[NWN1] Sesje w NWN

Interesuje mnie, jak wiele osób byłoby chętnych do grania sesji w NWN. Wiem, że są moduły(serwery jak kto woli) oferujące tryb rozgrywki RPG, ale tam nie odgrywa się sesji, tylko świat jest stały i z rzadka się coś większego dzieje. Jeśli byłoby kilku chętnych i ktoś na DM, można by grać. Na początek wystarczy 5 lokacji i można zagrać wprowadzenie. Na takich sesjach gracze mieliby dużą swobodę, mogliby dowolnie ingerować w świat, a chętni tworzyć jakieś konkretne wątki fabularne i lokacje, które byłyby wprowadzane. Co drodzy użytkownicy o tym sądzą?
Odpowiedz
Nie chcę torpedować pomysłu, ale:

Prowadzenie bardzo zmiennego świata = mnóstwo roboty dla mistrza gry. I przez "mnóstwo" mam na myśli "wiele godzin".
Nieprawdą jest, że nie istnieją serwery, na których nie prowadzi się przygód, wręcz przeciwnie, Google da odpowiedź (przypominam o zakazie reklamy).
Silnik NWN nie daje tak dużych możliwości ingerencji w świat, jak myślicie. Żeby gracze mogli coś robić bez ciągłej asysty MG trzeba sporo się naskryptować.
Wreszcie, to nie jest tak, że świat "zapisuje" się w momencie opuszczenia modułu przez graczy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Tu właśnie chodzi o to, że server jest odpalany tylko i wyłącznie pod sesje. Przecież w papierowe RPGi nie gra się cały czas, tylko jak się spotka cała, opcjonalnie większość drużyny. Chyba o wiele ciekawiej jest spotkać się na umówionej sesji, niż wejść na moduł i pół dnia siedzieć na pustym lub na takim którego świat nam nie odpowiada?
Odpowiedz
Akurat z "nie odpowiadaniem" nam świata również masz całkowitą rację. Życzę Ci powodzenia. Ja w każdym razie chętny nie jestem.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Shelav dnia sobota, 9 października 2010, 18:24 napisał

Interesuje mnie, jak wiele osób byłoby chętnych do grania sesji w NWN. Wiem, że są moduły(serwery jak kto woli) oferujące tryb rozgrywki RPG, ale tam nie odgrywa się sesji, tylko świat jest stały i z rzadka się coś większego dzieje. Jeśli byłoby kilku chętnych i ktoś na DM, można by grać. Na początek wystarczy 5 lokacji i można zagrać wprowadzenie. Na takich sesjach gracze mieliby dużą swobodę, mogliby dowolnie ingerować w świat, a chętni tworzyć jakieś konkretne wątki fabularne i lokacje, które byłyby wprowadzane. Co drodzy użytkownicy o tym sądzą?

Ja np mogę wejść,tylko widzę jeden problem,chociaż w samej Arorze jestem nawet i niezły,chętny też do pomocy,to jeśli chodzi o sam internet na razie się znam jak ksiądz na seksie - patrz mój pierwszy post,powinien wszystko wyjaśnić.
Odpowiedz
To chyba nie jest, aż taki wieli problem. Na pewno mniejszy niż brak zainteresowania.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Shelav dnia czwartek, 14 października 2010, 21:14 napisał

To chyba nie jest, aż taki wieli problem. Na pewno mniejszy niż brak zainteresowania.

W takim razie Ty tu rządzisz.
Odpowiedz
Szkoda, że nie trafiłem tutaj trochę wcześniej, bo teraz sam chciałbym zaoferować podobny pomysł. Sesja RPG w NWN1 (wymagane oba dodatki i patch 1.69), zawsze obecny i aktywnie prowadzący MG (którego już mamy, zresztą w razie czego sam mogę coś poprowadzić), około 3-6 graczy, nastawienie na odgrywanie i praktycznie brak walk. Bawimy się w coś takiego już od 3 lat(także mamy doświadczenie), problemem jest właśnie brak zainteresowania, ale same sesje wychodziły dość gładko, nie było większych wpadek. Stawiamy na ambitną rozrywkę, wystarczy chyba wspomnieć, że inspirujemy się Planescape: Tormnet. Chętnych zapraszam na moje GG 6560242 w celu zapoznania się ze szczegółami.
Odpowiedz
Ja jestem chętny. Jak coś nie ma sprawy. Jak coś można na mnie liczyć
Odpowiedz
To odezwij się na moje GG 6560242. Znając życie szybko Cię zniechęcę naszą hardcorową wizją gry
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Sesje w NWN - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...