Złudzenia optyczne.

Coś mnie natchnęło na założenie tego tematu.
Tutaj wklejajcie złudzenia optyczne które znależliście w internecie. I prosze o NIE wklejanie linków z stronami. Mają to być WASZE znalezione złudzenia. Wklejcie złudzenie i opiszczie "jak działa". Ja zaczynam:

jesPict.gif
Wpatruj się w cztery czarne kropki na środku obrazka jakieś 30 sekund nie mrugając. Potem popatrz na ściane. Co widzisz?
Odpowiedz
Nie czepiajcie się "równych" odległości między liniami
No to policzcie wszystkie szare kropki, znana iluzja
  • iluzja1.PNG
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Pierwsze, Morttona znam. To Dżizas. I w sumie jak pierwszy raz to widziałem, to bez 'iluzji' go widziałem xD

A drugie to nie iluzja tylko zagadka (albo ja jestem ślepy, czego nie wykluczam). Szarych kropek jest zero albo nieskończenie wiele, jeśli liczyć to, że pod pojęciem kropki kryje się 'punkt'. A jak wiemy z matematyki, linia składa się z nieskończonej ilości punktów...





Odpowiedz
Nie podchodziłem do tego z tak "filozoficznej" strony Chodzi tylko o te szare kropki pojawiające się na skrzyżowaniach białych linii.
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Darnith dnia czwartek, 12 sierpnia 2010, 20:46 napisał

Nie podchodziłem do tego z tak "filozoficznej" strony Chodzi tylko o te szare kropki pojawiające się na skrzyżowaniach białych linii.


Hmm... Dopiero jak mi powiedziałeś, to LEDWIE widzę te punkty ;P





Odpowiedz
← Karczma

Złudzenia optyczne. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...