Kilka pytań na temat komputerów

Co do Pamięci goodram to nie są takie złe, nawet idzie je troche podkręcić, nie są to może demony, ale przy standardowych ustawieniach sprawdzają sie bardzo dobrze bo żeby kupić pamięci np firmy geil to trzeba dopłacić koło 100zł, Xeony z tego co wiem to dośc dobre są bo posiadamy je w budzie w serwerze, z dyskami SCSI, a do samego serwera jak i SCSI potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Z podkręcaniem moim zdaniem nie ma teraz też problemy, wybierająć taki zestaw jak na pure pc to jest dobre chłodzenie i pożądny zasilacz, wiec można spokojnie coś popróbować.
Odpowiedz
Wciąż niewiele z tego wynika. ;p Nie znam się na tym, na podkręcaniu też nie.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Nawet znajomego nie masz, który za symboliczne piwo mógłby się uporać z tym podkręceniem?
Odpowiedz
Możesz sprawdzić ile za to biorą w serwisie, może nie są to jakieś duże pieniądze, a z pewnością warto.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ammon dnia niedziela, 31 października 2010, 13:53 napisał

Tak to można odwlekać kupno komputera do 2020 i dalej, bo "o, o za rok będą nowe procki i karty graficzne mogące obsłużyć kilka reaktorów jądrowych.". Technologia teraz rozwija się bardzo szybko i taki komputer ze średniej półki stosunkowo szybko będzie przestarzały dla osoby wykorzystującej ten sprzęt do kilku zadań.


Tyle, że ja nie mówię o czekaniu na kolejne nowe procesory tylko na nowe podstawki a te się tak szybko nie zmieniają, bo każda architektura musi na siebie zarobić.

Z pamięci polecam Kingstona lub GoodRama(sam mam i polecam).

Płyta główna i obudowa to zależy od Ciebie i sprzętu z którego korzystasz. Jeżeli potrzebujesz dużą ilość wejść/wyjść USB 3.0, HDMI, DVI, Firewire, esata itp. itd. to kupisz coś droższego, jak nie to zwykła obudowa jak i podstawowa płyta Tobie wystarczy, bo nie ma sensu kupować bajerów, z których się nie korzysta.

Wcześniej zaproponowany GeForce GTX 460 z CUDA na pewno długo posłuży, więc tutaj wielkiego problemu niema.

Dysk twardy ma być duży (1Tera) i szybki (7200 rpm). Dodatkowym plusem jest duży cache(pamięć podręczna).

Ja osobiście bym radził kupić 800 Watów w zasilaczu. Zawsze bezpieczniej jest mieć ze 100 Watów zapasu, ponieważ różnie to bywa ze sprzętem i prądem.

Nazw firm i korporacji przy większości sprzętu nie podawałem, gdyż każda ma swoje plusy i minusy i sam kupujący musi wiedzieć na czym mu zależy, dlatego przed kupnem kompa należy czytać i jeszcze raz czytać, aby wariaci z MM byle shitu nie wcisnęli
[font="Arial Black"]\"Łatwo coś zniszczyć, trudniej zbudować\"[/font]

Archangel of Destruction
Odpowiedz
OK, skoro tak, postaram się złożyć coś w podobnym duchu z tańszych części bez możliwości OC. Weź pod uwagę, że 500 zł to sam system. Na pewno nie masz z uczelni?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Sprawdzę.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze pomocy w składaniu kompa lub chciałby wzbogacić wiedzę o wnętrznościach blaszaka lub lapka to polecam grudniowy "PC Format". Znajduje się tam już kilka gotowych składaków zarówno za 1200 zł (tylko do netu) jak i za >5000 zł(dla pro graczy), porady dla początkujących, wyjaśnienie oznaczeń na prockach, pamięci itd. Pomocne są też opisane w magazynie konfiguratory składaków w sieci.
[font="Arial Black"]\"Łatwo coś zniszczyć, trudniej zbudować\"[/font]

Archangel of Destruction
Odpowiedz
← Karczma

Kilka pytań na temat komputerów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...