[BGII] Tworzenie modów...

Naszła mnie dzika ochota na zrobienie moda. Choćby malutkiego i tylko dla siebie... Więc mam pytanie jak zrobić mody? Jeśli chcecie dać linka to najlepiej do polskich stron chociaż angielskie ew. też mogą być...

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam, że zakładam tyle tematów, ale mam bardzo dużo pytań...

Aha i jeszcze jedno pytanie. Przypomniało mi się po napisaniu tematu: Chodzi mi o Alhoona - co to jest? To są takie iLLithidy - lisze? I jak się normalni łupieżcy w nie zamieniają?
Odpowiedz
Jedzą dużo wodorostów. A na poważnie - to są elementy świata FR, zadawaj takie pytania w dziale D&D. Pogniewam się, jeśli się nie poprawisz. Ostatni raz objaśnię, chociaż dziwne, bo masz internet, wyszukiwarkę itd. Alhoony to niezwykle rzadkie okazy illithidów, które żyją na marginesie lub w całkowitym oderwaniu od społeczności swoich niedawnych pobratymców. To ci z łupieżców umysłu, którzy dokonali udanej transformacji w licza. Nie słuchają rozkazów Starszego Mózgu i dysponują znacznymi umiejętnościami magicznymi.

Co do modowania - najlepszą polską bazą informacji na ten temat pozostaje CoB. Sporo czytania, ale tworzenie ciekawszego moda trochę zajmuje.

Z angielskich jest więcej, najpopularniejsze to pewnie SHS (dział Infinity Engine), zwłaszcza IE Tutorials oraz IE Modding Tools, czyli miejsce, skąd można zdobyć niezbędne do modowania narzędzia.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz

Cytat

Jedzą dużo wodorostów. A na poważnie - to są elementy świata FR, zadawaj takie pytania w dziale D&D


A co ma piernik do wiatraka? BG 2 w gruncie rzeczy jest bardziej powiązane z Forgotten Realms, bo D&D wykorzystuje także inne settingi (jak Planescape, Greyhawk). Nie czepiaj się tedy

Cytat

Więc mam pytanie jak zrobić mody?


Polecam, jak Courun, forum oraz stronę Children of Bhaal. W jeden dzień bez problemu można ogarnąć tworzenie NPC ze skryptami, na naukę pisania modów będziesz potrzebował trochę więcej czasu. Ale wiesz, za mody nie ma się co brać, jeśli chcesz zrobić kolejny chłam, którego nikt nie będzie używał. A żeby do tego nie doszło, najlepiej sprzęgnąć siły z kilkoma innymi twórcami i razem coś pokombinować.

Cytat

Chodzi mi o Alhoona - co to jest?


TO jest alhoon.
Odpowiedz
No fajna strona jest tam wszystko czego potrzebuje. Może jestem ślepy albo coś, ale nie ma tam nic jak tworzyć lokację i nowe potwory... Na razie chcę sam dla siebie mody robić i siebie pobawić kto wie może kiedyś...

A pytanie o potworki mam pisać w dziale o BG w D&D wam na priva czy gdzie w końcu?
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Tworzenie modów... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...