[D&D] Księżcyowe Ostrze

Bonjour.

Co prawda wielkim znawcą ani namiętnym graczem D&D nie jestem, ale zastanawiałem się ostatnio, jakie statystyki ma przedmiot, którego temat dotyczy. Oczywiście o Księżycowe Ostrze mi chodzi. Czy w którymś podręczniku jest o tym wzmianka? Jeśli tak, to proszę się podzielić informacjami.
Odpowiedz
Miły jesteś. Ale gdybyś wiedział, o co mi chodzi, nie pisałbyś tego. Nie takie Księżycowe Ostrze miałem na myśli.

Pytanie dotyczyło Księżycowego Ostrza z Myth Drannor, które posiadali m.in. Elaith Craulnober i Xan z Evereski.
Odpowiedz
Hm... nie jestem pewien, ale chyba jest opisany w "Magii Faerunu", do której niestety dostępu nie mam. Polecam zapytać na oficjalnym forum D&D i d20 "Poltergeist".
[Mod mnie za reklamę zabije ]
Odpowiedz
Księżycowe Ostrza to potężne przedmioty należące do wysokich elfich rodów, każdy z nich ma jakąś specyficzną moc, z których szczególnie warta uwagi jest moc "Cień Elfa", która po prostu czyni miecz świadomym. To tyle co pamiętam z pamięci.
Odpowiedz
Specyfiką księżycowego ostrza było to, że każdy prawowity właściciel, dawał mu coś z siebie, tworząc nową moc, mając jednocześnie dostęp do poprzednich. "Cień elfa" w żadnym wypadku nie jest mocą typową dla tych ostrzy. Nie wiem, czy w ogóle można powiedzieć, że te miecze mają cechy wspólne, oprócz właśnie całkowitych podstaw, jak wyczuwanie, kto jest ich godzien, zabijanie pozostałych przy próbie dobycia go i nabywanie nowych mocy.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Księżycowe ostrze jest artefaktem, który wybiera sobie osobę, która będzie go dzierżyć. Jest to zwykle broń umagiczniona od +1 do +5. Moża mieć wiele specjalnych cech, w zależności ile osób i kto go dzierżył. Każda nowa osoba dodaje nową moc do arsenału. broń jest zawsze inteligentna. Co do "cienia elfa" to pozwala przywołać widmo, które służy posiadaczowi miecza. Nie wszystkie miecze mają tę zdolność, a raczej mało który. Co ważne księżycowe ostrza zawsze mają dobry charakter. Każda nowa moc pojawia się jako kolejna runa na klindze. No i żeby dzierżyć tę broń trzeba poświęcić 5000 PD. Tak w mikroskopijnym skrócie.

PS. Zdecydowanie fajniejsze są trzy elfie klingi z Myth Drannor:P
Odpowiedz
Oczywiście.

W Cormanthorze za czasów jego świetności zostały wykute trzy ostrza. W jeżyku angielskim nazwane elfblades (1k8/18-20/x2) choć czasem interpretowane są jako długie miecze (osobiście wole elfbladesy). Ostrza te zostały stworzone dla króla, Arcymaga i Dowódcy wojsk Myth Drannor. Wszystkie są większymi artefaktami obecnie zaginionymi. Wszystkie miecze są świętymi ostrymi elfbladesami +4 (wszystkie inteligentne oraz mówią) i powodują, iż posiadacz starzeje się rok na dwa lata życia. Oprócz tego:

Najpotężniejsze i zarazem pierwsze, królewskie ostrze wyglądem przypomina płynną skałę. Ma dużą wiedzę tajemną i nie tylko wspomagając nią właściciela (+10 do wiedzy.) Pozwala trzy razy dziennie uzdrowić posiadacza. Miecz ma charakter PD i tylko elf o takim charakterze może go dzierżyć. Jeśli miecz odrzuci pretendenta to ten staje w złotym płomieniu i ginie(nie można go wskrzesić), chyba że uda mu się rzut obronny to wtedy dostaje tylko 40k6 obrażeń.

Drugie ostrze(Generała)pozwala przywłać raz dziennie barierę ostrzy oraz byczą siłe 3/d i na życzenie wykrycie zła i dobra. Nieudana próba dobycia kończy się atakiem w ilości 2k6 rund. Co wygląda tak iż postać w 12 rund może przyjąć 48 ciosów... efekt wiadomy. Elfy mają lżej. Ostrze jest niebieskie i spowija je niebieski płomień. Char: CD

Ostatnie ostrze, arcymaga zapewnia posiadaczowi czarowanie bez słów, gestów i wyzbycie się składników (odpowiednie atuty.) oraz większe rozproszenie magii 3/d i wykrycie magi na życzenie. Ostrze jest całe czarne i spowija je czerwony płomień. Char:ND

Wszystkie ostrza wymagają 15 poziomowego posiadacza i odpowiedniego charakteru. To tak w dużym skrócie.
Odpowiedz
Wszystko w dużych skrótach A gdzie znajdę szczegółowe informacje?

To ostrze generała to chyba miecz Fflara, który można znaleźć w Baldur's Gate II, nie mylę się?
Odpowiedz
Całą historię znajdziesz w Lost empire of Faerun (s. 158). Niestety w skrócie, gdyż nie chce cytować całej książki, bo to się mija z celem. Wydaje mi się, że nie było żadnego z tych mieczy w żadnej z gier tego typu ale mogę czegoś nie pamiętać.
Odpowiedz
← Ogólnie

Księżcyowe Ostrze - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...