[NWN1] Niepotrzebne śmieci

Znalazłem kilka dziwnych przedmiotów i nie wiem co z nimni zrobić:

Lok włosów nimfy - pisze, że w grze jest wiele niezwykłych przedmiotów i że to jeden z nich (nie ten lok z I rozdziału do misji tylko z domu nimfy)

Różne, cienkie - przed zindentyfikowaniem pisało tak jak w loku nimfy po dalej ma taką nazwę ale pisze, że daje sanktuarium raz dziennie (zdobyte w zamku w Czarnydrzewiu)

To czego to jest? i ile jest tych niezwykłych przedmiotów?

Ząb bro... czegoś tak, język jakiegoś ognistego stwora w wieży Karlata w zamku w Czarnydrzewiu i inne.

Znalazłem pare książek pisze, że przy połączeniu czaru i dwóch przedmiotów daje ulepszone zaklęcie. Nie jestem magiem więc mogę to tylko wyrzucić?

Jestem w II rozdziale a konkretnie w Luskanie. Gdzie jest tam kowal taki jak w Nevewinter? Mam dużo składników i ulepszyłbym bym coś, ale żadnegfo kowala co ulepsza nie mogę znaleźć. Jak w Luskanie nie ma kowala to w późniejszym etapie gdzie on jest?

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
W drugim akcie nie masz kowala, dopiero w 3 niestety. Co do dziwnych przedmiotów w stylu "Pukiel włosów nimfy", to przeważnie są to przedmioty do misji. Np. jeden z najemników, jeśli będzie na odpowiednio wysokim poziomie i będziesz z nim rozmawiał o jego historii, zleci Ci znalezienie jakiegoś przedmiotu - włosów nimfy, dłoni trupa itd. Zostawiaj sobie te przedmioty, bo niewiele ważą, sprzedać ich nie możesz, a jeśli Ci się nie przydadzą, bo masz innego najemnika, to później same znikną. Co do ksiąg - to są niewątpliwie Księgi Imaskaru, na które dostajesz misję w Porcie Llast u Eltoory Sarptyl. To, że nie możesz ich użyć do tworzenia przedmiotów nie znaczy, że nie możesz ich jej oddać i dostać za to doświadczenie i pieniądze. Generalnie jeśli znajdujesz coś, czego przeznaczenia nie jesteś w stanie określić, a dodatkowo nie ma to ceny (kosztuje 0 sztuk złota), jest to niewątpliwie przedmiot misyjny, który przyda Ci się prędzej czy później - warto wtedy pochodzić po ludziach, popytać, pogadać (generalnie zasada jest taka, że rozmawiasz o wszystkim ze wszystkimi NPC, którzy posiadają imiona).

Skoro już jesteś w Luskanie, to nie wrócisz niestety do Portu Llast i nie oddasz tych ksiąg, ani nie pogadasz z innym najemnikiem (o ile pamiętam była to Linu), o tych włosach nimfy. Ale to będzie uwaga na przyszłość. Natomiast zęby Bodaka, dupy ognistych żuków, leśne jagody, kłykcie szkieletu i tego typu dziwności są zwykle komponentami do magicznych zaklęć dla magów.

Aj, teraz jeszcze doczytałem i stwierdziłem, że te książki to wcale nie muszą być Księgi Imaskaru. Znalazłeś je pewnie w wieży Tajemnego Bractwa, tak? Tak czy inaczej służą one dla magów do robienia różnych przedmiotów
Odpowiedz
Rzeczywiście jestem już w 3 rozdziale jest tam kowal. Jedną z ksiąg znalazłem w chatce wiedźmy w 2 rozdziale. Tak jak pisałeś parę przedmiotów znikło. A w opisach książki pisało, że przy połączeniu jedwabiu i jagód można rzucić ulepszoną błyskawicę. Dobra temat można zamknąć wiem wszystko co chciałem.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Niepotrzebne śmieci - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...