Sesja DD w świecie FR- Chętni?

Tak sobie pomyślałem, że skoro niewiele jest sesji to może ja poprowadzę jedną.

Sesja będzie bazowała na systemie dd(edycja 3,5.) i będziemy grać w świecie FR. Dlaczego wogóle mówię o systemie? A no dlatego,że lubię sobie pokulać, a poza tym karta postaci się przyda, ażebym wiedział co i jak. Sesja jest bardziej skierowana do osób znających co nieco ten system, gdyż trzeba będzie zrobić sobie samemu postać. Oczywiście ja jaś sprawdzę.
Zaczniemy od 8 poziomu postaci(Mój ulubiony poziom i najbardziej grywalny.). Na sesję przewidziana jest ilość graczy od 3 do 9. Nie wykluczam powstanie dwóch drużyn uwikłanych w owy wątek. Jest to zależne od charakterów i ras postaci(Może powstać drużyna drowów albo krasnoludów czy też mieszana ale o tym samym charakterze. ).

Fabuła będzie zależna od postaci, gdyż do nich ją dostosuję. Dlatego nie będę opisywał jeszcze koncepcji sesji. Zachęcam do tworzenia postaci wieloklasowych i z klasami prestiżowymi. Dozwolone są rasy, których suma KW będzie wynosić 8, tzn. że jak ktoś wybierze Diablęciem to rozdaje 7 poziomów klas. Dopuszczam wszystkie rasy, które spełnią ten warunek, nawet z księgi potworów.

Formalności:
Sesję na forach prowadzę w następujący sposób. Po moim opisie, działają gracze w dowolnej kolejności(Proszę jednak nie bawić się w zasadę "zobaczę co inni robią"). Jeśli tekst jest zatytułowany imieniem postaci to tylko ona go czyta (tu liczę na rozsądek i przestrzeganie zasad.). Im dokładniejszy opis tym lepszy efekt oczywiście. W niektórych przypadkach ta zasada jest pomijana(złodziej otwierajacy zamek nie musi dokładnie opisywać w którą stronę porusza wytrychem.) Na koniec staram się odpisywać raz dziennie i tego oczekuję od graczy, chyba że liczba graczy będzie duża to możemy wprowadzić zasadę post na dwa dni.

To chyba tyle... jeśli coś mi się przypomni to uzupełnię na bieżąco. Póki co czekam na chętnych przez weekend. Liczę, że jacyś się znajdą.
Odpowiedz

Cytat

Sesja jest bardziej skierowana do osób znających co nieco ten system, gdyż trzeba będzie zrobić sobie samemu postać.


Tworzenie postaci akurat nie jest jakimś wielkim problemem. Większy może być z dalszą grą. Ja na przykład postać zrobię spokojnie, ale nie jestem pewny, czy byłbym taki bystry już w trakcie ;p Setting znam, D&D jako tako, ale nie jestem doświadczony.
Odpowiedz
Weekend mija więc myślę, iż można zacząć przygotowania. Liczyłem na więcej chętnych, ale może jeszcze się zgłoszą. Póki co chciałbym przed rozpoczęciem gry usłyszeć o koncepcji waszych(Lionel, Kresselack i MajareQ) postaci. Może być tutaj albo PW. Chodzi mi gównie o charaktery i rasy cobym wiedział, jak zorganizować drużynę. Później przejdziemy do kart i możemy zaczynać (Myślę, że jeszcze w tym tygodniu co teraz będzie).

Co do samej gry to się nie przejmujcie:) na pewno wyjdzie bardzo dobrze.

No i na koniec zachęcam innych do zgłaszania się, aby powołać kolejną drużynę coby grało nam się ciekawiej:)
Odpowiedz
Poprawiłem, mój błąd. Zapamiętam jakoś. Co do drużyny to tylko Kresselack wysłał mi jakiś szerszy opis postaci, gdyż podał potencjalne klasy itd. Prosiłbym teraz pozostałych o zrobienie tego samego. Ogólny zarys wyślijcie na PW albo zamieśćcie tutaj. Następnie przejdziemy do waszych kart i możemy zaczynać.

MajareQ musisz jeszcze określić swój stosunek do dobra i zła(wolałbym abyś nie był dobry, gdyż "paladyn" nie pasuję za bardzo do reszty drużyny.).
Odpowiedz
To jeszcze prosiłbym na PW wasze karty postaci. Lionela już otrzymałem i czekam na resztę.
Odpowiedz
Rozumiem MajareQ. Nie dostałem potwierdzenia też od Kresselacka, także Lionelu musimy poczekać na większą ilość graczy...

Mam nadzieję, że znajdą się jacyś chętni i w końcu ruszymy. Także zachęcam do wzięcia udziału w owej sesji.
Odpowiedz
Jak dalej będzie taka frekwencja to zdążymy poczekać, aż skończysz owy kurs...

Ludzie zbierzcie się do kupy i zgłaszajcie. Na pewno ktoś chce zagrać. Śmiało.
Odpowiedz
Byłbym się zastanowił. Ale od lat nie grałem na forum.
Charakter oparty na neutralnym
ED: koncepcja postaci poszła do MG
ED2: Gdzie zaczynamy fabułę, znamy się przed rozpoczęciem przygody?
Odpowiedz
← Strefa Sesji

Sesja DD w świecie FR- Chętni? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...