Jaki duzy monitor LCD w formacie 4:3?

Szukam po sklepach duzego monitora w klasycznym formacie. Najlepiej 21-24 cale. Niestety z "nowych" zostaly juz prawie tylko profesjonalne monitory graficzne w koszmarnych cenach. A z tanizny wszedzie glupie panoramy.

W jakim polskim sklepie mozna zamowic jakiegos nowego Della lub Neca w rozmiarze 21-24 i klasycznym formacie? Musi byc nowy i z faktura VAT. Moge wydac do 1500zl.

Aha. No i witam forum bo to moj pierwszy post
Odpowiedz
Ostatni również szukałem monitorka, a dokładniej przed świętami. Ostatecznie jednak doszedłem do wniosku, że lepiej jest kupić monitor-telewizor. Za około 1300 zł zakupiłem 21' Samsunga (full hd, wejście HDMI i na antene). Nie wiem jak teraz wyglądają ceny w media marktach etc., ale chyba nie powinny drastycznie wzrosnąć, czy nawet powinny być jeszcze bardziej atrakcyjne. Tak czy siak, do ceny 1,5 tys powinieneś spokojnie dostać 23 calówkę. Wybór należy do Ciebie, czy zdecydujesz się na sam monitor, czy ten z tunerem telewizyjnym Ja na Twoim miejscu poszukałbym w media markcie czy innym markecie ze sprzętem.
Odpowiedz
LG Flatron M2262D

Np. ja kupiłem ostatnio ten monitor, wiem bagietka już pewnie go nie weźmie pod uwagę w swoich rozważaniach, ale może ktoś inny skorzysta. Monitor naprawdę godny polecenia z tunerem tv, głośnikami, 22 cale(panorama - ja też nie byłem z początku do niej przekonany, ale wydaje mi się, że jest lepsza niż 4:3, kwestia przyzwyczajenia, bo to pewnie w tym leży problem). Świetnie spisuje się jako monitor i telewizor. Cena wydaje mi się nie jest jakoś bardzo wygórowana jak na jakość tego produktu.

Odpowiedz
Może to tylko moje urojenia, ale nadal, wydaje mi się, że widziałem 4:3 >20 cali, w Media Markt, w całkiem korzystnych cenach. Monitory, bez zbędnych tunerów, ani głośników, które i tak przeważnie nie są potrzebne.
We geexe żodyn niy wi iże jeżech gorol.


ŻODYN.
Odpowiedz
Jak dla mnie panorama O WIELE wygodniejsza. Bardziej naturalna. A z klasycznych możesz kupić jakiś po leasingowy. Szukaj w komisach lub sklepach komputerowych, nie w marketach.
Odpowiedz
I co kupiłeś jakiś monitor zgodny ze swoimi oczekiwaniami ?Pytam bo szukam czegoś podobnego i nic nie mogę namierzyć .
Odpowiedz
Powiem Ci szczerze, że kiedy ja byłem w podobnej sytuacji, długo się wahałem, ale ostatecznie zdecydowałem się na panoramę i dosłownie w 2-3 dni przywykłem i uważam, że był to dobry wybór, zastanów się czy jest sens brać 4:3.

Odpowiedz
Potwierdzam, sam nabyłem ostatnio 24 cale panoramę i świetnie mi się na niej pracuje.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Panorama nadaje się dobrze do gier czy filmów, oraz pisania dokumentów, dla grafików czy informatyków najlepsze są monitory 4:3, ma się wyższy zakres obrazu, a przy tworzeniu modeli jest wygodniej.
Odpowiedz
Monitor panoramiczny przy wielu oprogramowaniach jest fatalny np. korzystaniu z przeglądarki zostają niewykorzystane pola po bokach, a tekst jest ściśnięty na miałem wysokości ekranu. Podobnie Wordzie, rysunkach.
Ja mankament braku formatu 3:4 przy wyższych rozdzielczościach monitorów rozwiązałem następująco.
Pogodzony, że się nie da kupić 3:4 większego niż 20", aby był wyższy obraz kupiłem panoramiczny Dell monitor 27" z 3 letnią gwarancją.
Później doczytałem się, że ma opcję PIVOT. Przekręciłem więc programowo obraz na monitorze i monitor o 90 stopni do pionu i teraz rewelacja.
Obraz mam jak jak kartkę z formacie A4 w pionie. SUPER !!!
Odpowiedz
← Karczma

Jaki duzy monitor LCD w formacie 4:3? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...