kolejność instalacji pozostaje bardzo podobna. Zainstalowałem mody jak w poradniku (kilka zbędnych pominąłem) i wszystko pięknie działa. Jedyna rzecz, która jest nie tak, to niektóre dialogi po angielsku (do niektórych modów niestety nie było polskiego tłumaczenia). Instalacja też zajęła kupę czasu, ale warto było - gra jest odświeżona i wygląda zachęcająco.


Cytat

Z tego co odpisali na CoB (czyżbyś i tam pytał?)

Możliwe, że o coś tam pytałem. Musiałem się zarejestrować, żeby ściągnąć niektóre z plików ;P





Odpowiedz
Błagam pomozcie mi mam baldura 1 a sagi baldurs gate i razem z nia sa zalaczone mody i jest mod NTOTSC i do tego item correction 1.1 ale nie ma nigdzie patcha 2.01b dla NTOTSC a wszedzie pisze ze ten patch jest wymagany chociazby do instalacji item correction skad wziasc tego patch 2.01b????? nie ma go po prostu nigdzie szukalem dzisiaj caly dzien doslownie:-) wszedzie jakies wygasniete linki itd. Niby gram narazie w takiej konfiguracji-bg1+ozwm + ntotsc (bez patcha tego 2.01b bo nie ma go na plycie( +items correction 1.1 niby to chodzi dobrze wszystko ale w sumie to jest na poczatku gry w beresgot czy jakos tak.Boje sie ze pozniej zacznie sie cos sypac jak juz zajde daleko i nagle sie okaze ze musze wszystko instalowac na nowo i sejwy pojda w cholere tez.
Odpowiedz
Słabo zrozumiałem post - wielkie litery rozpoczynające nowe zdania i znaki interpunkcyjne w istocie poprawiają czytelność.

Co do patcha - jest na płycie z Sagą.

Capture.jpg

Powyżej Kress także się głowił nad tym modem i pomógł mu poradnik z Tawerny, tyle że tam są starsze wersje. Mod nie ma swojego supportu zaś prace nad nową wersją trwają, o czym pisałem parę postów wyżej.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← Baldur's Gate

BG 2 Tutu - bg1 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...